Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti engednétek a 10 év...

Szülők! Ti engednétek a 10 év alatti gyereketeknek, hogy ilyen műsorokat nézzen?

Figyelt kérdés
PL Forró nyomon, Tények, Kékfény, Gyanú árnyékában?
2013. febr. 15. 11:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, nézze ha akarja.

Kiskoromban én is X-akták rajongó voltam, és sosem volt bajom.

Mindig néztem a horrorfilmeket is, egyetlen egy jól sikerült ufós filmtől volt rémálmom, a többi egyáltalán nem volt hatással rám :)

Sőt, lány létemre a dragon ball volt a kedvenc rajzfilmem, attól sem lett bajom, sok pozitívat tanultam belőle.

A valóságshow-k, talkshow-k, meg az ilyen agyfagyasztó műsorok viszont tiltólistán lesznek.

Legalábbis amíg olyan kicsi hogy érdemes tiltani :)

2013. febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A forró nyomont én is néztem 7 éves koromtól kezdve
2013. febr. 15. 13:03
 23/30 anonim ***** válasza:

Szerintem gyerekfüggő.

Én is az X-aktákon nőttem fel, de volt egy kukorékoló kakas a TV-ben, amitől rettegtem. A Kék lagúna c. filmtől a mai napig kiráz a hideg, pedig abban tényleg semmi durva nincs.

2013. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Én is ilyeneken nőttem fel. Sőt, 7 évesen láttam életem első horrorfilmjét [nem anyámék voltak felelőtlenek, nem is tudtak róla], először persze féltem tőle, aztán megszoktam és azóta állandóan azokat nézem.

Arra biztos jó volt, hogy már 8 évesen se féltem kimenni a sötétbe, nem rettegtem a kísértetektől, stb.


A Forró nyomon, Tények, stb is ment nálam is, attól se lettem degenerált, inkább annyi haszna volt, hogy ma kifejezetten érdekelnek az ilyenek, néha foglalkozom újságírással, oknyomozással is, ez 100%, hogy ezeknek a műsoroknak köszönhető.

Szerintem gyerekfüggő - barátnőm a mai napig nem szeret hallani még egy "sima" gyilkosságról sem, engem meg nem ráz meg.

Hogy melyik a jobb, az már egy másik kérdés...


Az X-akták zenéjétől viszont a mai napig félek :D

21/F

2013. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha a gyerek utána szorongva alszik el, vagy épp ellenkezőleg, nem is tud elaludni, mert fél a betörőktől, akik a semmiért is agyon verik az embert, akkor azért jobb, ha nem néz ilyeneket. Meg egyébként sem való ez még nekik.


A 14-es válaszhoz hozzáfűznék még annyit, hogy a dohányzás tiltása meg az általa említett behelyettesítő módszer helyett a legjobb megoldás mégis csak a példamutatás. Elmagyarázhatja apu, hogy miért nem jó dohányozni, ha közben elszív naponta egy dobozzal...

ugyanez az esti sorozatokra is érvényes: ha a szülő alig várja, hogy elmenjen a gyerek aludni és végre nézhesse, akkor persze hogy a gyerek kíváncsi, mi az a tévében, ami az anyut ennyire leköti.

2013. febr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagyok szülő, de nem engedném neki - mondjuk az agymosó, aberrált meséket se, amiket a mesecsatornák adnak (lásd: Dóra a felfedező, Eperke, stb.). Inkább letölteném neki a régi idők meséit: Frakk, Mézga család, Kockásfülű nyúl, Kisvakond, Pompom, Bambi, Hamupipőke, Oroszlánkirály. Sokkal értelmesebbek, 20 éves fejemmel rajongok értük, és úgy érzem, hogy a gyerekemnek is jót tesz, ahelyett, hogy más agyelszívó meséket nézzen.

20/L

2013. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

A Gyanú árnyékábant felnőtteknek sem engedném nézni, nem ez az amikor -nem színészek- eljátszanak h.lyeségeket? Szerintem aki nézi az adásonként elveszít 5 IQ pontot. Komolyan, nem tudom elképzelni azt a helyzetet hogy nézzem. Itt az internet előttetek is, nem kell a tv-hez alkalmazkodni és mindent elfogadni amit lenyomnak a torkunkon.


Híradót engedném nézni (Tényeket is), de még nem érdeklődik, inkább a reggeli újság olvasásra próbálom rászoktatni. Reggeli közben híreket olvasgatunk az újságból és megbeszéljük, ebből tanul inkább.

Forró nyomon, Kékfény: Ezekkel a műsorokkal nem is találkozik, nem kell a TV-t járatni háttérzajnak.

2013. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
Persze ettől semmi baja nem lehet max ha olyan rész van benne ami nem neki való akkor el kell kapcsolni vagy ilyesmi :D
2013. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerűen meg lesz oldva a dolog: már most sincs tv, nem is lesz. pláne nem a gyerek miatt. nem hinném, h bármilyen kára származik abból, ha megtanulja lefoglalni magát a zajláda nélkül.


anyám mesélte, h engem nem is igazán kötött le a tv-nézés már kisebb koromban sem, utána is inkább játszottam a koromnak megfelelő szinten (először baba, aztán számítógép, pl. sims, vidámparképítő, need for speed).

manapság is csak azt látom, h rengeteg értékes időt elvesz az ember életéből, ha értelmetlen műsorokat néz.

a netről le lehet tölteni egy halom érdekes filmet, műsort, és a legjobb benne, h tudsz szelektálni. najó, talán egy készülék lesz a lakásban, de nem fogok rákötni semmilyen adót.

2013. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

A rendőrségi műsorokkal az a baj, hogy olyan dolgokat is mutatnak, amelyek egy 18 év felettit is megráz, nemhogy egy gyereket. Ezzel nem azt mondom, hogy a gyerekek buták, hanem azt, hogy vannak dolgok, amelyekkel egész egyszerűn jobb, ha nem találkozik felnőttkoráig.


Ha a híreket megnézni, az nem baj, legalább tudja, mi történik a világban - bár itthon kevés objektív hírforrás van.


A Gy.n.-t meg úgy, ahogy van, le kéne tiltani a képernyőről. Jójó, hogy szórakoztatás meg minden, de azért egy bizonyos színvonal alá nem kéne menni.

2013. febr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!