Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a szülő nem ad...

Normális, hogy a szülő nem ad pénzt a gyerekének 18 éves kora után semmire, ha amúgy megtehetné?

Figyelt kérdés
Nos az érettségi után szerettem volna továbbtanulni főiskolán, de a szüleim azt mondták, az csak úgy lehetséges, ha felveszem a diákhitelt, mert ők nem fogják finanszírozni. De egyébként megtehették volna, mert apa vezető beosztásban dolgozik és mindenre van pénze. Nyaralások, színházba járás, ez, az , amaz. Úgyhogy érettségi után csak egy két éves szakképzésre jártam, nyáron akartam diákmunkát vállalni, de nem jött össze. Aztán mikor elkezdtem a sulit, kaptam napi 200 forintot, kajára( de úgy, hogy azt mondták, hogy otthonról nem vihetek semmi reggelit iskolába) és ráadásul abból nekem kellett mindent megvennem, ha akartam valami ruhát, és nem divatból, hanem mert szükségem volt rá, vagy akármit, akkor abból kellett kispórolnom. Aztán ösztöndíjat kaptam a tanulmányomért második évben szerencsére, és lett egy kis munkám is akkor már jobb lett kicsit a helyzetem, de persze akkor már a sulis ebédemet sem fizették, meg a napi 200-at sem kaptam. Aztán a suli elvégzése után nem találtam persze rögtön munkát, és hát megkaptam, hogy majd kitesznek, meg költözzek el, mert nem csinálok semmit, stb. Fél évvel később sikerült elhelyezkednem, de mindig is úgy éreztem, hogy teher vagyok otthon, így leléptem, és ők soha nem is hívnak szinte, hogy mi van velem, és ha hazamegyek is csak veszekedésbe torkollik minden, úgy érzem nem kívánatos személy vagyok otthon édesapám számára. Már az is eszembe jutott, hogy nem szeret engem. És nem értem, hogy miért teher valaki otthon, csak mert már elmúlt 18?
2013. febr. 15. 14:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez már a múlt, csak még van egy tesóm otthon, aki 18 éves, és hát neki sem jobb a helyzete. És, mint írtam, eljöttem otthonról, lassan két éve magamat tartom el, így nyilván tudom milyen költségekkel jár mindez, és még mindig nem értek egyet ezzel. Most már nem várok semmiféle támogatást persze, de azt elfelejtettem, hogy ha hazalátogatok 1 hétre mondjuk, mivel nem közel lakok hozzájuk, akkor közlik, hogy jó lenne, ha valamennyit fizetnék, hogy otthon vagyok, vagy a kajámat. És én ezt nem tartom normálisnak.
2013. febr. 15. 14:56
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem is normális!
2013. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Bonyolult egy helyzet, több szempontból is lehet nézni.

Lehet onnan nézni, hogy így próbálnak önállóságra nevelni, de szerintem még így is túlzás, révén ha valaki továbbtanul (vagy egyetem, vagy szakképzés stb, és ingyenes a suli) akkor is lemondásokkal jár a gyerek részéről. Lemond X évi havi keresetekről, mert nem dolgozik, hanem iskolában van.

Itt lehet jönni olyan szélsőséges esetekkel, hogy valakit még 30 éves korában is eltartanak a szülei, de ne kanyarodjunk el efelé.

Egy szülőnek tudnia kéne, hogy manapság suli melletti diákmelózásból nemigen lehet megélni, révén, hogy nagyon nincs megfizetve. (én is dolgoztam diákmunkásként sokszor)


Sajnos vannak olyan szülők, akik leveszik egyszerűen a gyerekről a kezüket, miután betöltötték a 18-at. Nem feltételezem, hogy a szüleid ilyenek, de ez is egy "lehetőség" úgymond. Rokoni családban is ez történt, senki nem értett velük egyet. Magasabb iskolai végzettséggel (tehát nem csak középsulival) is nehéz munkát találni, nélküle még nehezebb. A lány tovább akart (ingyenes) képzésen vagy micsodán (nem emlékszek pontosan) tanulni, de nem tudott, mert a szülőktől még kajára sem kapott SEMENNYI pénzt. Persze az lett a vége, hogy (miután talált munkát nehezen) a szülők felé se nézett soha, a szülők meg nem értették, hogy mi a probléma.


Kérdező, szerintem se normális dolog az, hogy ha egy gyerek hazalátogat a szüleihez, akkor azért fizetnie kell. (és itt most megint nem térnék ki a szélsőségekre) Én bevallom, ilyen helyzetben haza se mennék. Minek? Vitázni felesleges, "szeretetből" meg ne vetessenek meg semmit sem, mert szerintem (egyéni vélemény) bunkó dolog az, hogy a gyerekemről leveszem a kezem, utána ha felénk néz, még pénzt is kérünk mindig tőle. Mintha étterembe jönne...


Engem anyum egyedül nevelt, apám alkoholista volt, se sose jutott volna eszébe az, hogy levegye rólam csak úgy a kezét. Támogatott, és én is támogatom ott, ahol csak tudom.

De az, hogy X-et nem támogatják a szülei semmiben, de ha feléjük néz akkor meg kérnek tőle pénzt "kajára" néven, szerintem undorító dolog. Nem a gyerek kérte világra magát.


Önállóságra máshogy is lehet nevelni valakit, nem csak úgy, hogy "betöltötted a 18-at, innentől ránk ne számíts semmiben".

Én is önálló vagyok, mégsem volt ilyen.

Sajnos vannak olyan szülők, akik tehernek érzik a saját gyereküket, és ezt éreztetik is vele, de utána meg csodálkoznak, hogy a gyerekük feléjük se néz.

Saját véleményem szerint az a szülő, akinek a SAJÁT gyereke teher (szélsőségekre megint nem térnék ki), az minden, csak nem szülő.

2013. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"akkor közlik, hogy jó lenne, ha valamennyit fizetnék, hogy otthon vagyok"


Ez csak akkor lenne rendben, ha otthon laknál. Amíg én otthon laktam munka mellett, természetes volt, h beadtam a közösbe én is azért.

De így egyáltalán nem fer, nem is normális dolog.

Ha nekem gyerekem lesz, én mindíg szívesen látom, hiszen szeretem, nem pedig lehúzom pénzzel.

Én se térnék ki a szélsőséges végletekre.


Nyers leszek (elnézést), de :


Aki azért vállalt gyereket, hogy 18 éves korában levegye róla a kezét, és nem is érdekli mi van vele, az megérdemli azt, hogy öregkorában egyedül maradjon. (mármint a szülő)

Ne várják el a gyerektől a szülők iránti szeretetet, ha a szülők sem adnak szeretetet a gyereknek.

2013. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Na ja, de mindezek ellenére, biztos nem hagynám magukra őket, ha idősen betegek lennének. Én szeretem őket, de azért rosszul esik. Nem igazán járok haza, tavaly kétszer voltam otthon. Másodjára a nagyszüleimhez jártam ebédelni, erre apám azt mondta, reméli azért fizetek érte valamennyit. Én ezt felvetettem nagymamámnak és azt mondta, hogy ha még adni is akarnék sem fogadná el, mert milyen dolog már ez. A másik meg, hogy a páromat is szeretném hazavinni, de arra meg azt mondták, hogy akkor aludjunk valami hotelben. Pedig a párom szülei engem mindig szívesen látnak, és ott is aludhatunk napokig, vagy ehetünk, nincs belőle probléma, és nem kérnek egy fillért sem.
2013. febr. 15. 19:07
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

"erre apám azt mondta, reméli azért fizetek érte valamennyit"


Mamádnak van igaza, ilyenért miért kéne fizetni? Nem eszed ki őket a vagyonukból, akkor meg nem értem, miért kellene ez. Ha valaki meglátogatja a szüleit, akkor bunkóság ilyet kérni tőle, hisz a gyerek nem ingyenélő.

Szerintem a szüleidnek nagyon hibás az értékrendje.

Nem használ semmit ha leülsz szépen velük beszélgetni ezekről?


Egyébként becsülendő, hogy mindezek ellenére nagyon szereted őket és öregkorukban is kiállsz mellettük.

Viszont azért nem ártana ezekről elbeszélgetni a szüleiddel, lehet akkor fény derül rá, hogy miért csinálják ezt.


Ha a tesóddal is ilyenek, akkor nem fognak nagyon megváltozni. Lehet el akarnak ezzel érni valamit, vagy a rosszabbik forgatókönyv, hogy tényleg tehernek tekintik a gyerekeket.

2013. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Képtelen vagyok elhinni, hogy ilyet mondana egy apa. Elképzelni sem tudom ki mond olyat ha hazamegy a gyereke egy hétre, hogy fizesse ki a kaját. Főleg ha amugy nagyon jól élnek. Ha nekem mondanának ilyet biztos nem járnék haza.
2013. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

" Másodjára a nagyszüleimhez jártam ebédelni, erre apám azt mondta, reméli azért fizetek érte valamennyit. Én ezt felvetettem nagymamámnak és azt mondta, hogy ha még adni is akarnék sem fogadná el, mert milyen dolog már ez."


Mamádnak teljesen igaza van. De komolyan, milyen dolog már ez?


Kérdező ne haragudj, de apádnak erről az 1 mondatáról már ki lehet következtetni, hogy iszonyú pénzéhes. Nemcsoda, hogy nem adtak semmit sem, és még ilyenért is pénzt kérnek.

Szerintem itt nem arról van szó, hogy hogyan neveljük önállóságra a gyereket. Egyszerűen mindkét szülő rettenetesen pénzéhes, "pénzfüggő" úgymond. Hiába tehetnék meg, hogy 200 FT helyett többet adnak, nem adnak, mert sajnálják mindenkitől a pénzt.


És mielőtt valaki nekem esne, hogy h*lyeségeket beszélek, nálunk sógorék voltak ilyenek. Először mi is azt hittük, hogy önállóságra nevelik a gyerekeiket (2 gyerekük van, 1 lány és egy fiú), de amikor kijelentették, hogy a lányuk esküvőjére SEM hajlandóak elmenni, mert nekik az pénzbe kerül (sok pénzük van, mindketten jó állásban dolgoznak), akkor már mindenki számára leesett, hogy nagyon pénzéhes mindkettő.

A fiúk (aki most 26 éves) már meg sem hívta őket a saját esküvőjére.



Szóval szerintem ez lehet a háttérben. Apud-anyud nagyon pénzéhes, hiába keresnek jól. Ezért van az, hogy még a gyereküktől is "látogatási díjat" kérnének.

2013. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

(mielőtt jönnének a lepontozók)


Önállóság egy fontos dolog, de nekem leégne a pofámról a bőr, ha a saját gyerekemtől "látogatási díjat" kérnék...

2013. febr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az önállóságra nevelés egy dolog. De ez amit ők csinálnak kitagadással ér fel. Én biz bármennyire is szeretem őket legközelebb csak az esküvői meghívóval, vagy a gyerek érkezésével látogatnám meg őket, azt is csak azért,ohgy most akkor ők fizessenek nekünk.. ha már eddig én fizettem. hogy essen nekik? Addig meg rájuk sem néznék.
2013. febr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!