Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg anyu, hogy...

Miért nem érti meg anyu, hogy bizonyos értéktárgyaimon nem vagyok hajlandó túladni?

Figyelt kérdés

A minap szóba került, hogy apu születésnapjára venni szeretne anyu egy nyakláncot ajándékba. Az egyik boltban ki is nézett egyet, ahol be lehet cserélni aranyat, így az ár jóval alacsonyabb lenne. Van egy megcsináltathatatlan nyaklánca, amit ő beadna, de ez kevés. Feltúrtuk együtt az enyémeket, én nem hordom őket, nem szeretem a sárga aranyakat, viszont mindegyik valamilyen emlék számomra.

A 83 éves nagymamámtól kaptam, aki sajnos már nagyon beteg, dédimtől kaptam, a másik nagyimtól kaptam, örököltem, a nagyim eljegyzési gyűrűje volt, ballagási ajándék volt stb.

Anyu nem érti miért ilyen nagy dolog lemondani az egyik darabról, nem érti meg, hogy ha nem is használom őket, de nekem ez mind emlék, méghozzá fontos.

Most én vagyok túlzottan ragaszkodó? Egyébként imádom az anyukámat, általában igazságos, normálisan gondolkodik, de ebben nem nagyon tudunk dűlőre jutni.



2013. febr. 15. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nezd, szerintem igazad van. ne adj tul rakjuk, neked ezek fontosabb. inkabb legyen vekonyabb az apukad lanca, vagy talaljatok mas megoldast.
2013. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én megértelek, nekem anno apám a nagyszüleimtől kapott aranyaimat adta be zaciba, hogy legyen miből piát meg cigit vennie. Nem hordtam őket, de a mai napig elszomorít, ha eszembe jut.
2013. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te mit adnál apukádnak? Lehet,hogy így akarja,hogy közösen adjatok.
2013. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok már olyan kisgyerek, én elmondtam neki, hogy szívesen beszállok pénzzel. Azt mondta erre semmi szükség nincsen. Van néhány törött, javíthatatlan fehérarany fülbevalóm, ezeket is odaadom erre a célra szívesen, ezekhez különösebben nem köt semmi, de hát grammban mérve azt is mondhatnánk, hogy ez semmi.

Van egy nyakláncom is, amit imádtam, 10 évig éjjel nappal a nyakamban volt, de sajnos teljesen tönkrement. Mindig azt terveztem, hogy egyszer majd beolvasztatom és csináltatok belőle egy újat. Nem szeretném csak úgy beadni valahova, ez van. Akkor inkább megtámogatom anyu "projektjét" pénzzel, nincs ebből probléma, csak ne akarjon számomra fontos emlékeket leadatni velem. Néhány ékszerem már csak egy utolsó kis darab egy szerettemből. (pl. a nagyim eljegyzési gyűrűje, vagy a dédimtől örökölt medál, nem is tudom mennyit érnek, de az eszmei értékük számomra felbecsülhetetlen)

2013. febr. 15. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Megértem. De fogadd el,hogy vannak olyan emberek,akiknek az arany érték,amit forgatni kell,nem pedig ilyen-olyan érzés miatt állni hagyni. Több ismerősöm is van,akik szinte havonta járnak ékszerboltba,ahol leadják az aktuális aranyat jobb áron,majd újat vesznek nyomott áron,nagyobbat,vastagabbat,majd azt is eladják,forgatják,nem ülnek rajta. Az arany elsősorban érték,nem emlék. S nem is az összeset kérték tőled,csak egyet. Főleg,ha ráadásul tőlük kaptad. Aztán apukád láncát majd megöröklöd,és az maradhat emlék,ha annyira akarod.
2013. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én anyám is beadta a keresztelőmre kapott aranynyakláncaimat meg a külföldön élő, egyébként nagyon szeretett rokonaimtól kapott aranyrögös aranygyűrűmet a zaciba, hogy piát tudjon venni.. Bár ez nem ugyanaz a helyzet, de én sem hordtam őket, mert nem hordok sárga aranyat, de emlékek voltak és szerettem őket. Nem beszélve arról, hogy ez a pár arany ékszer volt az összes "vagyonom". Szóval megértelek, néha az ember akkor is ragaszkodik az ékszereihez, ha nem hordja őket valamiért. Akár féltésből, akár azért, mert nem igazán tetszik neki..
2013. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!