Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudjak megbocsájtani...

Hogy tudjak megbocsájtani apámnak, ha nemcsak anyám életét tette tönkre, hanem az egész családét?

Figyelt kérdés
Az egész gyerekkorom pokol volt miatta és a személyiségem is eltorzult.Képtelen vagyok megnyílni és ez már egyre nagyobb problémákat okozott nálam.Még sajnos nincs lehetőségem elköltözni a közeléből,viszont ha megbocsájtok és elengedem a múltat,azzal legalább magamat megkímélem és nekem sokkal könnyebb lesz.Hogy tegyem?Egy házban élek vele és minden nap látom.Mindennél jobban gyűlölöm azért,amit velem és számomra nagyon fontos emberekkel tett és hogy neki meg van mindene,miközben mások tönkrementek miatta és megjárták a poklot.Hogy tudjam ezt megbocsájtani?Egyszerűen már attól elkap a hányinger,hacsak ránézek.Hogy bocsássak meg neki?

2013. febr. 15. 22:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Általában az agresszorok áldozat típust keresnek, találnak. Innentől nettó hülyeség a két ember kell egy kapcsolat megromlásához sablon. Egy a lényeg: a te feladatod az életben lehetőség szerint minél messzebb kerülni a közeléből. Úgy jön majd az enyhülés, a folyamat vége lehet akár megbocsátás, de akár sima közöny is. És így akaratán kívül tesz jót veled az apád, megtanít a saját lábadon állni, önállóan dönteni az életedről. Addig pedig türelem, ne apádon gondolkodj, hanem képzeld el a szebb jövődet, ez erőt ad.
2013. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11 Ennyire lehetetlen,hogy beinduljon ez a folyamat,amég minden nap látom?
2013. febr. 16. 21:20
 13/17 anonim ***** válasza:
Mivel ő kifejezetten élvezi a szerepét, én esélytelennek látom. Viszont te teljesen tönkreteszed magad ha folyamatosan ő köti le a gondolataidat. Ezért javasoltam azt, hogy inkább a jövődre koncentrálj. A mai napjaidat tönkre tudja tenni, de ha táplálod magadban a reményt, még ez sem lesz neki olyan egyszerű. A te lelkiállapotod viszont jó irányba változhat. Maga a tudat, hogy nem tart ez örökké, a te életed a tiéd, hihetetlen erőt tud adni.
2013. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13 Azért akarok neki megbocsájtani,hogy annál jobban tudjam a jövőre fordítani az energiámat.Ha nem tud rám hatással lenni,akkor sokkal több erőm marad magamra és nem miatta puffogok.Eddig is csak a jövőre figyeltem,mert a jelenem pocsék volt miatta...
2013. febr. 16. 22:55
 15/17 mistyc7 válasza:

Kedves Kérdező!


Én már évek óta messze messze élek az apámtól, de még a mai napig fájnak dolgok és nagyon haragszom rá! :( Egyébként a kérdést akár én is írhattam volna!!! Mindenesetre a távolság az egyik legjobb ami oldja a problémám. És az ha valamire tudok figyelni: meló, hobbi... Véleményem szerint e miatt olyan sok a szenvedélybeteg is: Hogy ne kelljen a megoldhatatlan (vagy annak tűnő) problémáin agyalni inkább számítógépesjáték, drog, alkohol, játékgép, adrenalin.... függésig süllyed a """hobbijába""". Vannak akik ezzel ellentétben a saját malmukra tudják hajtani ezt az energiát és tanulnak, sportolnak. Ők lesznek a választott műfaj kivállóságai! (Nem csak ők!!!) Nagyon nehéz megőrizni a lelki egyensúlyt! Én próbálok nem gondolni rá és ez jól ment!! Míg ki nem találta, hogy jó ember akar lenni! Amit nem tudok elhinni és nem is nagyon látszik. Álszent, az volt az is maradt. Nem csak én látom így. Legszívesebben leszarnám, de a lelkiismeretem nem engedi. :( Mert talán tényleg próbálkozik... de szerintem a kutya önmagából sem tud szalonnát csinálni! Ezt nem minden helyzetre értem, de az enyémre igaz!

2013. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nem fog menni. talan ha mar nem elsz mellette de az se biztos.

nekem volt egy ferjem 3 evig aki mellett en fizikailag es idegileg is maradandoan serultem.

43 evvel ezelott voltam a felesege. 40 eve elek a 2. ferjemmel akit nagyon szeretek es boldog vagyok vele.

ennek ellenere ha buntetlenul tehetnem siman megolnem a volt ferjemet vagy megfizetnek valakit hogy megtegye. 43 ev alatt a gyuloletem egy fikarcnyit nem csokkent, pedig 40 eve lattam utoljara. soha elolenyt meg nem gyuloltem jobban mint ezt az embert, es kizarolag a buntetestol valo felelem volt az ami visszatartott attol hogy megoljem.

2016. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én meg sem próbálkoznék a megbocsátással, épp ellenkezőleg...
2016. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!