Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bizonytalankodom még...

Miért bizonytalankodom még azután is, hogy már eldöntöttem, mit akarok?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Régebben nem volt ez rám jellemző, vagy csak nem tudtam róla, mert sosem állítottak fontosabb döntések elé - elvégre mikben kellene döntenie egy fiatalnak, ami nagyobb felelősséget igényelne? Mostanában viszont, mióta leérettségiztem, állandóan agyalok, mit kellene kezdenem magammal, hol azt gondolom, hogy kilátástalan a helyzet, hol azt, hogy nem tudok választani a sok lehetőség közül. Tudom, hogy író szeretnék lenni, és régebben tudtam ennek az útját is, hogy mi módon jutok el odáig, hogy kiadják a történeteimet, de mára annyira lecsúszott anyagilag a családom, hogy már nem tudom azt gondolni, hogy ,,nem érdekel a pénz, én író akarok lenni, és más nem is érdekel", így már önzőségnek meg ésszerűtlenségnek érezném, ha dramaturgiáról tanulnék, nem pedig valami nyelvet. Szóval már kétszer felvételiztem egyetemre, először otthagytam, aztán be sem iratkoztam, mert mindig kitaláltam, hogy inkább dolgozni akarok, de korrekt munkát nem találtam az elmúlt két évben, csak egy iszonyat visszaélőt, amit fél évig bírtam. Nem bántam meg a szakelhagyásokat, mert mindkét esetben jobb ötlet híján választottam őket, nem illettek hozzám. Kicsit hiszek a sorsszerűségben is - ti hogy vagytok ezzel? -, hogy talán azért kellett kihagynom két évet, hogy meghozzak egy jobb döntést. Most megint a felvételi sorrendemen agyalok, már hónapok óta, de pár napja megint elkezdtem cserélgetni a sorrendeket, sőt, szinte teljesen új szakokat írtam fel az új listámra... Annyit tudok, hogy le akarok lépni innen, mert ez az ország nem tartogat nekem semmit, és szeretnék egyetemet végezni, mert büszke lennék magamra, meg szeretnék UTÁNA szakmát is, hogy ne csak egy lábon álljak, de... Néha úgy ébredek, hogy van egyáltalán bárminek is értelme? Annyira elbizonytalanítanak a hírek a magyar gazdaságról meg az oktatásról - félek, hogy rosszul teszem, ha itt maradok még pár évre, ugyanakkor tudom, hogy végzettség nélkül kint sem lennék előrébb, max au pairkedhetnék, de azt csak 29 éves korig lehet, utána meg ott vagyok, ahol most... Szóval... Miért vagyok ilyen? Már kitaláltam, mit szeretnék tanulni az egyetemen, ismerősök által tudom, hogy a harmadik mindig a tuti befutó, mert a harmadik szakjukat már szerették, meg ennek a szaknak látom értelmét, lenne vele célom, csak mindig aggódom, hogy telik az idő, és mi van, ha rossz döntést hozok...
2013. febr. 15. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Valaki foglalja össze egy mondatban, mert nem bírom végigolvasni...
2013. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy normális szakhoz határozottság és kőkemény kitartás kell, ami úgy látom benned nem annyira van meg. Ha egyszer eldöntesz valamit, azt miért nem tudod úgy megrágni, hogy utána a következményeivel együtt le tudd nyelni? Lásd előző két felvételi, aminek mindene volt, csak értelme nem, hiszen mire oda jutottál, már nem is akartad. Most mi a más? Mi a biztosíték arra, hogy szeptemberben nem gondolod majd megint úgy, hogy nincs is neked ehhez kedved?

Természetes szerintem, hogy ebben a világban a fiatalok már totál bevannak sz*rva, én is így vagyok ezzel és mégcsak sokkal idősebb sem vagyok nálad. Viszont fölösleges éveket pocsékolni gondolkozásra, meg nemtom mire.


A sorsszerűségben pedig hiszek. Mérnöknek tanulok, véletlen. Megjelelöltem utolsó helyen csak úgy poénból, hogyha sehova nem vesznek fel, jó lesz ez. Az áhított szak pontjai úgy megugrottak, hogy csak ide vettek fel, teszem hozzá gazdasági irány lett volna, tehát a mérnökösködéshez köze nem lett volna. Sokáig mardosott a lelki-ismeretfurdalás, hogy ennyire béna vagyok és nem is akarom ezt csinálni...

Jelenleg ott tartok, hogy ezzel együtt 3 félévem van márcsak a diplomámig és minden áldott reggel azzal kelek, hogy megköszönöm az atyaúristennek (ha van), hogy erre a szakra kerültem és nem gazdaságra. Imádom, élek halok érte, szívesen tanulom, olvasok utána. Vannak gazdasági tárgyaim is, ezekkel viszont nagyon meggyűlik a bajom, minden félévben... Hiszem azt, hogyha odakerültem volna, akkor úgy járok mint te. Valaki nagyon erőteljesen terelget engem odafentről. :)

2013. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, szépen hangzik, amit írsz, harmadik. :) Happy end.


Azért gondolom, hogy az idei választásom más lesz, mint az előző kettő (még ha sokat agyalok is a sorrenden), mert volt időm rájönni, hogy itthon nem találok munkát, tehát hülyeség azért hanyagolni és odázgatni a tanulást, meg most emeltezni is fogok, sokat tanulok rá, amivel több pontom lesz, így több szak lesz elérhető. Már nem hagynám ott, tudom, hogy meg kell szoknom, el kell fogadnom, hogy szakaszváltás jön az életemben. Mindenképp szeretnék diplomát, amit egy szakmával vagy MA-val szeretnék majd kiegészíteni (nyelvi diploma lesz), mert akárhogy nézegettem az okj képzéseket, sehogy sem találtam nekem valót... Ja annyi változott még azóta, hogy most már tudom, mit kezdenék a tudásommal, már van vele célom, míg az első két választásommal sehogy sem tudtam azonosulni. Azt hiszem, kellett ez a két év, hogy rájöjjek arra, mit akarok, kitaláljam, hogy képzelem az elkövetkezendő öt évemet. Tanulás, tanulás, tanulás... Egyébként félreértés ne essék, nagyon szeretek tanulni és sok minden érdekel - talán ez is okozza a gondjaimat, mert legszívesebb 10 szakon tanulnék egyszerre...


Első: Te Gyurcsány vagy?

2013. febr. 15. 23:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, a másodiktól akartam kérdezni...
2013. febr. 15. 23:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdettől fogva azt vezettem be a családomnál is,hogy amiben és amikor döntöttem az sosem szabad megbánni! Amikor a döntés született biztosan végigzongoráztál minden lehetőséget no és az akkori információ a szintén akkori lehetőségeket figyelembe véve tetted ezt! A visszatekingetés nem ad hiteles képet, csak irritál azzal "mi lett volna ha?"! A "nem bánunk meg semmit" mottót még akkor is betartjuk ha az veszteséget okoz. Nagyon kiegyensúlyozott életet élünk,amibe minden belefért:családalapítás,lakásvásárlás,gyermekeinket kiiskoláztattuk és becsülettel felneveltük Őket,tanultunk sokat,végigjártuk az országot és megvan mindenünk.Büszkék vagyunk arra,ezt a kétkezi munkánkkal értük el,anélkül,hogy akár 1 forintot kaptunk volna bárkitől!!!
2013. febr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Aranymosásról hallottál már? Talán egy új út lehet az íráshoz. Van írósulijuk is. [link]
2013. febr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!