Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az örökségemmel...

Mit kezdjek az örökségemmel és, hogy tudnám titokban tartani a családom többi tagja előtt?

Figyelt kérdés

1 hónapja meghalt a nagybátyám. Vele régóta nem tartottuk a kapcsolatot, külföldön élt. Igazából semmit sem tudok róla. Aztán mivel nem voltak gyerekei a vagyonát a rokonai és barátai között osztotta szét.

Mint kiderült nagy gyűjtő volt. Könyveket, műtárgyakat, kocsikat és órákat gyűjtött.

Én örököltem utána egy kocsit és 14db karórát. Még át se vettem őket. Németországban vannak egy ügyvédi iroda kezelésében. Azt se tudom, hogy vegyem át őket. Mit kezdjek velük azután? Mert haza nem hozhatom őket. Hol lehetne eladni meg tárolni őket?


A másik nagyon fontos dolog meg, hogy tudnám ezt az egészet titokban tartani a családom és a barátaim előtt? Rajtam kívül még egy ember örökölt tőle Magyarországon, az apám. Nem is szeretném ha más megtudná, hogy mekkora összeghez jutottam. Nem hiányoznak az irigy meg hirtelen előtűnő "nehéz sorsú" támogatásra szoruló emberek. Vagy az ilyesmit nem lehet eltitkolni? előbb-utóbb úgyis kiderül?


Na mindegy ilyen öröklés témában minden észrevétel, tanács érdekel:)

Aki örökölt már nagyobb összeget leírhatná a tapasztaltait, hogy mit kezdett a pénzel. Nem szórta-e esetleg a könnyen jött pénzt. Szóval minden érdekel a témában.


2013. febr. 16. 12:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Megkérdezhetem hogy egy ilyen örökség után Németországban mennyi közjegyzői díjat fizettél? Mert van egy olyan érzésem hogy nem 1 millió forintot.. hanem jóval többet"


Semennyit!

A barátai örökölték a cégét és az öröklésnek az volt a feltétele, hogy át kell vállalniuk azoknak az illetékeit akik "csak" ingóságokat örököltek. Tulajdonképpen a cége fogja majd kifizetni az ilyeneket.


Egyébként mint mondtam még nem vettem át, tehát az ilyenek még nincsenek kifizetve.


9-es!

Köszi, nagyon hasznos válasz!

2013. febr. 16. 13:15
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az embernek penzben nincsen hianya, az nemcsak aldas, hanem felelösseg is. Szerintem jol teszed, hogy ha az öröklest nem jelenteted meg a helyi ujsagban. En nem Magyarorszagon elek, hanem egy nyugat-europai orszagban, ahol a penzügyek - igy az örökösödes is - maganügynek szamitanak. Itt meg csaladon belül sem tudja az ember, hogy pl. az anyos, vagy a hazastars testvere mennyit keres. Mindenki magaval foglalkozik. Kerdezed: hogyan tudnad ezt titokban tartani a csaladod elött? Ha a penzt ket kezzel szorod, akkor nem sokaig. Pl. ha egy helikopter leszallot epittetsz az uj villad 5000 ha-os parkja melle. A 20 feröhelyes garazsod es a szemelyzeti lakasok köze. Na, ez most csak vicc volt. Ein Witz. Azt kerdezed, hogy mit kezdjel a penzzel? Ha en ilyen helyzetben lennek, csak egy reszet fektetnem be, egy olyan összeget, ami az eletem vegeig elegendö lenne egy olyan elethez, hogy ne ehezzek es fazzak. Nem ismerve az örökölt penz nagysagat, mondjuk 1/3-at forditanam erre. A nagyobbik resszel, a 2/3-dal szabadon gazdalkodnek. Ha az orakat meg akarod örizni, egy bank szefjeben vannak a legbiztosabb helyen. Ha ertekesiteni akarod öket, ne a Vatera-n tedd, hanem vannak megbizhato internetes (nemet) portalok, ahol a vevök elöre fizetessel vasarolhatnak. Nyilvan par szazalek ramegy a közvetitesre, de a legmagasabb piaci arat kapnad meg erte. Ne maganszemelyen keresztül adjal el. Mindenkinek vannak almai, amiket meg szeretne valositani az elete soran. Ha egy palota utan vagysz, megveheted, de nagyon rövid idö utan tapasztalni fogod, hogy unatkozol benne, mert EGYEDÜL vagy. Ha egy meregdraga sportkocsival flanirozol a belvarosban, lesz több helyes baratnöd, de ezek nem terad utaznak majd, hanem a penzedre. Ha valamikor kiderülne az öröklesed, ne felj töle, nem kötelesseged elmondani a csaladtagoknak: törödjenek a maguk dolgaval. En meg nem örököltem, es nem is lottozom. Sikerül megjarnom Mauritius-t (többször is), es en mar ezzel is elegedett vagyok. Vannak almaim, de meg nem vagyok olyan idös, ezert remelem, hogy egy reszük valosagga valik. Van egy csaladom, es ez minden penznel többet er. Fö, hogy egeszsegesek vagyunk. Több milliardos ember velemenyet hallottam arrol, hogy mi a legfontosabb az eletükben, es szinte kivetel nelkül az IDÖ-t, a SZABAD IDÖT emlitettek. Teljesen at tudom erezni, hogy ez igy van. Ja, meg egy: ne forintban fektess be, inkabb svajci frankban. Ne vegyel reszvenyeket. Vegyel telket/földet, ingatlan nelkül. Sok szerencset kivanok az uj eletedhez!
2013. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12-es! Te nem Péter vagy Ausztriából és "X"-betűs nickkel szoktál fórumozni? :)
2013. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, te mázlista vagy, irigyellek!

Ez azt jelenti, hogy kb 15 házat tudnál venni az örökségedből? Ezt azért nem lesz könnyű eltitkolnod. De legalább nem lesz anyagi gondod ebben az életben. Ilyen milliárdos nagybácsi még Németországban is ritka. Ahogy elnézem, nagyon elit helyre kerülsz Magyarország leggazdagabb emberei között.

2013. febr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Csak aztán nehogy elszórd a pénzt maj és ird meg hogy mi lett meg ha nem nagyon személyes akkor hogy mennyit kerestél rajta
2013. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben haza se hoznám, hanem Németországban próbálnám meg eladni. Szerintem ott nagyobb eséllyel találsz olyan gyűjtőt, akinek pénze is van rá. Persze ehhez nem árt tudni németül. És úgy kell titokban tartani, hogy nem beszélsz róla. Ha pl. van feleséged és nem szeretnéd, hogy ő megtudja, tedd a majdani pénzt külön számlára és hosszú távra fektesd be egy részét. Aztán, ha lesz gyerek, kell neki tandíjra, lakásra, meg van oldva a probléma. Vagy ha ti szeretnétek költözni, így az is megoldható. Viszont, ha egyáltalán nem mondod el a nejednek (már, ha van), megsértődhet, hogy nem bízol benne. Egyébként a tágabb rokonságnak, ismerősöknek nem kell róla tudnia, nem mondod el nekik és kész. Aztán, ha kérdezik, hogy tudtátok lecserélni pl. a házat, nem kell rá válaszolni, csak annyit, hogy rokoni segítséggel. És akkor nem is hazudsz.
2013. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én felfogadnék ügyvédet/befektetési tanácsadót és velük intézném az eladást meg a papírmunkát. Ennyinél már megéri, ha olyan intézi - jutalékért - aki ért is hozzá.
2013. febr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
jewel79 megspóroltál nekem egy kommentet.:-) Pont ugyanezt akartam javasolni; a németországi ügyvéd valószínűleg a segítségedre lesz abban, hogy megfelelő céget/szakembert találj az öröklött tárgyaid értékesítéséhez.
2013. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett kedves kérdező? :)
2013. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne :)
2013. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!