Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint mennyire...

Véleményetek szerint mennyire fontos, hogy egy baba születésekor az anya és az apa házasok legyenek?

Figyelt kérdés
Illetve érdekelne az is, hogy akiknek már van gyerekük, azoknál hogy van/volt a baba érkezésekor.
2009. szept. 8. 20:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem az van lepontozva,aki házasságpárti,hanem az a házasságpárti aki elítéli a nemházasokat...

Én erősen házasságpárti vagyok,mégis majd csak a baba születését KÖVETŐEN fogunk megesküdni.Majd valamikor 2-3 évvel utána kb.

2009. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít törvényes családnak?

Nekünk az isteni törvények fontosabbak, ezért nekünk csak egyházi esküvőnk volt. tehát jogilag hajadon vagyok, és kellett apasági nyilatkozat. Állam bácsi minket nem érdekel, Isten színe előtt törvényes család vagyunk.

Szóval: nem számít a papír szerintem.

2009. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az a korlátolt, aki nem tudja elfogadni, hogy másnak is van véleménye, ami esetleg eltér az övétől.


Néha azt érzem, hogy lenézik azokat, akik nem házasok. Én nem nézek le senkit. Mindenki úgy él, ahogy ő jónak gondolja. Ahogy én látom sokan már az esküvő előtt csak szenvednek a kapcsolatban, aztán összeházasodnak a családi nyomásra, meg hát ez a hagyomány. És a vége persze a válás.

2009. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
95%

mi nem vagyunk házasok, és terveim szerint nem is leszünk. csak azért nem fogok házasodni, hogy a gyermekünk "családba" szülessen. az, hogy a páromnak alá kell írnia néhány papírt, ha babánk születik? na bumm. az legyen a legnagyobb baja az életben...

láttam már olyan csúnya válásokat, hogy csak na.. ehhez nekem nem lenne se pénzem, se energiám.

2009. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
100%
Szerintem a baba szempontjából nem a papír a fontos, hanem az a szeretet és nyugalom, ami egy kiegyensúlyozott kapcsolatban körülveheti. Én hat hete házasodtam össze a férjemmel 8 év együttélés után, ebben az is nagy szerepet játszott, hogy karácsonyra babát várunk:), de tényleg a nyugalom és a szeretet az ami egy babának kell.
2009. szept. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
85%
Semennyire. Undorító az amiatti előítélet, rosszallás, megszólás. Max. öregektől megy el, azt meg is lehet érteni. Az esküvő sok pénz. Nagyon puritán meg nem kell. Nem azt mondom, hogy extra igényeim vannak, de egy átlag esküvő is rengetegbe kerül.
2009. szept. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
39%
Szörnyülködve olvasom, hogy a házasság intézménye ennyire nem fontos az embereknek. Babát mernek vállalni az emberek, de egymást nem???? Nekem ez fura. Lehet együttélni "papír nélkül", de ha már gyerek van, akkor szerintem fontos a házasság.
2009. szept. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak : Ennyire nem fontos a házasság intézménye, így van. Mert az már régen rossz ha valakit a papír tart a másik mellett. Lehet ezt aláírni vagy nem aláírni. Én boldogan várom a gyermekemet így is, hogy nem vagyunk házasok és nem is tervezem. Mindenkinek egyértelmű a környezetünkben hogy mi egy pár vagyunk, együtt várjuk a gyerekünket és a kutya nem kérdezte meg hogy MÉRT NEM HÁZASODTOK össze? Még a 90 éves nagyim sem tartotta fontosnak... Inkább élek vele boldogan papír nélkül mint úgy hogy na tessék házas vagyok. Persze van akinek fontos hogy így is kifejezze a párja hogy összetartoznak az házasodjon csak nyugodtan de nem értem mért nem lehet elfogadni a másik oldalt és mért kell lehurrogni...
2009. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

3 batyam mar megszuletett, a szuleim meg hazasok nem voltak, majd mielott en megszulettem volna, ossze hazasodtak. Nem ereztem kivetelesnek magam, hogy en hazassagban szulettem. Semmi nagy dolog nem volt meg az eletemben, azert mert hazassagban szulettem.

Szoval a papir nem hataroz.

32/N

2009. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el azt, aki házasságon kívül vállal babát. De sajnos barátikörben tapasztaltuk meg milyen egy válási hercehurca így és milyen úgy. Persze, mindenki úgy indul neki a közös életnek, hogy holtodiglan-holtomiglan, de aztán jönnek a hétköznapok és sajnos egyre kevesebb ember képes felülkerekedni a nehézségeken, kulturáltan megoldani a konfliktusokat.

Váláskor pedig házasoknál feket-fehér jogok kötelezettségek vannak,még, ha fújnak is egymásra, a jog tisztázza a helyzetet. Együttéléskor erre kevesebb a lehetőség, szinte szabad a hajtépés. Ezek sajnos tények.

Tudom,hogy enm mindenki válik csúnyán, SZERENCSÉRE!!! de ezzel is számolni kell,sajnos-sajnos.

2009. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!