Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok ha ilyet...

Ti elfogadnátok ha ilyet ajánlana egy közeli családtag?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állást és a munkához kocsi kell. Céges kocsit pedig csak a próbaidő után adnak. Nekem viszont nincs saját autóm:(

Keresztapának van 4 kocsija és felajánlotta, hogy addig kölcsön adja az egyiket.

Az a "baj" mindegyik kocsija méregdrága luxus autó. Nem nagyon merem elfogadni.

Azon aggódok mi lesz a meghúzom vagy összetöröm vagy elromlik benne valami, ne adj Isten ellopják. Szóval nem nagyon mernék valamelyikkel járni. Viszont nagyon kellene mert mástól nem igazán tudnék kocsit szerezni, ha pedig nem lesz autó akkor nem kapom meg az állást. Ami ráadásul elég jó állás lenne.


Ti mit tennétek?


2013. febr. 25. 19:12
1 2 3
 11/28 mosolyogj! ***** válasza:
100%
attól függ... mekkora baj lenne abból, ha véletlenül baja lenne? ezt pedig neked kell tudnod... de ha nincs más választásod, akkor miről is beszélünk? :P
2013. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akinek 4 db 30 milliós vagy drágább autója van, annak fel sem tűnne, hogy hiányzik a bankszámlájáról 200-300 ezer forint.

15-20 év közötti használt nyugati kocsit tudnál venni ebből.

Nem bunkóság kölcsönkérni, inkább kérj kölcsön, minthogy összetörd valamelyik luxus-lexusát....

2013. febr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el! Különösen vigyázz rá és kész. Ha meghúzod egy kicsit, nem hiszem hogy egy ilyen ember akinek 4 fullos kocsija van, legatyásodna a javításban...
2013. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Fogad el!

Gondolom ő sem várja el tőled, hogyha esetleg valami bajuk lenne pár millióért javíttasd!

Egyébként meg a biztosítás és a CASCO kombó elég sok mindent fizet ha esetleg gond lenne.


Csak kíváncsiságból milyen kocsi egyébként?

2013. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"200-300 ezer forint.

15-20 év közötti használt nyugati kocsit tudnál venni ebből."


Hát azért ennyiért még szerintem nem lehet egy megbízható kocsit venni. Munkára kell! Napi több száz kilométerre.


"Csak kíváncsiságból milyen kocsi egyébként?"


Hát van egy E Mercije meg egy vadi új Merci CLS Shooting Brake-je. Ezek közül adná oda az egyiket szerintem. Mind a kettő full extrás. Az E Merci az tavalyi ez volt 28 millió. A CLS pedig vadi új, 1-2 hónapos ez pedig 37 millió.


"Már alapból ott bukta hogyha tudják hogy nincs kocsid akkor hogy vehetnek föl olyan munkára amihez autó kell, de ők nem adtak???


Logika hiányzik a történetből, vagy valaki hazudott?"


Az nem kizáró tényező, hogy valakinek nincs kocsija mivel JÁR CÉGES KOCSI, DE csak a próbaidő után. Érted?:))

A próbaidő alatt meg oldja meg az ember ahogy tudja, vegyen, kérjen kölcsön, béreljen. Nem érdekli őket.

A logika belőled hiányzik!

2013. febr. 25. 20:05
 16/28 anonim ***** válasza:
50%

20 eves kocsit minden atiratassal 300ert vettem (ebben mar az is benne van, hogy muszakiztattam)most decemberben azota 2000 km ment bele, semmi gond, indul poccre igy telen is...stb....stb..



Lehet en is penztkernek kolcson, ha ugy van, de en nagyon paras vagyok, a lenyeg, h tisztazd vele az affodalmaidat...

2013. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
50%
Ha bármikor kölcsönadna egy 28 milliós kocsit, akkor inkább kérj tőle kölcsön 500.000-ret, amit havonta visszatörlesztesz neki és végül lesz pl. egy 10 éves, használt Suzukid is.
2013. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
50%
Ha négy luxus kocsija van akkor biztos nem fog nehezére esni megcsináltatni egy kis karcolást. Fogadd el, miért ne.
2013. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

akármennyire is gazdag, félnék, h megromlana a jó viszony, ha bármi történik az autóval. még akkor is, ha nem te vagy a hibás.

ha ilyen nagylelkű, akkor inkább kölcsönkérnék egy jobb verdára való pénzt, amint megvan a céges, eladnám, ha sikerül, akkor nagyjából nullszaldóval, és mindenki boldog.


nem bírnék nonstop gyomorgörccsel vezetgetni naponta többszáz km-t, pedig nem vagyok egy parás fajta :) sztem ne add meg az esélyét sem annak, h pont nálad üt be a mennykő, és emiatt megorrol rád a rokon. ha ennyire jól fut a szekere, akkor biztos nem hiányozna az a pár 100as a zsebéből pár hónap erejéig.

2013. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azt mondd meg neki, hogy nagyon rendes, hogy felajánlja, de te félsz tőle, hogy valami történhetne vele (meghúzod v ellopják). Akkor majd biztosan elmondja, hogy milyen biztosítás van rá stb. és kiderül az is, hogy ezek után is szívesen odaadná-e. (Ha már felajánlotta egyszer, akkor biztos!) Fogadd el, ha mindent tisztáztatok és vigyázz rá! A jobb fizuból meg lehet, hogy gyűlik majd új kocsira neked is. :)
2013. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!