Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok ha ilyet...

Ti elfogadnátok ha ilyet ajánlana egy közeli családtag?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állást és a munkához kocsi kell. Céges kocsit pedig csak a próbaidő után adnak. Nekem viszont nincs saját autóm:(

Keresztapának van 4 kocsija és felajánlotta, hogy addig kölcsön adja az egyiket.

Az a "baj" mindegyik kocsija méregdrága luxus autó. Nem nagyon merem elfogadni.

Azon aggódok mi lesz a meghúzom vagy összetöröm vagy elromlik benne valami, ne adj Isten ellopják. Szóval nem nagyon mernék valamelyikkel járni. Viszont nagyon kellene mert mástól nem igazán tudnék kocsit szerezni, ha pedig nem lesz autó akkor nem kapom meg az állást. Ami ráadásul elég jó állás lenne.


Ti mit tennétek?


2013. febr. 25. 19:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
eszed lenne vetetnél magadnak egy jó kis kocsit. kereszapádnak úgy is van mit a tejbe apritania.
2013. febr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ha ennyire megbízik benned én elfogadnám a helyedben. Ő is biztos belekalkulálja hogy akármi baja lehet a kocsinak, mégsem parázik odaadni. Akkor te se parázz elfogadni, hanem mondd el neki az aggályaidat, és beszéljétek át milyen esetben mi a teendő. Én elfogadnám, nem szalasztanék el egy ilyen lehetőséget a mai világban.
2013. febr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Hát szerintem, azért ha konkrétan rákérdeznél újra erre az opcióra, lehet, hogy kiderülne; csak egy kósza ötlet volt. Az, hogy ezt mondta, aztán "elment mert dolga volt", még nem jelenti azt, hogy a markodba is nyomná bármelyik autója slusszkulcsát, hogy majd visszaadod amikor már nem kell.

Én azokkal értek egyet, akik nem a mérgdrága kölcsönautót választanák. Ha "élesben" újra szóbakerül az ügy, inkább anyagi segítséget kérj, hogy a munkádhoz egy használható, középkategóriás autót vehess. Hogy ez mennyibe kerül, azon lehet vitatkozni. De biztosan közelében sem járna árban és felelősségben azoknak, amikből elvileg választhatnál. Ez a megoldás normálisan lepapírozva, megbeszélt törlesztőrészletekkel, sokkal egyszerűbb, és neked is megnyugtatóbb lenne. Sőt, lelke mélyén a keresztapád is jobban örülne neki szerintem.

2013. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

"Ha annyira jó az állás, akkor bérelj autót te szerencsétlen. Ennyit nem tudsz elintézni?"


:)))

Yes Autorent

Suzuki Swift 1.3 GLX havi 169.000 ft. 3 hónapra = 507.000 ft.


Hungarorent

Opel Corsa 1.2 AC vagy Ford Fiesta 1.3 AC havi 189.100 ft. 3 hónapra = 567.300 ft.


Kicsit drága nem? Vagy mit gondoltál Te szerencsétlen havi 10 ezerért adnak autót?


"És ki a keresztapa ő a KeresztApa, hogy 37 mft-os autóval jár és még van másik 3 ilyen is."


Egyik 28 millió, másik 29 millió, harmadik 37 millió, negyedik 48 millió volt. Összesen több mint 140 millió hitel és teher mentesen és 2-3 évenként az összeset cserélgeti:)

Remélem megesz a fene a sárga irigységtől miatta!

2013. febr. 28. 16:18
 25/28 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor mondd neki azt, hogy kölcsönözzön meg neked egy autót és havonta x összeget fizetsz neki vissza. Azzal segítene a legtöbbet, ha kamatmentes kölcsönt adna neked. 500e Ft nem olyan durván sok, főleg, ha - ahogy mondtad - jó fizetésed lenne. Ha 20e Ft ot odaadsz neki havonta, 2 év alatt visszafizeted neki. Sőt, lehet felajánlja, hogy áll is belőle valamennyit, ajándékba. És egy 4-500e Ftos suzuki wagonr+ megbízható kis autó.
2013. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

De nincs szükségem saját kocsira!!!

Ha a próbaidő után felvesznek adnak CÉGES autót! Akkor minek kettő?

Ha meg nem vesznek fel akkor meg a 3 hónap után megint csak nem fog kelleni saját autó.

2013. febr. 28. 18:15
 27/28 anonim ***** válasza:
Eleg irritalo a visszaszolasod, mar ne haragudj. Ne etess mar, hogy "ha nem kapod meg a melot, akkor mar ugysincs szukseged sajat kocsira". Irtak mar sokan, sok felet, de te direkt kiemeled a pikirt valaszolokat, es arra kommentelsz elcesen. Beszeld meg vele az aggodalmaid, ez a lenyeg. Ketlem, hogy erre magadtol nem jottel ra.
2013. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy próbaidős melóra nem állítanék oda egy családi ház árát érő kölcsönautóval. Főleg, ha tényleg sokat kell használnod, tehát sokkal nagyobb a kockázata, hogy valami történik vele. Az utakon ugyebár nem egyedül közlekedik az ember, még ha te jól is vezetsz. De tényleg te tudod, hogy mit tartasz jó megoldásnak.

Csak példaként írom, ami bárkivel megtörténhet. A fiam hivatásos sofőr, többszázezer balesetmentes kilométerrel. Költözéskor kölcsönkérte a haverja autóját a tetőcsomagtartó miatt. A városból kifelé a körforgalomnál elbambult a mögötte érkező, és "betolta" őt egy busz elé.:(( Ő maga semmiféle hibát nem követett el, de az autóban egy pillanat alatt 400 ezer forintos kár lett. A tulaj másnap indult volna családi nyaralásra az Adriára. Na képzeld el ugyanezt a szitut (nyaralás nélkül) egy 30 milliós kölcsönautóval...

2013. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!