Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg hogy nem...

Miért nem érti meg hogy nem akarok Édesapám haláláról beszélni?

Figyelt kérdés

3 hónapja van egy kapcsolatom,érzem hogy elég komoly a dolog. Minden este órákat beszélgetünk,és persze feltűnt neki hogy a szobámba van egy férfiről egy kép (Édesapám),megkérdezte hogy ki az mondtam hogy apu.

Kérdezte hogy miért nem mutatom be? Akkor csak hallgattam nem mondtam neki semmit.Nemrég elmondtam neki hogy meghalt.

És akkor jöttek a kérdések... persze nem nyomulósan,inkább azt éreztem rajta hogy segíteni akar.

De én nem tudom beszélni erről még anyuval sem.Amint feljön a téma akarva akaratlanul csak ömlenek a könnyek a szememből,visszatér minden emlékem az Apámról,hogy mennyire szerettük egymást.Nem szeretnék a barátom előtt sírni,sírás nélkül pedig nem tudom beszélni róla.

Önkezűleg vetett véget az életének 6 hónapja.

22 éves vagyok


2013. febr. 25. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor ennyit mondj el neki, hogy így halt meg, de egyszerűen annyira fáj, hogy nem bírsz többet egyelőre beszélni róla és ne kérdezzen, mert még túl friss a dolog.
2013. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bence_ ***** válasza:
Barátod előtt miért nem szeretnél sírni?
2013. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz beszélni róla, akkor ird meg neki pár szóban, hogy "Önkezűleg vetett véget az életének 6 hónapja" és hogy nem tudsz még egyelöre erröl beszélni, ne kérdezzen.
2013. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Lehet, hogy a barátod azt hiszi, megkönnyebbülnél, ha beszélnél róla, ezért kérdezősködik. Van, akinél ez így működik. Viszont van, akinél nem. Én is ilyen vagyok, a gyászomról ritkán, vagy egyáltalán nem is szeretek beszélni.

Mondtad ezt már neki, hogy nagyon fáj erről beszélni és nem is szeretnél, legalábbis egyelőre? Megkérted, hogy ne hozza fel ezt a témát, mert fájó sebeket szakít fel?

2013. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Benne olyan embert találtam,akinek el tudnám mesélni és tudnék róla beszélni de csak idővel,ez a 3 hónap még kevés ahhoz hogy megnyíljak.
2013. febr. 25. 21:27
 6/7 Bence_ ***** válasza:

Amit most írtál írd le és add oda neki.

Megfogja érteni.

2013. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nehéz ha elveszítünk valakit aki fontos volt nekünk. Főleg akkor ha így. Ilyenkor dühösek vagyunk, és értetlenek. Nem tudjuk felfogni miért tette miért hagyott itt minket. Magunkban dühöngünk halkan s közben belülről emésztjük a lelkünket. Nem akarunk róla beszélni, mert túlságosan fáj, és ha ki mondjuk akkor olyan igazzá valóságossá válik. De elárulok neked valamit, bármilyen nehéz is ezzel szembe kell nézned. A ki nem adott fájdalom belülről emészt fel, akár a méreg. Szépen lassan. A barátod azért van melletted hogy átsegítsen ezen, ő a támaszod és bíznod kell benne. Nem fog elítélni mert sírsz, hiszen az ilyenkor természetes, és nem kell szégyelned sem a könnyeidet. Csak add ki magadból ami fáj, és engedd hogy segítsen a gyászban. Rosszul teszed ha egyedül akarod végig csinálni. Túl nehéz, és bele rokkansz. Őszinte részvétem.
2013. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!