Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben vállalnátok...

Ebben az esetben vállalnátok negyediket? Akinek négy van sokkal másabb mint hárommal.

Figyelt kérdés

Mikor összejöttünk a férjemmel, már mindkettőnknek volt egy-egy fia. Egy közöset terveztünk, ő meg is született. Viszont úgy érzem ő is szinte "egyke". 1 éves, a nagyok 12 és 13. 7 éve vagyunk együtt, a két fiú nagyon jól kijön egymással, egymásra találtak. Mindkettőjüket közösen neveljük a volt házastársakkal. Egyik héten nálunk vannak, másik héten a másik szülőnél. Szóval sokszor csak egy gyerekesek vagyunk. Mindig úgy terveztem hogy kis korkülönbséggel szülök, a nagynál nem jött össze, mivel éreztük az apjával, hogy az az egyet is nagyon elhamarkodtuk. A férjem azt mondja neki így is teljes az élete, de nem zárkózik el, ha szeretnék.

Anyagilag beleférne, persze eggyel több gyerek többe kerül, ezt értem. Kocsit is be kellene egy nagyobbat szereznünk, három gyerekszoba van csak, nem lenne mindenkinek külön. Szóval azért változás lenne.



2013. febr. 28. 12:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%

Vállalnék. Így a kicsinek is lesz vele egykorú testvére, ami sokat számít.

És az életbe elindítani se lesz olyan nagyon nehéz őket szerintem. A két nagyot elindítjátok, aztán lesz még kb. tíz év, mire a két kicsit is kell. Ennyi idő alatt, főleg hogy akkor már csak két gyereket kell eltartani, a nagyok jó esetben már saját lábukra állnak, menni fog.

2013. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem miért nem tudnak egyesek túllépni azon, hogy nem mindenki alapszinten él, négy gyereket is el lehet tartani. Persze nem tudom a kérdezőéknek mennyi a bevételük, nem is érdekel. De vannak olyan barátaink, akik négy kicsi gyereket nevelnek. Az apa 500at keres, az anya is kb. ennyit fog újra ha visszamegy dolgozni.

De akár 5-6ezerből is el lehet tartani négy gyereket normálisan, főleg, hogy vannak akik egyet tartanak 150ből. És ilyen esetben a rezsi, közös kiadások nem is úgy számolandók.

2013. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

Nekem négy lányom van 13, 11, 9 és 7 évesek.

Nagyon örülök, hogy így jött össze. A két nagyobb és a két kisebb alkot egy-egy párt. Két gyerekszoba van.

Csak egy 7 személyes autó jó nekünk már csak (talán ez a legnagyobb kiadás a háromhoz képest a negyediknél).


Nem bántam meg a negyediket, szerintem így kerek a csapat. Többet már csak azért nem vállaltam, mert így is sok volt 8 évet otthon tölteni, már ki akartam mozdulni, tanulni, dolgozni...


A helyedben vállalnék a kicsinek egy kistesót.

2013. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hülyeség úgy gondolkodni, hogy a gyerekednek szülsz testvért. Magatoknak szülsz gyereket. Értem, hogy tesó lesz, de nem alapból úgy kell készülni rá, hogy barátot szülsz a gyereknek.
2013. febr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%
13:22 5-6 ezerből négy gyereket! Te eltartod??? Aha, persze.
2013. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
32%
Kell vagy nem a gyerek, döntsétek el ti. de csak azért elvetetni mert nem lenne saját szobája.
2013. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelmű, hogy 5-600 ezerről volt szó a szövegkörnyezet miatt. Ha valaki negyedik gyerekben gondolkodik, gondolható, hogy nem 100-100 ezret keresnek a szülők. Szerintem.
2013. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom miért kell lepontozni??? Tusk*! Azért mert elmondom a véleményem...
2013. febr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes válaszokat kapsz, van amelyik elég szélsőséges.

Csatlakozom azokhoz, akik bevállalnák.Nálatok minden feltétel adott, megfelelő anyagiak, szerető család, ha közösen szeretnétek, miért ne?

Nálunk 4 gyerek van, a korkülönbség is érdekesen alakult, 13, 12, 2 évesek, meg a pici 3 hónapos. Szóval van két nagy és két kicsi, egész jó így. Nekünk is csak 3 gyerekszoba van, a két kicsi osztozik egyen. 3 gyerekkel is teljes az élet, nem terveztünk többet, de besikerült a 4., ám nagyon örülünk neki.

Sajnos hozzá kell tennem nagyon sok rosszindulatú ember van, jópáran teszik a megjegyzéseket a sok gyerekre, nem tudom miért bántja őket, ha más kettőnél több gyereket vállal. Nem vagyunk szegények, anyagilag nekünk is belefér, hogy normálisan megadhassunk nekik mindent, és mi így vagyunk boldogok.

Ja és persze kocsit nekünk is kellett váltani, egy családi kisbuszra, az a férjem munkájához is jó, meg mi is elférünk benne.

Szerintem döntsetek szívetek szerint, ha vágytok még egy gyerekre, akkor igen, hajrá! Akinek nem tetszik, annak már 3 gyerek sem tetszik, de ez legyen az ő gondja.

2013. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom mi a baj azzal, ha valaki nevel és el tud tartani 3 gyereket, és mellé bevállalná a negyediket. Mindenki sír, hogy fogy a magyar, a csúnya gaz karrierista nők nem szülnek csak 1-2-t, erre itt egy anyuka, aki meg tudja adni ami kell egy gyereknek és azt meg lehurrogják.

Nem segélyre, nem az egyszobás albérletbe szülné, akkor meg mi a franc baj van ezzel?????

2013. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!