Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek joga van felforgat...

Szerintetek joga van felforgatni a gyerek életét a biológiai apának?

Figyelt kérdés

Főiskolai szerelem.

Dúl a love. Tervezgetik a jövőt. Házasság, gyerekek...

A lány teherbe esik.

Boldogan újságolná a hírt a leendő apának, megbeszélnek egy találkozót, ám a fickó nem jön el.

Eltűnik.

Mint később kiderül, a családjával külföldre menekült a hitelezők elől (igen, egy kicsit szappanoperás).

Elérhetőséget nem hagyott hátra, a nő nem tudja elérni, így a terhességéről se tudja értesíteni.


A lány három hónapot vár türelmesen, de hiába. Közben egészségügyi problémák is felmerülnek (terhességi vészes hányás - kórházba kerül). A nő anyagilag sem boldogul (szülei nem élnek, nincs senkije, a főiskola mellett több műszakban dolgozott, hogy megéljen, de most képtelen tovább dolgozni az egészsége miatt...).


Egy közös évfolyamtársuk és barátjuk, aki szintén szerelmes a lányba, felajánlja a segítségét és azt, hogy sajátjaként neveli fel a gyereket.

A nő húzódozik, nem akarja kihasználni, de amikor annyira lehetetlenné válik a helyzet, belemegy. Összeházasodnak. Beköltöznek az apóshoz és a még kiskorú sógornőhöz (anyós már nincs). Mindenki megszereti a lányt, és idővel a házasságból is szerelmi házasság lesz. Élnek boldogan, míg...


a férj autóbalesetben meg nem hal 4 évvel később.

A nő továbbra is a apóséknál él. Az öreg lányaként szereti a menyét. Az unokáját imádja (nem tudja, hogy nem vér szerinti). A sógornővel is nagyon jó a viszony, olyan, mintha édestestvére lenne a nőnek.


A nőnek 6 évig nincs senkije (egyáltalán nem is ismerkedik), csak a gyereknek él, meg az "új" családjának.


Végül csak megismer valakit. Özvegy ember, szintén egy gyerekkel. A kicsik osztálytársak (innen az ismeretség).

Kezdetben a rokonság ellenzi a dolgot, de végül összeházasodnak.


Megint happy minden, s ekkor felbukkan az "igazi" apa.

Összefutnak a nővel, látja a gyereket is... nem nehéz összerakni a kirakót, bár a nő eleinte tagadja. Nem akarja, hogy 10 év (és olyan távozás) után része legyen az életüknek.


A fickó viszont igen, azt akarja, hogy a gyerek tudja, hogy tőle van.


Szerintetek van joga a pasasnak összezavarni egy 9 éves gyereket?

Aki így csalódik az anyjában, elveszíti a nagyapját, a nagynénjét... akinek így a világról alkotott képe teljesen összedől. Ráadásul "apja" is van. Az új férj sajátjaként szereti.


2013. márc. 1. 12:49
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Nem nem tudott.

Mert aznap, amikor a nő megtudta, hogy terhes és emiatt megbeszéltek még aznapra egy randit, hogy elmondhassa az apának,

az apa lelépett. Ismeretlen helyre távozott.

2013. márc. 1. 14:50
 22/32 A kérdező kommentje:

A gyerek már házasságban született.

Így nem volt külön elismerő nyilatkozat.

2013. márc. 1. 14:51
 23/32 anonim ***** válasza:
Persze, nem is halottat fognak perelni, hanem a kirendelt ügygondnokot... de attól még per lesz!
2013. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem lesz per. Miert allna a gyerek erdekeben hogy az egesz eddigi eletet hazugsagnak erezze????
2013. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%
mert az egész addigi élete egy hazugság!
2013. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25%
Ne haragudj, de a azon mi a hazugsag, hogy egy apa mellett nott fel szeretetben? Az apa/anya nem attol lesz szulo, hogy biologigilag koze van a gyerekhez, hanem hogy neveli. 9 evig xart ra, hogy van e esetleg gyerek, most hagyja beken. Nem lesz per es erkolcsileg sincs jogaszamonkerni semmit.
2013. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#23, na ya... a perben álló felek meg a cselekvőképtelen kiskorú nevében eljáró gyámhatóság kontra a halott apját képviselő bíróság által kirendelt ügygondnok, az anya meg beavatkozóként állhat arra az oldalra ezek közül, amelyikre akar... szerintem ezt hívják bolondokházának:(

Sokkal egyszerűbb lenne, ha a vér szerinti apa örökbe fogadná a saját gyerekét, így módja lenen a kapcsolattartásra is, meg a tartásra is, sőt örökölhetne utána agyerek, a nő új párja meg nevelőszülőként nevelné. Így a nagyszülő is lenyugodhatna, a gyerek is a lehető legjobban járna, és az ügyvédek zsebe sem hízna...

2013. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Jó nagy se.gfej ez a csávó. Amúgy meg,hogy szerethet egy olyan gyereket,aki oké,hogy az ő vére,de kb pár napja ismeri/tud róla? Én elhiszem,hogy rossz érzés,hogy van egy gyereke,de nem az élete része,de ezt a hapsi tolta el,nem lépett volna le,akkor most nem lenne ez a galiba. Én értem,hogy nem azért tűnt el,mert nem akart volna gyereket,de akkor is... Viszont a gyereknek is rossz lenne,hogyha kiderülne az igazság. Eleve úgy neveltem volna,hogy azért ne hazugságban. Bár szerintem inkább az az apa,aki neveli,nem pedig aki megcsinálja és aztán nem vesz részt az életében,akár önhibáján kívül is. Nehéz ügy:/ Én mindenesetre a hapsi helyében nem követelőznék,elfogadnám,hogy ez van,kimaradtam ebből,mert gyáva voltam,azt szevasz.
2013. márc. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

# 27

ettől cifrábbak is vannak...de ne menjünk bele!

2013. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

HA az apa eddig nem tudott a gyerekrol, akkor igazsagtalan azzal karhoztatni hogy dehat tiz evig nem csinalt semmit, nem vett reszt stb.

A "valami fontosat akarok mondani" talalkozo, MESSZE nem jelenti azt, hogy az anya kimeritett minden lehetoseget arra, hogy az apa tudtara adja hogy gyereke van.


Mas lenne a helyzet ha tudatosan otthagyta volna a terhes not, akkor hajlanek afele, hogy eljatszotta a jogat, bar meg akkor is kerdeses lenne, hogy ha megszolalna a lelkiismerete akkor mi legyen.


De igy? O nem a gyereket hagyta el, hiszen rola nem tudott. Elhagyott egy not, akirol nem tudta hogy terhes. Ne keverjuk ossze a ket szemelyt, a gyerek nem egyenlo az anyaval, es nem "tartozek".


Le kell szepen ulni harman, anya, apa es a gyerek. Egy tizeveskoruli gyerek mar eleg erett egy komoly beszelgeteshez, es joga van tudni az igazat. Nem az viseli meg ha megtudja az igazat, hanem az viselne meg, ha kesobb megtudna hogy az anyja akiben bizott, akinek hitt, becsapta es hazudott neki. A "de az o erdekeben" szoveget pedig SENKI nem fogadja el akit erint.

2013. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!