Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a férjeteknek,...

Elmondanátok a férjeteknek, vagy sem?

Figyelt kérdés

Válságba jutott a házasságunk, tulajdonképpen mindketten hibásak vagyunk, hogy idáig fajultak a dolgok.

Ő sem az elvárható módon viselkedett sok esetben (anyagi felelőtlenség, hazudozások, megcsalás gyanú, visszautasított engem, stb.), és én sem mindig úgy reagáltam mindenre, ahogy azt kellett volna. Esetemben ez abból áll, hogy a sok csalódás elől egy másik férfihez menekültem, de csak képletesen. Érzéseket táplálok valaki más iránt, de amikor erre rájöttünk kölcsönösen ezzel a másik férfival, akkor megszakítottuk a további "baráti" kapcsolatot, mert mindketten rendbe akarjuk hozni a meglévő házasságunkat, főleg a gyerekek miatt. Neki is nagyon sok veszítenivalója van, és nekem is itt a kisfiam, akinek az apjára is szüksége van.

Egyéb téren nagyjából rendeződnének a dolgaink a férjemmel, igaz, még nem tudok benne megbízni, de helyre akarom hozni, amit hagytunk elromolni és a férjem is ezt szeretné.

A hétvégén programot szerveztünk kettesben, szükségünk van nagyon az egyedüllétre és a beszélgetésre, de nem tudom, hogy őszinte legyek-e és elmondjam-e, hogy először is magamat és a másik férfi iránti érzéseimet kell legyőznöm annak érdekében, hogy újra úgy tudjak fordulni felé, mint azelőtt. Tudom, hogy ez kegyetlen nagy csalódás lenne neki, de nem-e teljesen tiszta lappal kellene indítanunk ahhoz, hogy mindent őszintén megbeszélhessünk? Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, mi lenne a helyes...


2013. márc. 1. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Semmikepp ne mondd el, o ki tudja miket titkol. Csak teljesen kiszolgaltatod magad ha elmondod.
2013. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem történt semmi konkrét dolog igaz? Akkor inkább a házasságodra koncentrálj, ne tegyél további súlyokat a kapcsolatotokra egy érzés miatt.
2013. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem mondanám el. A másik férfivel lezártad a kapcsolatot, a lelki részét magadban rendbe kell tenned. Az őszinteség híve vagyok egyébként ,de ebben az esetben nem látom értelmét. Épp,amikor kezdenek javulni a dolgok, akkor egy újabb traumát beletenni a kapcsolatba... Felesleges és lehet,hogy el sem bírná.
2013. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem történt semmi sem, de néha úgy érzem, hogy könnyebben fel tudnék dolgozni egy szimpla megcsalást, mint azt, hogy ennyire mély érzéseket táplálok valaki más iránt...
2013. márc. 1. 20:18
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
ha valami konkrétum történt(csók vagy ennél több) akkor lehet elkéne mondanod ha nem és csak érzések akkor ne.
2013. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ne tedd,majd lassan elmúlik.Nálam ez történt.Ennak már 9 éve. :( Igaz nehéz volt.

Ha akkor a völegényemnek elmondom,biztosan nem lennénk most házasok,2 gyermekkel.

2013. márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Ne, mert még bármi történhet kettőtök között (és tényleg ki tudja ő miket titkol), és esetleg felhasználja ellened.

Nem feküdtél le a másikkal, minden gondolatodról meg nem vagy köteles beszámolni.

2013. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát ezzel sokat segítenél a helyzeten!

Drágám, beleszerettem valakibe! Hozzuk helyre a házasságunkat!

Eztuán szerinted?

2013. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Ne mondd el. Érthető, lelki vigaszt kerestél és kaptál. Azt fogadd el, hogy ez ennyi volt. A vigaszból frissítsd fel, tápláld újra az elszürkült kapcsolatodat. Nincs ebben semmi rossz, mert nagyon is emberi. (Ma egy előadáson hallottam, egy tanítónő arról panaszkodott, elsős osztályában -életében először - MINDEN gyerek elvált szülőkkel van. Rettenetes ez nekik.)
2013. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
csak olaj lenne a tűzre!
2013. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!