Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogassam anyát anyagilag?...

Támogassam anyát anyagilag? Mit mondjak neki, honnan van a pénz?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta egyedül nevelt,apával alig beszéltem a válásuk után.

Az utóbbi években eléggé megszorultunk anyagilag,ráadásul szeptemberben kezdtem az egyetemet is.Anya mindig ad pénzt,de nincs rá szükségem,mert titokban együtt vagyok valakivel és tőle elég sok pénzt kapok és drága "ajándékokat"(lakás,autó,nyaralások,ékszerek,stb).Tudom,hogy ezeket azért kapom,hogy ne beszéljek senkinek a kapcsolatunkról és nem is vagyok büszke arra,hogy ezt csinálom.De szeretem (ez az első igazi kapcsolatom) és ez a helyzet mindkettőnknek jó.

Csak az a baj,hogy amíg nekem nincsenek anyagi gondjaim és azt veszek,amit szeretnék,addig anyának alig van pénze.Már mondtam neki,hogy ne adjon annyit,mert nincs rá szükségem,de azt mondja,hogy ne foglalkozzak ezzel,koncentráljak az egyetemre.Nem tudom,hogy mit csináljak.

Tudnék neki adni annyi pénzt,hogy megoldja a problémáit,de félek,hogy nem fogadná el.


Köszönöm szépen a tanácsaitokat!



2013. márc. 2. 09:01
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
53%
Nem ekézem a kérdezőt, hogy erkölcsösség így meg úgy, mert mindenkinek más az értékrendje. Ráadásul ez a niv leányzó szerelmes. Amíg nem cserélik le egy másik fiatal lányra addig marad neki ez a szép kis álomvilág. Majd ha koppan, akkor rájön, hogy mi is volt igazából ez az egész és akkor ő majd elszámol a lelkiismeretével. A helyében nem verném nagydobra dolgot, mert mint itt sokan egyből rásütik, hogy qrva. A pénzt tegye el, anyunak meg ne szóljon. Ha anyuci ad, azt rakja félre, és ha gáz van egyből ki tudja segíteni.
2013. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim válasza:

Kedves utolsó.

Az előtted lévő vagyok, és szerintem nem elhanyagolandó, hogy erkölcsileg minősíthetetlen dolgot csinál. Mert ez az! És ezt neki is tudnia kell, mielőtt érzelmileg kiszolgáltatott lesz, vagy esetleg függeni fog a pasitól, és az bármikor majd csettint, ugrik is "rá", akár ingyen.


De hogy ne offoljak már ennyit, szerintem is az ösztöndíj + támogatások a legjobb megoldás. Anyud még örülne is, hogy kapsz mindenhonnan pénzt, úgy sincs tisztába vele, hogy miért mennyit kapnál. Azt mondod jól tanulsz, megnyertél valami versenyt, valami laza diákmunka stb. Végre elindultál azon az úton, hogy megpróbálj önállóan talpra állni, és most megszeretnéd próbálni milyen a nagy világ "egyedül", ugyanis lassan felnőtt leszel. És akkor még ő is örülni fog, hogy ilyen érett lettél, és meg is tarthatja azt a kevés pénzt, meg te is örülhetsz, hogy van elég pénzed, drága ajándékaid, meg egy "nagyszerű" pasi, aki néha meglengeti neked...

Hajráá!

2013. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!