Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem felháborítónak...

Csak én érzem felháborítónak ezt a szülőtartásos törvényt?

Figyelt kérdés

Most miért kellene nekem eltartanom azt aki nem is költött rám? Minden fillért sajnált tőlem(hozzáteszem bőven volt neki)? Télen nem volt kabátom miatta. Tényleg egy ilyenre költsem a pénzemet? Így sincs semmim!!!

Most akkor az állam elgondolkozhatna kit tartsak el a gyerekemet, apámat, magamat, vagy talán már a szomszéd is szóba jöhet?????

Sz@ros 70e Ft-ból nem tudok csodát művelni. Most mit ne fizessek? Ki ne egyen? Költözzek a kuka mellé, hogy a lakásra ne menjen el "csak" 50e ft?

Apám egy fillért se adott az apjának magára hagyta 25 évre azt se tudta él-e még. Persze amikor örökölt házat, pénzt akkor azt elb@szta egy fillért se adott és most én adjak neki??? Felháborítónak tartom a helyzetet.



2013. márc. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
13%
Nem koltottt rad? Ha nem adott orokbe, akkor eltartott. Neked is el kell. Bar a szulotartasnal lehet hivatkozni erdemtelensegre.
2013. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
87%
Mielőtt felháborodsz inkább olvasd el a törvényt, ugyanis az rendelkezik arra az esetre is, ha a szülő "érdemtelen" lenne a tartásra.
2013. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
27%
A gyereke is eltartotta a szülő évekig, ha önhibáján kívül bajba kerül egy szülő akkor igeni s a gyerek kötelessége a szülőt is támogatni.
2013. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell szülőtartást fizetned két okból se: érdemtelen rá és kevés a fizud.


szülőtartásra az kötelezett,akinek van hozzá elég fizuja és a szülő arra érdemes (jóban lenni nem kell,de felnevelni rendesen a gyereket,elváltként gyerektartást fizeni igen)

2013. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel én nem értek egyet!!!

Ok, a szüleim fel neveltek engem,én meg nevelem az én gyerekeimet!!Ès ez így van rendjén.

Ha a szülö rászorul és a gyerek tud segíteni ok.Ha nem????

2013. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
21%

Érdemtelen lenne? Pedig úgy tűnik, hogy nem egy árvaházban kellett felnőnie, hanem nagy eséllyel egy fűtött házban, ahol volt mit enni, volt tanulási lehetőség...

Hát igen, a szülői szerep a leghálátlanabb munka.

Én törvény nélkül is eltartanám a szüleimet, mert felneveltek. Távolról sem voltak tökéletesek, de 2 évtizedig eltartottak.

2013. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
54%
Ugye ez a törvény csak Magyarországon érvényes?
2013. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
49%

Igen,de ha neked lesz vagy van gyereked,öket is neveled tartani fogod 2 évtizedig. :)

Nem???

2013. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Felnevelt?? Az apám?? Maximum eltűrt!

Kaját, ruhát, szeretetet, rezsi felét anyám fizette, csak neki segítenék.


Ő sem segített a szüleinek soha. Úgy beszél velük mintha a s@ggéből rántotta volna ki őket.


Meg azt azért hozzáteszem a gyereket nem azért kell csinálni, hogy utána megfejjék anyagilag a szülők. Éppen, hogy fordítva a szülőknek kéne segíteni a gyereket, hogy legyen valaki belőlük legyen pénzük normális életük.

Nem pedig ahogy betölti szerencsétlen gyerek a 18-at máris dolgozzon és adja haza a fizuját. Hát miből lesz annak a gyereknek bármilye is?

2013. márc. 1. 15:03
 10/55 anonim ***** válasza:
8%
Hat pedig kerdezo semmi olyat nem irtal, ami miatt apad erdemtelen lenne.
2013. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!