Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem hajlandó dolgozni...

A férjem nem hajlandó dolgozni. Hogy vegyem rá, hogy kezdjem magával valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig vállalkozó volt. A társával közösen nyerőgépeket üzemeltettek. Aztán ezeket ugye a kormány tavaly betiltotta. Azóta nem csinál semmit.

Van egy törzshelyük, egy kávézó. A volt társával meg az ilyen ex nyerőgépes barátaikkal egész nap ott tespednek. Saját bevallásuk szerint azon gondolkoznak mibe kellene belefogni. Viszont még egy épp eszű ötlet nem jutott eszükbe. Csak röhögcsélnek meg szidják a kormányt, hogy elvette tőlük a mézesbödönüket. Meg elmennek konditerembe vagy fel alá kocsikáznak a városba. Ilyenekből áll az egész napjuk.


Az a baj, hogy semmi akarást nem látok, hogy a férjem akarna magával mit kezdeni. Ő így elvan.


Hogy lehetne kizökkenteni ebből a tunya életmódból?


2013. márc. 3. 17:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/143 anonim ***** válasza:
10%
küld haza a mamához, dobd ki sürgőssen!!!! soha nem fog megváltozni, élősködő fajta.
2013. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/143 anonim ***** válasza:
85%
ha van pénzetek és megéltek, akkor mit panaszkodol? nézz körbe hány szegény ember van, menjen akkor önkéntes munkát végezni. Nem hiszem hogy te fogod eldönteni hogy mit csináljon, mert szerintem neked nem sok beleszólásod van.
2013. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/143 anonim ***** válasza:
76%

Tele van az internet olyan vállalkozásokkal, amik tőkéstársat keresnek, hogy fejlődni tudjanak. Ha a férjednek nincs saját épkézláb ötlete, de mindenképpen vállalkozni szeretne, és pénzetek is van, valami ilyesmit kellene keresni. Vannak pénzügyi tanácsadásra szakosodott cégek, szakemberek, akik tudnak neki abban segíteni, hogy ne valami hülyeségbe ugorjon bele. Ha telik rá, akár több kisebb vállalkozásban is lehet így üzlettárs megfelelő előkészítés és ellenőrzés mellett. Gondolom amíg a játékgépeket nyomta, addig sem a könyvtárban, vagy a templomban ütötte el a szabadidejét. Az életformáján gyökeresen nem fogsz tudni egyhamar változtatni, mert nyilván úgy gondolja, hogy neki ez így jó, megteheti, tehát jár neki a láblógatás joga.

De ha sikerülne valami értelmes vállalkozás(ok)ba beszállnia, azzal csak törődnie kellene, és nem tunyulna el végképp. A "bőven van" tartalékokkal óvatosan bánjatok azért. Múltkor egy pénzügyi elemző bemutatta, hogyan lehet egy lottó főnyereményt eltapsolni néhány év alatt úgy, hogy az illetőnek végül a pucér segge marad 0 forinttal. Még csak nagy költekezés, vagy luxusélet sem kell hozzá. Szóval, ha a pénzetek nem dolgozik jó helyen, akkor nagyon hamar fel lehet élni a világ összes pénzét is.

2013. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/143 anonim ***** válasza:
92%
Most mégis mit vársz. Dolgozni, te mondod, hogy nincs értelme. Nagyon kockázatos, most bármibe is belefogni. Ha van miből megéljetek, akkor érdemes megvárni, hogy jöjjön valami, amibe tényleg érdemes befektetni.
2013. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/143 anonim ***** válasza:
3%
Én életemben egyx voltam 8 napig munka nélkül,szörnyű volt!Tisztelt anyuka,jogosan aggódsz,de nem tudsz határozott lenni!Azonnal intézkedj, a megtakarítást zárolni vagy osztozkodni,mert ha elfogy késő bánat!Ha kell bírósági úton is.A fele téged illet,ő mehet a lusta anyja pi...ba.Mond neki hogy szétköltöztök,a lakást TE kapod a gyerekek miatt.-egy f.fi vok.))
2013. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/143 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, a kérdező nem válási, és vagyonmegosztási tanácsot kért. Arra vár tippeket, hogy lehetne a férjét, egy könnyű pénz-semmi munka időszak után rávenni arra, ne az ebből szerzett pénzt költse életvitelszerűen, mindenféle értelmes elfoglaltság nélkül.

Amit írsz, az egy működő házasságban egyébként is kivitelezhetetlen.

2013. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/143 anonim ***** válasza:
3%
Te UTOLSÓ!amit írtam "csak"így fenyegetéssel, de ha nem megy komolyabb fellépéssel oldható meg.Én NEM válási tanácsot adtam,de az ilyen ember ejnnye -bejnyéből nem ért!Gondolom te is írtózol a MUNKA gondolatától is!
2013. márc. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/143 anonim ***** válasza:
100%
27. Gondolom most is és régen is jól élt a kérdező abból, amit a párja megkeresett. Miért is kéne most elválnia? És nem értem a lepontozást se, miért vágjon bele most valamilyen üzletbe ha nem biztos, hogy megy. Ha meg tudnak élni jól, akkor érdemes várni. Ismerőseink sorra bukják bele a millióikat olyan üzletekbe, amik mondjuk egy 5 éve még mentek, most pedig csőd.
2013. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/143 A kérdező kommentje:

Azért mikor hosszú éveken keresztül 8, néha 9 számjegyű összegeket kereset havonta akkor azért gondolom a 21-es válaszoló sem küldte volna vissza sürgősen a mamához:), meg 25-ös sem hangoztatná, hogy mehet a lusta anyja p.....ba:)

Finoman fogalmazva is szánalomra méltó hozzáállások!

2013. márc. 16. 09:01
 30/143 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, majd ha lesz időm megsajnállak benneteket.

Komolyan ezért tettél ki kérdést? Felnőtt embernek nem igaz, hogy nincs annyi esze, hogy nem tud mit kezdeni magával.Mert ha még egy gyerekről lenne szó, megértem.

Ha ennyi pénzetek van menjen el pár iskolát elvégezni, hátha lesz egy kis esze is.

2013. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!