Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem hajlandó dolgozni...

A férjem nem hajlandó dolgozni. Hogy vegyem rá, hogy kezdjem magával valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig vállalkozó volt. A társával közösen nyerőgépeket üzemeltettek. Aztán ezeket ugye a kormány tavaly betiltotta. Azóta nem csinál semmit.

Van egy törzshelyük, egy kávézó. A volt társával meg az ilyen ex nyerőgépes barátaikkal egész nap ott tespednek. Saját bevallásuk szerint azon gondolkoznak mibe kellene belefogni. Viszont még egy épp eszű ötlet nem jutott eszükbe. Csak röhögcsélnek meg szidják a kormányt, hogy elvette tőlük a mézesbödönüket. Meg elmennek konditerembe vagy fel alá kocsikáznak a városba. Ilyenekből áll az egész napjuk.


Az a baj, hogy semmi akarást nem látok, hogy a férjem akarna magával mit kezdeni. Ő így elvan.


Hogy lehetne kizökkenteni ebből a tunya életmódból?


2013. márc. 3. 17:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/143 anonim ***** válasza:
33%
nem is rájuk gondoltam, hanem a családjaikra. mert igaz, hogy csak 1 ember dobálta a gépbe a pénzt, de az egész család pénzét, magával rántva az asszonyt, gyerekeket! biztos ők tehettek róla...
2013. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/143 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem több tízezret. Van,a ki megkapja a havi fizetését és pár nap alatt eljátszotta.
2013. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/143 anonim ***** válasza:
81%

"nem is rájuk gondoltam, hanem a családjaikra. mert igaz, hogy csak 1 ember dobálta a gépbe a pénzt, de az egész család pénzét, magával rántva az asszonyt, gyerekeket! biztos ők tehettek róla..."


Mert a nyerőgépes tehet arról, hogy egy nő rosszul ment férjhez?:)

Véletlen se az önkontroll és felelősség tudat nélküli emberbe keressük a hibát hanem szidjuk a gépest. Ugye?:)

2013. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/143 anonim ***** válasza:
21%

örülj neki, ha még nem láttál ilyet közelről, azt mondom :)


úgy látom nem érted, hogy nem azt védem aki dobálta, hanem a családjait, akik akárhogy is mondod nem biztos hogy tudhatták ezt előre, a gyerekek meg főleg nem. és igen elvből ellenzek minden olyan pénzkeresést, ami az emberek gyengeségének kihasználására épül. és fel nem bírom fogni, hogy hogyan létezhet olyan ember a földön, akinek a munkája olyan felbecsülhetetlenül értékes, hogy azért őt ilyen javadalmazás illeti meg (sok más egyéb melót ideértve)

szóval mégegyszer, elismerem hogy ezek az emberek semmirekellők, de az én lelkiismeretem nem engedné, hogy ezt kihasználjam. sokaknak igen, hát egészségükre!

2013. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/143 A kérdező kommentje:

"de a lényeg a következő:a férfiúi büszkeségére kell hatnod!"


Köszi! A hozászolásoddal adtál egy jó tippet!:)


"Csak úgy érdekelne, hogy az ilyen szerencsejáték függök mennyi pénzt buktak el egy hónapban átlagosan?"


Nagyon változó!

Akik ténylegesen függőnek tekinthetők voltak azok minden pénzüket eljátszották. Legyen az szinte bármennyi.

Voltak olyan gépek amin a legmagasabb tét 12500ft volt. Azaz egy gombnyomás ennyibe került. Fél óra alatt súlyos milliókat lehetett rajta elbukni és bukták is el. A rulett asztalon meg aszt hiszem 5 millió volt a legmagasabb tét, de kivételes esetben engedték, hogy akár nagyobb összegben is játsszon az illető.

Az igazi függök inkább a szegényebb rétegből kerültek ki, ők voltak azok akik többnyire minden pénzüket elbukták. Fizetéseket, segélyeket 1-2 nap alatt. Vagy akár egy ültő helyükben.


Voltak ilyen félig meddig függök. Ők általában gazdagok voltak. Rendszeresen játszottak nagy összegekben, de tudtak mértéket tartani. Volt egy kedves kínai férfi ő éveken keresztül havi 4-5 milliót bukott el a férjem gépeibe. Múltkor találkoztam vele és mondta, hogy hiányoznak neki a gépek:) és kérdezte, hogy nincs-e véletlen valami illegális játékbarlangunk mert szívesen jönne játszani:)


Mondjuk a gazdagok között is volt olyan akinek kicsúszott a lába alól a talaj. Volt egy ember akinek a több száz milliót érő cégét kellet eladni mert olyan nagy összegű szerencsejáték tartozása volt, hogy másképpen nem bírta rendezni.


Szóval a lényeg, hogy bármennyi pénzt ellehet bukni. Nem volt határ.

2013. márc. 24. 12:42
 46/143 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj a kormánynak eleve elhibázott döntése ez a betiltás. Aki függésre hajlamos az majd talál valami más függést és sok év mire egyáltalán kiderül mit találnak tömegesen. Hiba a játékgépeket okolni a függéshajlam miatt, azokat betiltani, magát a betegséget, az okot pedig kezeletlenül hagyni.
2013. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/143 anonim ***** válasza:
100%

Hál Isten, hogy betiltották a nyerőgépeket!! Igaz, ezek a függők, gondolom, most ugyanúgy máshova dobják ki a pénzüket. Nekem van egy ismerősöm, aki orvosi segítséggel szokott le a nyerőgépről, aztán jött utána a Tipp-Mix.

Férjed nem gondolkodott egy játékterem nyitásán? Tudod, ahol olyan gépek vannak, amin a gyerekek játszanak, mint a videójátékok!

2013. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/143 anonim ***** válasza:
79%

Érdemes végignézni, higyan változik az emberek véleménye, kérdezőhöz való hozzáállása attól a puszta ténytől, hogy a kérdező fokozatosan megosztja azt az infót, hogy sok pénzük van, 8-9 számjegy havonta stb..

Igen, sajnos ilyen az ember, IRÍGY.


Én megértem a kérdezőt, és becsülöm. Attól, hogy jómódú ember, még lehet problémája, és joga van aggódni, ha azt látja, hogy a férje értelmes elfoglaltság nélkül tengeti a napjait.

Igen, ha úgy látod, hogy céltalan az élete, az gond. Neked is, neki is, és hosszútávon az egész családnak.

Nyilván minnél tovább tart ez az állapot, annál értéktelenebbnek érzi ő önmagát, és ez kihat az egész családdal való viszonyára.

Attól, hogy van pénze, ő még egy 40 éves, életerős férfi, akinek most bukott be a vállalkozáa, és igen, ezzel elvesztette az élete művét, amit felépített, amiben hitt, amiért dolgozott.

Értem a problémát, és értem azt is, hogy nagyon nehéz kitalálni, hogyan vehetnéd rá a férjedet hogy dolgozzon, ha nincs anyagi motivációja...

Azt hiszem, az adott jó választ, aki az önkéntes munkáról írt. Persze ne kórházi ápolónak menjen, nem ilyenre gondolok.

Inkább olyasmire, mint ilyen-olyan vállalkozók szövetségénél aktívkodni, ilyen-olyan szervezet érdekében lobbizni, stb.

Szerintem aki felépített egy ilyen üzletet, az nyilván nem hülye:-) És biztos vagyok benne hogy jó tárgyaló és jó érdekérvényesítő. Ha találna valami vállalkozói szövetséget vagy valamit ahol megbecsülik a tudását, ha úgy tetszik, "villoghat" a jó tárgyaló szerepében, stb, az tuti átlendíti ezen.

ÉS nem mellesleg hamar megjöhet az ötlet egy új vállalkozáshoz...

Írj nyugodtan privátot, szívesen segítek még.

HAJRÁ!

2013. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/143 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Most látom a férfi büszkeséges dolgot a levelezésben korábban.

Szurintem azzal óvatosan bánj.

Sokszor van olyan, hogy ha egy férfi úgy érzi, csődöt mondott, ösztönösen elmenekül a szituból. Magyarul nem véletlen sok bebukott vállalkozónak van tizenéves buta kis ribanc az oldalán. A férfi ösztönösen olyanokkal veszi körül magát, akik olyannak látják őt, amilyennek ő szeretné (menőnek, gazdagnak stb.)... Egy tizen-huszonéves, adott esetben szegény lány isteníteni fogja...

Tehát ha úgy érzi, a felesége túlnő rajta, az kétlű fegyfer, ami elsülhet fordítva is. Vagy azt váltja ki belőle, hogy kűzd, vagy azt, hogy öszönösen olyan nők társaságát keresi akikkel nem érzi ezt a kis "kellemetlenséget":-)

2013. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/143 anonim ***** válasza:
33%
Elég nagy probléma az is hogy aki korábban 8-9 számjegyű fizetésért dolgozott az nem szivesen fog dolgozzni ennél jóval kevesebbért...
2013. márc. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!