Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészítem a férjem a beteges...

Kikészítem a férjem a beteges féltékenységemmel, de hogyan szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés
Nagyon féltékeny vagyok, és nagyon az a véleményem sajnos, hogy minden férfi egyforma csapodár. Nap mint nap számon kérem, hogy miért nézi meg a nőket. Egytől egyig. Aki abszolút nem szép, azt is. De van,hogy másodpercekre rajta felejti valakin a szemét, úgy, hogy ott vagyok mellette. Egy helyen dolgozunk, és mindig mondom neki itthon, hogy nekem ez kellemetlen, mert szerintem a nők is észreveszik, ha nézi. Tegnap meg is kérdezte tőle az egyik, mikor nem voltam ott, hogy : Te kedvelsz engem? ... nyilván észrevette, hogy... De a férjem szerint nekem nem kellene idegeskednem és féltékenykednem, ő ilyen, és az nem jelenti azt, hogy mások tetszenének neki, vagy hogy megcsalna, és hogy én vagyok minden gondolata, és szeret, stb, stb. De sajnos nem tudok benne bízni, és ez, hogy másokat néz a jelenlétemben, mindig azt az érzést kelti bennem, hogy én nem vagyok elég szép neki, aztán hangot adok féltékenységemnek,ami mindig vitába torkollik, ami nyilván nem fog jóhoz vezetni..
2013. márc. 7. 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
A féltékenység általában a kapcsolatok megrontója. Sosem vezet jóhoz, főleg ha általánossá válnak a veszekedések/viták ez miatt. Biztosan a férjednek is megterhelő lehet, hogy folyamatosan számod kéred, esetleg vádolod. De valahol megértelek, és úgy gondolom, hogy azért a párod is tehet arról, hogy ez kialakult benned. Én sem örülnék ha a párom boldog-boldogtalant feltűnően bámulna a jelenlétemben, főleg ha már más nők is odamennek hozzá, hogy észrevették ezt...Én biztosan megmondanám neki, hogy ameddig ezt teszi a jelenlétedben, ilyen feltűnően, akkor ne lepődjön meg, hogy elbizonytalanodsz, és már magadban keresed a hibát, hogy vajon tényleg tetszel-e neki...
2013. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Az hogy másokat néz a jelenlétedben,elég bunkó dolog! :S
2013. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Ha féltékenykedsz, nem lesz jobb a helyzet, sőt: inkább rosszabb lesz. A férjek ilyenkor megőrülnek. Az asszonyok

pedig nevetségessé válnak. Hagyd őt élni és ne lesd, kire, mikor néz rá. Így van esélyed arra, hogy megváltozik. Légy vele inkább figyelmes és gyengéd. Ezzel többre mész.

2013. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Jégtánc ***** válasza:
65%
Keress külsős(orvosi) segítséget.Erről nem lehet leszokni.Tudod az a normális hogy ha szeretünk valakit,akiről tudjuk hogy viszont szeret,abban megbízunk.Az már rég rossz ha nem bízik a partnerében az ember.Ez mindenre kihat.
2013. márc. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Jégtánc ***** válasza:
69%
Kedves kettes,miért bunkó dolog? Egy helyen dolgoznak.Mindig lesz valaki akire rá kell nézni.Mi van ha beszélgetnek is munkáról bármiről? A férfi ne nézzen a beszélgető partnerére,mert az asszonyka féltékeny? Na ez már beteges.A férfiak ilyenek.Megnéznek mindenkit.Nem kell egyből rosszra gondolni
2013. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Jégtánc, persze, megnézik a férfiak a nőket, de azért szerintem mindennek megvan a maga módja. Itt nem arról van szó, hogy a férj olykor beszélget a kolleganőivel és a feleség azért féltékeny mert az időjárásról, munkáról társalognak. Érdekes módon, az én párom nem nézi meg ilyen feltűnően a nőket. Tudom, hogy ő is megnéz egy-egy nőt, van amikor mondjuk "rajta is kapom", ez természetesen nem probléma. De ha olyan szinten nézné őket, állandó jelleggel, hogy a megbámult nő is odamegy hozzá és kérdőre vonja, akkor azért már eléggé gáz helyzet...
2013. márc. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lehet csak olyan egyszerűen leszokni. Olvass a témával kapcsolatos könyveket, esetleg keress fel egy orvost. Nem véletlen van a kifejezés, hogy beteges féltékenység.

És tényleg akarj változtatni! Mert ha nem akarsz akkor teljesen mindegy. Mi 7 évig heti szinten ezen veszekedtünk az exemmel, azt mondta jó változok, de semmi két nap múlva megint jött, hogy "úgy" néztem valakire.. A végén már úgy éreztem én vagyok pszichiátriai eset, mert nem mertem beszélgetni, ránézni senkire, elmenni valahova nélküle. Akkor telt be a pohár mikor azt mondta szerelmes vagyok nőgyógyászomba miután kijöttünk ultrahangról.... Annyira boldog voltam, akkor tudtam meg, hogy kisfiam lesz. Erre ő bevágta ezt. Hazamentem összepakoltam, visszaköltöztem anyukámhoz. Onnantól egyedül, de boldog, szabad! voltam. Sokan hülyének néztek, hogy addig is tudtam milyen, miért terhesen hagytam el. Azért, mert akkor telt be a pohár és jöttem rá mennyire szánalmas az ahogy élünk.

Nem ijesztgetni akarlak. De a féltékenységgel mindent meg lehet ölni. A legnagyobb szerelmet is.

2013. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%
Én 16 éves vagyok...1 hónpja szakítottunk a pasimmal, mert nagyon féltékeny voltam...de én sem tudom, hogy mire mivel szegeden vagyok modell, de egyszerűen utáltam amikor más lányokkal beszél fészen akár vagy ilyesmi...nagyon imádott engem, de nem bírta ezt és szakítottunk...most túl jóba lett egy csajjal, hát a csaj úgy néz, ki mint egy igénytelen ri-banc...sárgás szőke haj, 20 cm lenövéssel semmi stílus se semmi...és mosst azon vagyok, hogy visszaszerezzem, mert nem bírom nélküle és most vissza akarom csábítgatni...én azt javaslom ne féltékenykedj, mert tönkreteszi a kapcsolatot! :// a férfik ilyenek sajnos...egyszerűen csak ne foglalkozz wele...:) remélem sikerülni fog, puszi :)
2013. márc. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Az tényleg gáz mikor veled sétál és mást néz, megalázó! És egy figyelmes pasi ilyet nem csinál. Ciki, hogy valakinek ennyi elvárása sem lehet. Ha mással van vagy haverokkal akkor nézelődjön, nem vakságot fogadott...
2013. márc. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:52

Te is most írtál ki egy kérdést, olvastam.

Neked is akárcsak a kérdezőnek is tanácsolom. A féltékenységet felejtsétek el, mert hosszabb távon megmérgezi a legszebb kapcsolatot is. Ha nem hagyjátok abba akkor bizony magatokra maradtok.


Kedves kérdező.

Miért nem bízol a férjedben? Adott valaha okot rá hogy bizalmatlan legyél? Csalt már meg? Egy jó házasság alapja a feltétel nélküli bizalom. Ha ez nincs, és helyette a látványos féltékenységi jelenetek vannak, akkor még a legimádottabb férfit is elzavarod magad mellől.

Arról nem is beszélve, hogy semmi értelme a féltékenységnek. Ha valaki meg akarja csalni a párját, akkor úgyis megteszi ha féltékeny ha nem az illető. Az ilyen ember után kár még sírni is.

Miért baj ha a férjed megnéz pár nőt. Nem vakságra esküdött fel, hanem a szerelemre. Mi nők is megnézzük a jóképű, jó testű pasasokat. De ez még nem jelenti azt hogy megcsalnánk a társunkat.

Mi a férjemmel meg is beszéljük hogy női illetve férfi szemmel ki a szép férfi és nő.. Nincs ebben semmi rendkívüli..

Én a helyedben felkeresnék egy szakembert aki segít kigyógyulni a féltékenységből, mert később akár egy megkeseredett egyedülálló nő is lehet belőled.

2013. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!