Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán nem örül neki?

Talán nem örül neki?

Figyelt kérdés
Anyával ma délután beszélgettünk egy kicsit, és mondtam neki, hogy több nyelven szeretnék megtanulni. Amikor az angolról és a németről beszéltem, akkor még látszott hogy örül, de amikor elmondtam neki, hogy a latint is tanulgatom, akkor egy kissé "elhervadt" ez az öröm, és amikor azt is elmondtam neki hogy ezeken kívül még vagy 4-5 nyelvet szeretnék megtanulni, akkor még inkább lehervadt a kezdeti öröm. Mitől lehet ez? 16/L

2013. márc. 7. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Talán végig futót az agyán ez a sok nyelvvizsga mennyi túlórát jelent neki. Szóval lehet arra gondolt, hogy oké kislányom de mégis miből fizessem ki.
2013. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem suliba tanulom, hanem itthon interneten próbálom tanulgatni, vizsgát nem is akarok tenni esetleg csak angolból vagy németből.
2013. márc. 7. 22:47
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Atya ég, először csak egy nyelvet tanulj meg, aztán jöhet a következő. Ez nem úgy megy, hogy három hét alatt megtanulsz öt nyelvet. Amúgy az édesanyádtól kérdezd meg, hogy miért hervadt le. Lehet,hogy örült kezdetben annak, hogy ilyen motivált vagy, aztán látta, hogy felsorolsz még egy csomót és így már nem tűnt olyan komoly tervnek.
2013. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
lehet az első kettőnél, még azt gondolta, hogy komolyan gondolod, aztán a többinél már azt, hogy csak álmodozol.
2013. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia.Én szintén 16/L vagyok.Nekem apukámmal volt hasonló,de az én ráadásul ,,kétnyelvű" vagyok.

Nálunk ez már nem baj.

Nálatok lehet az volt,hogy túl soknak tartja a mennyiséget.Vagy talán nem is hiszi el hogy meg tudod csinálni.A latinról épp el tudom képzelni hogy lehervadt az öröm,mert talán azt gondolta: ,,De ez holt nyelv!Mit akarsz te azzal kezdeni?"

Vagy,lehet csak az angolt és németet tartja igazán hasznosnak.

Jelenleg ennyi ötletem van.Mellesleg most jött fel a téma először?Konkrét viták nem voltak/nincsenek erről?


Tudom,hogy sokat kérdezek,de szívesen segítenék mert én is voltam hasonló helyzetben.És nálam a ,,kétnyelvűségem" miatt ennek még nagyobb szerepe volt.

Esetleg írhatnál privibe is,ha nem bánod.Én is leírhatom a konkrét tapasztalataim.

2013. márc. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
szerintem anyukád csak arra gondolt h baromi sokat képzeltél el és nem hiszi h komolyan is fogod venni. Ne így legyen, de ez a tinikori lelkesedés ismerő. Egy nyelvet igazán jó szinten megtanulni évek kérdése és rengeteg energia, pénz
2013. márc. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Eleinte azt hitte, hogy komolyan gondolod, aztán rájött, hogy ebből valószínűleg semmi nem lesz.
2013. márc. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Az első kettőnél örült, azt hitte hogy komolyan beszélsz, aztán rájött, hogy ez csak egy 16 éves kislány álmodozása....
2013. márc. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 infomoly válasza:
A legjobb, ha megkérdezed tőle. Ha őszintén kérdezed normál hangsúllyal, komolyan, akkor őszintén fog válaszolni. :-)
2013. márc. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg nem hiszi el, mert már sok olyan dolog volt, köztük 1-szer, 2-szer a nyelvtanulás is, amibe belekezdtem, de félbe hagytam. De ezek közül a dolgok közül nem egy olyan van amit már rendszeresen csinálok, méghozzá nagyon komolyan. Ezúttal a nyelvtanulást is komolyan gondolom. Egyelőre az angolt kezdtem el befejezni, a latinnal csak akkor foglalkozom ha már az angol uncsi egy kicsit, vagy nincs kedvem hozzá. Eleinte legszívesebben mindet egyszerre tanultam volna meg, de már régen rájöttem hogy érdemesebb lassan menni az úton, mert úgy hamarabb elérem a célomat. :) Egyébként köszönöm a válaszokat, ha anya megjön, akkor megkérdezem tőle. :)
2013. márc. 8. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!