Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Talán nem örül neki?

Talán nem örül neki?

Figyelt kérdés
Anyával ma délután beszélgettünk egy kicsit, és mondtam neki, hogy több nyelven szeretnék megtanulni. Amikor az angolról és a németről beszéltem, akkor még látszott hogy örül, de amikor elmondtam neki, hogy a latint is tanulgatom, akkor egy kissé "elhervadt" ez az öröm, és amikor azt is elmondtam neki hogy ezeken kívül még vagy 4-5 nyelvet szeretnék megtanulni, akkor még inkább lehervadt a kezdeti öröm. Mitől lehet ez? 16/L

2013. márc. 7. 22:39
1 2
 11/19 anonim válasza:
65%
Latint miért akarsz tanulni? Holt nyelv. Inkább tanulj olyat az angol meg a német mellett, ami majd előnyödre válhat a későbbi életedben pl orosz vagy olasz vagy mondjuk valamelyik keleti nyelv.
2013. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Latint azért akarok tanulni, mert már egészen kiskorom óta érdekel, pedig kb. 11-12 éves koromig szinte nem is tudtam hogy mi pontosan mi az a latin, mármint tudtam hogy egy holt nyelv, de ezen kívül semmit. Aztán 5.-ben vagy 6.-ban, már nem tudom, de tanultunk pár latin mondatot az egyik témakörnél és azóta még jobban érdekel. Amúgy nem hinném hogy annyira holt nyelv, elvégre három internetes oldalnak is van latin változata, és úgy tudom hogy a Vatikánnak a mai napig ez a hivatalos nyelve.
2013. márc. 8. 20:41
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja, azt a pár latin mondatot töriből tanultuk.
2013. márc. 8. 20:42
 14/19 anonim ***** válasza:

Egyik korábbi válaszoló vagyok.

Mi is tanultunk töriből latin mondatokat.Esetleg ha gondolod,még írhatok neked privibe,mi tényleg sokat tanultunk:)

És az igaz,hogy holt nyelv,de ha másnak nem,hobbinak jó.

2013. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

6-7 nyelvről beszélsz. Ennyit nem lehet hobbiból megtanulni. Aki ennyi nyelvet normálisan (közel anyanyelvi felsőfokon és nem papíron) beszél annak az egész élete a nyelvtanulásról szól. Én eddig életemben egyetlen olyan személlyel találkoztam aki 3 idegennyelven beszél így, és kb. 2-3 emberrel aki kettőn.

Középfokú nyelvtudás sem a nyelv beszélése még. Azokról ne is beszéljünk akik el tudják ragozni egy nyelven a létigét és már ki is rakják facebookra, hogy beszélik az adott nyelvet.

2013. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy hobbiból akarom megtanulni? :)
2013. márc. 9. 20:49
 17/19 anonim ***** válasza:
Pedig hobbiként tanulni a legkönnyebb. Csak úgy, minden feszültség nélkül...:)))
2013. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én 21 éves vagyok és 3 idegennyelven beszélek, most tanulom a negyediket. Éltem egy évet egy országban, most egy másikban és tényleg tudom a nyelvet. Szóval azért 2-3 idegennyelvet beszélni még nem nagy ördöngösség..
2013. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amúgy azóta van bármi fejlemény?Megkérdezted anyukádat?
2013. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!