Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kíméletesen a...

Hogyan tudnám kíméletesen a szüleim tudomására hozni, hogy a párom sokkal idősebb nálam?

Figyelt kérdés
A szüleim eléggé elítélik a nagy korkülönbséget, számukra maximum 5 év ami még elfogadható, nálunk viszont 18 évnyi van. Eddig nem volt gond, mert 2 városnyira laktunk egymástól és mivel nem igazán érdekelte őket, hogy kivel járok, nem is nagyon számoltam be nekik róla. Most, hogy jön az unoka, meg akarják ismerni a páromat is. Félek a reakciójuktól, nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni.
2013. márc. 8. 09:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%
Ez aztán az apakomplexus. Szerintem csak féltenek téged. Meg ez szerintem se normális. Az apád lehetne.
2013. márc. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért aggodalmaskodok ezen, mert a szüleim szeretnek mindenből hatalmas tragédiát csinálni. Az öcsém elvett egy 2 gyerekes, elvált nőt. 2 tanús esküvő volt, a szüleinknek csak később szólt, anyánk erre olyan patáliát csapott, hogy 10 napig volt bennt a pszichiátrián idegösszeomlás miatt. Azt hiszem én is hasonlóra készülhetek.
2013. márc. 8. 10:56
 13/17 anonim ***** válasza:
Számomra már az nem normális dolog,hogy a szüleid eddig nem voltak kíváncsiak rá kivel is élsz.Egyszerűen vidd el a párod,és mutasd be nekik.Ha eddig nem folytak bele az életetekbe,szerintem ezek után sem fognak akadékoskodni.Max elképednek egy kicsit,aztán minden megy tovább.
2013. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

anyum és a párja közt is ennyi a korkülönbség, de ők 40 és 58 évesen találkoztak, addigra már lezajlott a gyerekvállalás, a mostohatesómmal mindketten 15 évesek voltunk. a nagyszüleim kicsit furán néztek, mert korban közelebb állt hozzájuk a pasas, de amúgy normális, tisztességes ember, és sokat segített nekik a kertben, megjavított dolgokat a házukban, így egészen jó viszony alakult ki. a nagyim egy idő után már tegezőviszonyban volt a mostohaapámmal :) , a papámnak mindig megadta a maximális tiszteletet, kedves volt velük. amikor a nagyimék látták, h szereti anyumat, onnantól elfogadták, és nem ezen rugóztak.


sajnos a nagyszüleim már nem élnek. amikor betegek lettek, és kórházba kerültek, akkor a mostohaapám minden hétvégén elvitte anyumat vidékre hozzájuk, segített, h közelebbi kórházba helyezzék át őket, és végig mellette állt, mikor elhunytak. :(


mutasd be a párodat, ő pedig próbálja a lehető legjobb oldalát kidomborítani a szüleidnek. értesd meg velük, h egy kapcsolatban a szeretet a legfontosabb és nem a kor.

2013. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
40%

A legnagyobb baja a szülőknek azzal van ilyenkor, hogy


A) a lány túl fiatal és mit akar tőle egy vén f@sz

Ez már nyilván nem áll meg, felnőtt nő vagy


B) ez a vén f@sz már túl van a gyerekvállaláson és már semmi ilyesmi nem kell neki, szegény lányom csak pazarolja az idejét rá míg a végén kiöregszik ő is

Ez sem áll meg, mert már gyereket is csinált neked


Szóval nem lesz akkora tragédia szerintem.

2013. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező (#12), ez ismerős, az én anyám anno meg azért hergelte magát a zárt osztályra bő negyedszázada, mert közöltük az akkori párommal, hogy nem óhajtunk esküvőt.

Szóval az az igazság, hogy egy ember nem felelős egy másik ember idegbeteg voltáért, még akkor se, ha az a másik a közvetlen rokona, a saját neurózisát te nem küzdheted le helyette, azzal neki magának kell megbirkóznia. Ép lelkű ember képes tudomásul venni, hogy a saját életét a saját elvei meg értékrendje szerint éli, a másik ember meg a sajátját az övé szerint. Lehetnek a párválasztásoddal szemben ellenérzései persze, ezt kultúrált formában meg is fogalmazhatja nyilván, de alapvetően az ő párválasztása anno az ő dolga volt, a te párválasztásod meg most a tiéd. Nem ettől lesz idegbeteg, nem te leszel felelős az idegbajáért, ellenkezőleg, az idegbaja miatt nem képes normálisan reagálni az egyébként legális és elfogadott, csak épp az ő értékrendjével ütköző dolgokra, nem képes a belső konfliktusát kezelni.

2013. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Miért kellene elmondani,hogy hány éves? Bemutatod,hogy ő a férjed és kész.Ha azzal kezded,hogy 18 évvel idősebb,akkor előre ítélkeznek felette.Hagyd,hogy megismerjék,aztán előbb-utóbb ez is szóba kerül majd.
2013. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!