Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz döntés. Lakásvásárlás a...

Nehéz döntés. Lakásvásárlás a vőlegényemmel, két házzal a szüleimtől. A párom viszonya apámmal nem tűl jó, mert ő nem az a ezermester féle, apám meg folyton oktatja. Jo a szülőkhöz ilyen közel?

Figyelt kérdés
A ház nagyon jó árba van. Összedobnánk rá, adna a két mamám,anyám, és a kicsi kölcsön a banktól. A házat nem kell újítani. Bármi kell csak átmennénk a szüleimhez. Csendes környék. Nekem minden nagyon szupi, de a barátom nem akarja bevállalni hogy megvegyem a lakást mert nem szívesen élne itt. Félne hogy a nyakunkon lenne a család és oktatnának.
2013. márc. 8. 19:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Öhöm. Képzeld bele magad a barátod helyzetébe. Mondjuk te vagy az, aki az anyósodék mellé költözhetnél, de az anyósod (vagy apósod az mindegy) mindenbe beleszól és kioktat. Szívesen odaköltöznél? Szerintem te sem. Ha a barátoddal komolyan gondolod az életet, akkor vedd figyelembe az ő boldogságát is. Természetesen ha nem gondolod, hogy együtt maradtok sokáig, akkor nem kell, akkor nézd azt, hogy neked jobb lesz így.
2013. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

"Szeretem és tisztelem őt és azt szeretném amit ő.

Erre van most lehetőségünk. egy ház azért elválaszt minket."

Ezt a két mondatodat olvasd el még egyszer figyelmesen. Homlokegyenest ellentmondasz saját magadnak. Nem azt szeretnéd amit ő, mert a barátod nem szeretne a szüleidhez 2 házra költözni.

2013. márc. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem Te és a családod már eldöntötte, hogy Neked hol lenne jobb, a vőlegényed véleménye nem igazán számít.


Ha már most nem jönnek ki édesapáddal, ez csak rosszabb lesz, mert folyton oktatni fogja, hogy mit hogy kellene csinálni a házban és a ház körül.

2013. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj de ha ennyire nem számít a párod és csak a te saját "igazadat" hajtod akkor nem sok értelme van hosszútávra tervezni, egyetlen ember sem képes elviselni ha anyós após és a barátnő is anyáskodik rajta.
2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne költözzetek olyan közel. Itt nálunk egy kis faluba is van egy ilyen család. A házaspár épített egy házat a lány szülei pedig 2 házzal arrébb csak a másik oldalon laknak. Az anyuka reggel már a lányánál van és főzi nekik a kávét és ő kelti fel reggel őket. A férfi már ki van készülve mert nagyon zavarja, hogy mindig ott van az anyós. Nincs semmi magánéletük. Ha el mennek dolgozni, a néni megy a kertbe dolgozgat a házba be megy. Mikor otthon vannak akkor benn ül velük a házba és okoskodik.
2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vagyok túl jóban az anyósommal. Nincs kifejezetten konfliktusunk, éppen csak nem vagyunk egy kategória, illetve neki én sosem leszek elég jó. Én nem akarom, hogy mindig meózzon, hogy miért nincs még lenyírva kint a fű, vagy felkapálva az előkert, miért nincs fényesre nyalva minden, amikor ő ott van, miért nincs elmosogatva blabla. Nem szól, de tudom hogy szúrja a szemét és lesi, hogy miben nem vagyok én még elég jó a fia számára. Elviselem, mert szeretem a páromat, az anyja meg vele jár, de őszintén szólva, ha a szomszédjába kellene költöznöm és a párom ennyire figyelmen kívül hagyná az én érzéseimet és véleményemet (lényegében te már eldöntötted úgy érzem), akkor valószínűleg én mondanám ki, hogy legyen vége. Nem akarok gombóccal a torkomban mászkálni a saját otthonomban egész álló nap, hogy vajon anyósék mikor jönnek át, mit szúrnak ki, mit gondolnak a hátam mögött, avagy mivel fognak kritizálni, ez van.
2013. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a válaszokat, nyilvánvalóan szívesen költözne olyan anyós, após közelébe, akivel nem jön ki igazán. Ezek szerint legalábbis. Hát akkor kívánom neki ezt, hogy tapasztalja meg! Remélem legalábbis, hogy így jár és pokol lesz....
2013. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül?
2020. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!