Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú, átlagos, vagy gazdag...

Jómódú, átlagos, vagy gazdag családból származom?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, gyakran megszólnak hogy "újgazdagék lánya" jelzővel.

Nem tudom, hogy a mai világban, ki számít gazdagnak? Miskolc-tapolcán élünk, anyukám "családanya" tehát nem dolgozik, apukám pedig ingatlanokkal foglalkozik. Rendes állami gimnáziumba járok, apukámnak van egy C200-as Mercedese, anyukámnak pedig egy 5 éves Audi A3-a. Rendszeresen tanulok, jegyeim kitűnőek. (Talán ez ad okot irigységre?) nyáron voltam kint Kanadában 1 hónapot nyelvtanulás céljából, aztán Thaiföldön voltunk a családdal 2 hétig. Most nyelvvizsgáztam le augusztusban C komplex középfokú nyelvvizsgám lett. Van egy új tanárunk, az új sulimban, aki tett egy ilyen megjegyzést "Na, a kisgazdag látom jó tanuló volt, biztos az apja elintézte hogy felvegyék" Ezen kicsit megsértődtem, de apa azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Egyébként, rendszeresen nyelvórákra jártam, tehát az angolt nem megvette apám, hanem a sok tanulás árán harmadjára sikerült. Az öltözködésemet tekintve átlagos vagyok, többnyire Zara, Berhska, Mexx, Mango cuccaim vannak (a többségét Outletben vesszük) , szóval nem költünk €200-at egy nadrágra. Ez már gazdagságnak számít, hogy medencés házunk van, szaunával meg gőzfürdővel, jó kocsikkal, jó ruhákkal? jah egyébként rendszeresen lezsidóznak minket.


2009. szept. 13. 19:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/117 anonim ***** válasza:
93%
Azt döntsd el, hogy mit szeretnél!!
2009. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/117 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te is nagyon jól látod, hogy mások nem úgy élnek, mint ti, gyerekes dicsekvésnek látom a kérdésedet, pláne hogy még a ruháid márkájára is kitérsz. Mindezt a szüleid teremtették meg, büszkék is lehetnek rá! Tanulj, és élj úgy, hogy mindezt majd a saját gyerekeidnek is meg tudd teremteni! Az irigykedőkkel meg ne foglalkozz sem most, sem később, mert mindig lesznek. Az én mottóm az, hogy "ha mások irigyelnek, akkor valamit jól csinálsz".:)
2009. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/117 anonim ***** válasza:
96%
Bécsben és Németországban vásárolsz? 70 e-ből nem jönne ki a kajátok, amikor a mi családunk, szintén 3 fő kicsivel több mint a duplájából él, úgy hogy havi 40 a hitel? Ismétlem magamat: mi a kérdésed?!!!!!!!!!!
2009. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/117 anonim ***** válasza:
48%

Jellemző! Itt most nagyon előjött az irigység sok emberből'


A kérdező édesapja valószínűleg megdolgozott azért, hogy jó színvonalat biztosítson a családjának. A kislány él ezzel a lehetőséggel! Mi ezzel a gond? Könnyebb rosszindulatúnak és irigynek lenni, mint tanulni és dolgozni azért, hogy jobb legyen. Sok ember ezt nem veszi észre és könnyebb másokon levezetni a saját nyomorát.

2009. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/117 anonim ***** válasza:
95%
Magyarország gazdaságilag annyira a béka segge alatt van, hogy itt ennyivel már hülyére dicsekedheted magad, de egyébként európai szinten ez az átlag középosztály. Valószínűleg az iskolában sem szólogatnának be, ha nem ez lenne a kedvenc témád. Arra legyél büszke, amit saját magad teszel le az asztalra, ne azzal traktálj másokat, amit a szüleid toltak a feneked alá.
2009. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/117 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó! Képzeld az én szüleim is megdolgoztak minden egyes nyomorult fillérért és mégsem tudtak semmit a seggem alá tenni! És bármilyen hihetetlen van 2 diplomám, nyelvvizsgám, de csak olyan állásom volt mielőtt gyes-re jöttem volna, ami épp hogy a diplomás minimálbért megadta, sé hiába próbáltam jobbat, nincs, ugyanis nem vagyok senkinek a senkije. És számodra gondolom ugyanolyan hihetetlen hogy a férjem is becsülettel dolgozik, és mégsem tudunk nyaralni csak pár napot egy évben belföldön ÜCS-ből, és hitelre tudtunk csak lakást venni. Bár, most hogy belegondolok, ideje lesz a 8 hónapos fiamat is elküldeni dolgozni, hátha akkor jobban fogunk élni.

Látszik, hogy te melyik rétegből jöhetsz!

és itt nem az irígység szól az emberekből, hanem a realitás! És nem hinném, hogy más kevésbé dolgozik meg azért a rohadt pénzért, mint a kérdző apukája!!!

2009. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/117 anonim ***** válasza:
92%
20:209-es vagyok, a 20:22-nek ment
2009. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/117 anonim ***** válasza:
93%
Igen, az egész családom és én is naplopó senkiházik vagyunk, hisz csak az egész életünket átdolgozzuk, csak nem vagyunk olyan ügyesek, hogy gazdagokká váljunk. Szégyelheti magunkat a lusta fajtánk, mert mi nem dolgozunk rendesen.
2009. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/117 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi természet ilyen, hogy irigyek arra, amiről ők csak álmodozhatnak. A magyarokra fokozottan igaz. Viszont az, hogy ezzel nem vagy tisztában, még egy plusz okot ad erre. Egy csomó előnyöd származhat abból, hogy jómódúak vagytok, de ezekből engem nem a szauna és társai zavarnak, mert arra nem vágyom. Engem az idegesít, hogy pl nekem három-négyszeres erővel kell dolgoznom és tanulnom pl ahhoz, hogy egyetemre járhassak, mert nem engedhetem meg magamnak hogy költségtérítéses képzésre menjek. Na mindegy, ez csak egy volt a sok ok közül, de téged azért nem ítélhetnek el, mert gazdag vagy. Azért már igen, ha toronybazárt hercegkisasszonyként viselkedsz.
2009. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/117 anonim ***** válasza:
80%
Hát már bocs, de aki úgy véli, hogy más, akinek nem ilyenek a körülményei, az nem tett semmit, annak elárulnám, hogy anyám 2 diplomás, apám meg 3 diplomás, és mégis egész életem során egyszer jutottunk el külföldre mind a négyen nyaralni (olaszországba, sátorozni), és bizony panelben nőttem fel.
2009. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!