Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadható viselkedés ez egy...

Elfogadható viselkedés ez egy családos férfitól?

Figyelt kérdés

Régebben is voltak kilengései a férjemnek (ivászat a haverokkal buliban), de az elmúlt másfél évben szinte nem is fordult elő komolyabb eset. Persze azért heti egyszer elmegy sörözni velük és ilyenkor én meglátom rajta, hogy ivott és eléggé zavar is, de nem részeg ilyenkor sem, maximum spicces. Főleg a gyerek miatt változott meg, két éves a kicsi.

Most viszont lesz egy kétnapos céges rendezvényük, ahol már előre tudom, hogy nagy ivászatra készülnek, hastáncoslány is lesz. Nekem is meg kellene jelennem, de már látom mennyire fog zavarni, hogy ezek vedelnek, mint a gödény meg csorgatják a nyálukat a nagymellű táncosnőre, és szerintem ez már egyáltalán nem illendő viselkedés egy olyan férfinak, akinek gyereke és felesége van. Nem zavar, ha megnéz egy nőt, vagy jól érzi magát, esetleg igyon pár pohár sört, de tudom, hogy itt azért jóval többről fog szólni a dolog, mint pár pohár sörről... már most feszült vagyok és dühös előre, és szívem szerint nem vennék részt ebben, mert nem fogok tudni jó pofát vágni hozzá, ez biztos.

Vagy szerintetek nem kellene ennyire túlreagálnom? Sajnos tapasztaltam már, hogy milyen, amikor nincs önkontrollja és olyankor az észérvek nem érnek célt.


2013. márc. 13. 12:05
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
És a kérdésedre válaszolva: Az már nem elfogadható egy családos férfitól, hogy minden terhet a felesége nyakába tesz, ő pedig éli a világát. Kölcsönösségen van a hangsúly. De ezen csak te változtathatsz. Ha magától nem szorult bele ennyi intelligencia, megértés és szeretet, akkor ő nem fog lemondani a kényelmességéről ha te nem erőlteted.
2013. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Ha néha napján itthon van szabadnapon (mert egyébként késő este jár haza, van hogy hétvégén is dolgozik), akkor ő intézi a dolgait plusz a sörözés is belefér, nekem meg úgy kell kérnem 20 percet, hogy a gyerek nélkül elugorhassak a postára, vagy a boltba, ilyenkor tudok egy kicsit egyedül lenni és ilyenkor általában kiszellőztetem a fejem.
2013. márc. 13. 12:42
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút emberfüggő.


Ha a férjed elveszíti az önkontrollt amikor iszik, akkor természetesen az nem elfogadható viselkedés. Más lenne a helyzet, ha valóban kulturált szórakozásról lenne szó. Alapvetően nem a szórakozással van a baj, hanem a minőségéről. Sosem fogom megérteni, hogy a csapatépítések és céges bulik nagyobb része miért a piálásra épül. Annyi mindent lehet még közösen csinálni.


Sajnos tudom miről beszélsz. Az effajta céges bulik mind osztályon aluliak. Az is nagy szám, hogy TE elmehetsz. Volt páromnál mindenki ki volt tiltva, csak az ott dolgozók mehettek, ami részben érthető, de aztán szépen össze is feküdtek egymással, mikor elvesztették az önkontrollt. Mekkora csapatépítés! Utálom én is az ilyet, tapasztalatból sajnos.


Szerencsére a férjem már hasonlóan gondolkozik mint én.


Már nem a témához tartozik, de nem értem egy kirándulás miért nem olyan szórakoztató közösen, mint az ivászat.

2013. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
67%
Szépen kirajzolódott itt az igazi probléma. Az megfordult már a fejedben, hogy ezt meg kellene oldanod és beszélnetek kéne? Mert itt hiába sopánkodsz, csak tanácsot adhatunk, amit ahogy látom, nem fogadsz meg.
2013. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
77%

23

Nagyon sok ilyen céges bulin vettem én is részt. Részegedés volt ez tény. Nem mondom, hogy normális dolog teljesen, de miért ne lehetne a mindennapos stressz után kicsit együtt lazítani. Voltak akik "összefeküdtek" olyanok akik már korábban is kerülgették egymást. Volt olyan aki kikezdett velem. Én is ittam mégsem feküdte össze senkivel akkor sem ha nem volt párom. Azt lehet táncba vinni aki akar. Teljesen mindegy hogy egy céges bulin lép félre valaki vagy színjózanon egy szerda délután. Szerintem :)

2013. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
67%
Ez tökéletesen igazolja azt, hogy a hisztiknek és a féltékenykedésnek mindig az az oka, hogy az adott félnek vannak problémái önmagával. Jelen esetben a kérdező nem áll ki a saját igényei mellett, inkább fejet hajt.
2013. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Ezerszer szóba hoztam már ezt, de csak pár napig tart a hatása, utána minden folytatódik ugyanúgy, ahogy eddig. Tudom, hogy itt sokkal mélyebben györekező gondok vannak, mint ez a céges buli, de most értem odáig el, hogy elég volt... pedig még meg sem történt, az is lehet, hogy nem lesz vészes a helyzet, csak már nem tudok pozitívan hozzáállni a kellemetlen tapasztalatok miatt. Köszönöm azért mindenkinek a választ, igyekszem nem túlreagálni ezt és azt hiszem, jobb lesz, ha kimaradok belőle és nem is látom, hogy hova fajulnak a dolgok.
2013. márc. 13. 12:48
 28/38 anonim ***** válasza:
51%

De ha egyébként nem mozdulsz ki akkor miért nem a legjobb alkalom ez arra, hogy együtt szórakozzatok egy kicsit?


Egyébként ha máshogy nem megy, akkor ha hazaállít a férjed, de szépen veszed a táskát és megmondod, hogy két óra múlva jövök, kaja a hűtőbe a gyereket is etesd meg. És szépen elmész.

Vagy

Ha nehéz olyan időpontot találni mikor el tudtok szabadulni osszátok be. Egyszer ő megy, utána te, harmadjára együtt. És akkor csináljátok így kisiskolásan, beosztva ha máshogy nem jut el a férjed anyáig, hogy nem csak ő mehet.

2013. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
38%

Kicsi a csöcsöd és szarul nézel ki? Mert nekem ez jön le az írásodból.

Amúgy meg miért nem olyan férjet választottál, akinek te vagy a legszebb? És aki mindenben a kedvedben akar járni?

Tipikus női választás volt. Feleljen meg egy-két kritériumnak, jó lesz az neked... aztán ez a vége.

2013. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
79%
Ezeket a fajta céges bulikat én sem értem.(hastáncos lány... minek???) Ahol én dolgoztam, ott is és ahol egy ismerősöm dolgozottt, ahol csak férfiak dolgoznak ott az volt a céges rendezvény, hogy a főnök meghívott mindenkit a PÁRJÁVAL együtt kajálni... ez a normális.
2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!