Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne érezzem...

Mit csináljak, hogy ne érezzem magam egy darab fának? (Eltört a lábam, ágyhoz vagyok kötve).

Figyelt kérdés

Eltörött a sípcsontom, fenékig érő fekvőgipszben vagyok ágyhoz kötve. Még a WC-re sem tudok kimenni, ágytára vagyok szorulva, annyira undorító :S

A barátom meg a barátnőim lelkesen és rengeteget segítenek, én semmit nem tudok csinálni, csak netezni, tévézni meg olvasni egész nap. Hogyan legyek én is hasznos? Hogy ne legyen lelkiismeret furdalásom emiatt? Én őket sajnálom, de nagyon.

24/L


2013. márc. 13. 18:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul az én hülyeségem miatt van, kitaláltam, hogy megtanulok görkorizni :S
2013. márc. 13. 18:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyén hangzik de amikor nekem műtötték a lábam (bokámnál), akkor nekem is combtőig érő gipszem volt azon a lábamon, tehát nem tudtam behajlítani meg semmi ilyesmit. Mamám barátnőjétől (akinek akkor nem kellett) kértünk egy járókeretet, és azzal egész jól tudtam ide-oda botorkálni a házban, WC-re menni stb. Nyilván hülyén néz ki egy korombelinek, de jobb, mint az ágyban feküdni naphosszat. A hasznosságról szerintem itt most ne gondolkodj, a lényeg, hogy meggyógyuljon a lábad. Nekem kb. 1 hónapig tartott, és addig sem mondhatnám, hogy unatkoztam. :) (amúgy ha a járókeret "nem jön be", a mankó is jó megoldás, de azzal szerintem nehezebb közlekedni)
2013. márc. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mankóztam, nem nehéz annyira, csak hónalj mankó kell (bár fájni fog a hónid) én feltudtam anno vele menni a 2. emeletre, mikor be kellett ugrani a suliba. Csak annyit tegyél meg, hogy legyen veled valaki, aki fogja a nadrágodon az övtartóbigyót, és akkor tuti nem zúgsz el. Ha pedig már jól mész a mankóval, tudsz 1-2 nem túl nehéz feladatot megcsinálni, pl. kavargatni a kaját. Amúgy ismerősöm anyukája gurulós székbe ült a konyhában, és úgy főzött meg mosogatott.
2013. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj, hogy fenékig érő gipsszel nem nagyon tud az ember normálisan ülni sem, tehát egy tolószék, vagy jó gurulós szék, ebben az esetben nem jelent megoldást. Ellenben a trabant igen, vagy idős, labilis embereknek van olyan botja, aminek a vége 3 felé ágazik, így ad némi stabilitást is. Anyukám is trabanttal közlekedett anno, amikor be volt gipszelve "nyakig". Segítségre szorult ebben is, főleg amíg kikel az ágyból, de már azt is sikerként könyvelte el, hogy legalább a wc-ig eltud menni, bár elég fura pózokban végezte a dolgát rajta. :)

Arról nem is beszélve, hogy jó fél óra elment egy pisivel, tehát még nem is unatkozott feltűnően. :D


Az, hogy fölösleges vagy... Szerintem azért van a család és azért vannak a barátok, hogy ott legyenek egymásnak, ha gond van. Te is körbe ugrálnád a szeretteidet hasonló helyzetben, inkább légy hálás, hogy vannak ilyen emberek körülötted! :) Köss magadnak egy sálat, avagy egy tavaszi kardigánt a nagy unalmadban. De egy gobelin képet is kivarrhatsz 3-szor mire meggyógyul a lábad, esetleg puzzle, hímzés, gyöngyfűzés, kreatívkodj kicsit! :)

2013. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi biztatást! :D


A fürdőszoba némi átrendezésével megoldottuk a vécére való ráülést :D, bár nagy mutatvány a nyújtva gipszelt lábammal.

Meg leizzadok, mire ezzel a 100 kilós gipsszel kivonszolom magam.


De már azért jobb a kedvem is.


De ne törjétek el a lábatokat sohasem :D

2013. márc. 15. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem poénból krumplit adtak pucolni barátnőim mikor főzőcske volt. :)
2013. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rossz érzés másokra rászorulni (én is utálom), de gondolj arra, hogy ezek az emberek azok, akiken te is bármikor segíthetsz, ha rászorulnak. Ez oda-vissza működik. Úgyhogy ne legyen lelkiismeret-furdalásod, felesleges. Az, hogy segít neked valaki, nem azt jelenti, hogy hülye vagy, béna vagy, rossz vagy, hanem csak azt, hogy nem vagy egyedül.

Ha pedig el szeretnéd foglalni magad, hasznossá szeretnéd tenni magad, valamilyen kézzel végezhető tevékenységet javaslok, amit fekve is lehet csinálni.

2013. márc. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És gyors gyógyulást kívánok!
2013. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 15. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!