Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti rendeznétek ezt anyagilag...

Ti rendeznétek ezt anyagilag a párotok exével?

Figyelt kérdés

Van egy új párom, pár hónapos kapcsolat. Neki is, nekem is van egy fiam. Jól kijönnek egymással. Hétvégén párom exfelesége kirándulni ment barátaival vitte az én fiamat is, hogy a két gyerek együtt legyen, ne csak felnőttekkel legyen a fia. Örültem hogy így áll a fiamhoz (egyébként is üdítő újdonság, hogy ők milyen jól kezelik a válást, sajnos a volt férjemmel nem lehetett) Adtam a fiamnak pénzt, de mikor hazajött visszaadta, mondván fizetett neki mindent. Ahogy elmesélte kb. 5000 Ft-ot költhetett belépőkre, kajára (alapból ennyire saccoltam és adtam neki én is). Mondtam a páromnak hogy ezt azért rendeznem kellene szerintem, erre azt mondta hogy ne csináljam, ha meghívta a fiamat az exe akkor alapból úgy gondolta hogy majd ő fizet, nem engem fog költségekbe verni, majd ő lerendezi valahogy, pl. magába vesz valamit a fiuknak, amit közösen szoktak. Igazából még ahhoz, hogy ő rendezze az én "adósságaimat" a mi kapcsolatunkat is frissnek tartom, nem vagyunk több éve házasok.

Nem akarok bekavarni, vagy megbántani az exet. De kicsit zavar, hogy ő fizetett valamit az fiamnak.

Ti mit tennétek a helyemben? Odaadnátok neki a pénzt?



2013. márc. 13. 21:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt lenne a legjobb ha te visszahívnád az ő gyerekét. Pl elmehetnétek egy jó 3D moziba hárman vagy valami ilyesmi
2013. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy az ő gyereke igazából számomra a párom gyereke :) Szóval ha én is vettem neki már valamit (édességet, mekiben voltunk stb.) akkor én a párom fiának fizettem. Ahogy a párom is van fizet ha együtt vagyunk velük.

Ezt az összeget pedig az ex fizette.

Viszont ha én elmegyek moziba velük akkor azt a párom helyett fizetem ki :)

2013. márc. 13. 21:49
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem bántásból írom, de ajándékot tudni kell elfogadni. Jószívűen adta, nem neked, hanem a fiadnak és a saját fiának, és mivel nem fogadta el a pénzt, ezért mást nem tehetsz törődj bele.


Tudod nekem olyasmi az életfilozófiám (na jó ez erős szó rá :)) hogy én mindenkivel kedves vagyok, sokszor adok pl. a sütimből meg mindenemet megosztom, és ha mások megkínálnak, és én szívesen fogadom, nem teszek úgy, mintha ez egy eget rengető dolog lenne, én szívesen elfogadom az ajándékot, hiszen azért adja. Én is csak olyat osztok meg másokkal amit nem sajnálok, és úgy veszem, hogy más is szívesen ad, nem pedig csak udvarias. Ha pedig csak udvariasságból kérdezte meg, de legszívesebben nem adna, így járt. Arról nem tehetek, hogy csak a jó modor miatt kedves másokkal, és nem szívjóságból jön :) Mondjuk most úgy is lepontoznak azok akiknek "lesülne a pofájukról a bőr ha... blablabla"

2013. márc. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kell ezt túlkombinálni, pedig én még egy cukorkát sem szeretek elfogadni.
2013. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne bonyolítsd ennyire túl! Meghívta, hát meghívta. Azzal viszonozhatod, hogy legközelebb ha a helyzet úgy hozza, majd te hívod meg az ő fiát. Az sértő lehet, ha odaadod a pénzt, ezzel visszautasítasz egy kedves gesztust, amit ebben a helyzetben az ex félreérthet.
2013. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebbõl nem kell ügyet csinálnod, majd egyszer kijön a lépés, hogy visszaadhatod. Most mi van ebben, hogy megvendégelte a fiadat,számomra teljesen természetes, hogy jönne már ki,hogy a fiad velük van és õ külön fizetné amit eszik,iszik stb.
2013. márc. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ő hívta meg, szerintem nem kell túlkombinálni, ajánld fel hogy kifizeted. Ha visszautasítja, akkor köszönd meg. ennyi, ne rágódj ezen.
2013. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se bonyolítsd túl. A mi családunkban is van ilyen: nővéremnek van egy gyereke egy futó kapcsolatából, az apa már akkor összejött a leendő feleségével mikor nővérem terhes volt. Így unokaöcsém és az öccse között csak három év van. Nagyon szoros a kapcsolatuk, szeretnek mindent együtt csinálni. Mivel a mi családunkban nincs más gyerek még a másik gyerek is gyakran jön kirándulásokra vagy akármilyen programra velünk vagy csak velük. Szüleimnél is nyaralnak, unokaöcsém is nyaral a feleség szüleinél (így még a szünidei elhelyezés is megoldható anélkül hogy bárkit kifárasztanának) Akinél vannak az állja ilyenkor a költségeket. "egy család" ilyenkor elvesznek az anyagiak.
2013. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a férjed exe és meghívnám a fiad és fizetném a dolgait, nem kérném vissza a pénzt, sőt rosszul esne ha akarnál nekem pénzt adni. Nekem természetes, hogy adok enni stb. valakinek aki vendég nálam.
2013. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Elfogadtad a parodat, elfogadtad a fiat is! TEhat ha moziba viszed a ket gyereket, akkor mar logikus, hogy te fizeted az ezzel jaro kiadast, hiszen egy haztartasban eltek! A parod fiat kellene sajatodkent kezelni, nem pedig fillerezni! Most meghivtak a fiadat, aki jol erezte magat, itt nem a penzrol szolt a kirandulas, neked is igy kellene ezt felfognod! Probald leegyszerusiteni, van ket fiatok a paroddal, s fontos hangoztatni, hogy kie, mivel tarsak vagytok!
2013. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!