Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti rendeznétek ezt anyagilag...

Ti rendeznétek ezt anyagilag a párotok exével?

Figyelt kérdés

Van egy új párom, pár hónapos kapcsolat. Neki is, nekem is van egy fiam. Jól kijönnek egymással. Hétvégén párom exfelesége kirándulni ment barátaival vitte az én fiamat is, hogy a két gyerek együtt legyen, ne csak felnőttekkel legyen a fia. Örültem hogy így áll a fiamhoz (egyébként is üdítő újdonság, hogy ők milyen jól kezelik a válást, sajnos a volt férjemmel nem lehetett) Adtam a fiamnak pénzt, de mikor hazajött visszaadta, mondván fizetett neki mindent. Ahogy elmesélte kb. 5000 Ft-ot költhetett belépőkre, kajára (alapból ennyire saccoltam és adtam neki én is). Mondtam a páromnak hogy ezt azért rendeznem kellene szerintem, erre azt mondta hogy ne csináljam, ha meghívta a fiamat az exe akkor alapból úgy gondolta hogy majd ő fizet, nem engem fog költségekbe verni, majd ő lerendezi valahogy, pl. magába vesz valamit a fiuknak, amit közösen szoktak. Igazából még ahhoz, hogy ő rendezze az én "adósságaimat" a mi kapcsolatunkat is frissnek tartom, nem vagyunk több éve házasok.

Nem akarok bekavarni, vagy megbántani az exet. De kicsit zavar, hogy ő fizetett valamit az fiamnak.

Ti mit tennétek a helyemben? Odaadnátok neki a pénzt?



2013. márc. 13. 21:43
1 2
 11/15 Jégtánc ***** válasza:
Felhívnám természetesen,megkérdezném hogy mennyivel tartozok.Ez a legegyszerűbb módja...
2013. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Igy van, csúnya dolog a halatlansag .

A kerdezo aggodik hogy eladositotta a parjat a volt felesegnek:-), szeeegeny.

Jótett helyebe csak jot ne varj

2013. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel probléma sőt, egy nagyon szép és rendes gesztus az extől, ritkán látni ilyet! Ha a gyerekednél volt pénz és próbált is fizetni, csak az ex nem engedte, akkor ne problémázz ezen. Köszönd meg, hogy meghívta a fiadat, fejezd ki, hogy szép gesztus volt tőle, légy hálás, hogy ilyen exszel áldott meg a sors, nem valami hárpiával. Szerintem ennyi bőven elég.

Ha őszinte, tiszta lelkű ember, akkor nem azért adott, hogy az utolsó fillérig visszaadjad, ellenben egy köszönöm mindenkinek jól esik. Beszélj vele, hogy jól esett, hátha neki is jól esik, hogy megjegyezted, hogy neked jól esett! :))

2013. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Gesztus szinten viszonoznám. Vinnék egy doboz bonbont és azzal adnám át, hogy a fiam nagyon jól érezte magát, szeretném megköszönni, hogy ilyen kellemes programot szervezett a gyerekeknek.

Így nincs "lefizetés" szaga a dolognak, viszont kedves gesztus. Ne az ajándékra, hanem a köszönetre hegyezd ki.

2013. márc. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Felhívnám, megköszönném a meghívást és felajánlanám, hogy szívesen kifizetem. ha elfogadja oké, ha nem, az is oké. Ennyi.
2013. márc. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!