Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok évvel ezelőtt megcsaltam...

Sok évvel ezelőtt megcsaltam a feleségem de még mindig ezen lovagol, és kezd már kicsit elegem lenni belőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éve történt pontosan a dolog. Én tudom, hogy hibáztam, megbántam mindent és nagyon sokat kellett tennem azért, hogy megbocsásson nekem. Meg sem próbáltam volna rendbe hozni a kapcsolatunkat, hogyha nem szeretném. Azóta született 2 gyerekünk, megvan mindenünk, boldogan élünk. Vagyis hát élnénk, ha a feleségem nem hozná fel mindig a történteket. Mostanában nagyon sokat veszekszünk, mert amikor történik valami vagy valahol szó van megcsalásról mindig célozgat, esetleg ki is mondja amit gondol. Elegem van már. Úgy csinál mintha ő sohasem követett volna el hibákat, pedig ő sem olyan ártatlan de erről nem szeretnék beszélni. A gyerekeknek sem tesz jót ez a sok veszekedés, egyből levágják, hogy mi történik. Egyszerűen nem lehet beszélni vele, de más nőkkel sem mert azt hiszi, hogy egy beszélgetéstől már egyből meg akarom dugni az illetőt. Nagyon makacs és féltékeny. Már az is megfordult a fejemben, hogy elhagyom, gyerekkel vagy gyerek nélkül de elmegyek. Csak az sem lenne megoldás. Mit tegyek?

33/F


2013. márc. 15. 22:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Pont emiatt váltam rögtön el a megcsalás után, mert sokkal nehezebben működik már így a kapcsolat és a bizalmatlanság nem tud elmúlni magától soha. Jó, hogy ő megtudott bocsájtani, amit tehetsz, hogy vigyél neki virágot, csokit minden héten és öleld át legalább napi kétszer, hogy érezze, hogy bízhat benned. Mellette kérd meg, hogy ne beszéljen a múltról, mert az neked is fáj. Szerintem így lenne kezelhető ez a probléma.
2013. márc. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
69%
Na ezért nem szabad egy megcsalás után együtt maradni a másikkal. Meg lehet bocsátani, de elfelejteni soha a büdös életben nem lehet. Én is tuti, hogy mindig felemlegetném, hogyha az én kapcsolatomban lett volna megcsalás. Meg tudom érteni a feleségedet, a helyében egyből elhagytalak volna, nemhogy még gyereket is szüljek egy ilyen kreténnek. Tűrjed csak a háborgását, te idézted ezt elő saját magadnak a 10 évvel ezelőtti baromságoddal.
2013. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
2%
Most lehet hülyeségnek fog látszani amit írok...18 éves lány vagyok és 16 évesen volt egy kapcsolatom...Megismerkedtem egy fiúval, szimpatikusk voltunk egymásnak nagyon szép lánynak tartott hisz modell vagyok meg tetszettünk egymásnak...jártunk 2 hónapig és 2 hónap után be jelentette, hogy az egyik régi szerelmébe újra szerelmes lett, de annak a csajnak volt pasia is....hát én nagyon ideges lettem és tomboltam xd nem beszéltünk 1 napig aztán felkeresett és azt mondta, hogy, ha választania kell akkor engem választ, mert rájött, hogy hiányzom neki és, hogy én vagyok neki az igazi és nem az a másik csaj...utána meg rá 3 hónapra összevesztünk és elhitette velem, hogy jár egy lánnyal meg, hogy vele milliószor jobb, mint welem meg stb...(hát nem járt semilyen lánnyal csak féltékennyé akart tenni) rá 2 hétre felkeresett és ki akart békülni, hát rohadtul szerettem és kibékültünk....én soha egy pasimra sem voltam féltékeny, de ezek után rá betegesen féltékeny voltam, és nem tudtam neki lenyelni ezeket a dolgokat és nagyon bántott, bármennyire is akartam én ezt nem tudtam lenyelni neki...és így 1 év után szakítottunk és a mai napig szeretem....
2013. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a munkámban, mind a családi környezetemben ugyanaz a meglátásom, sőt, tapasztalatom: a férfiak - legyenek ifjak, középkorúak vagy vénülők - ha lehet, ha nem - keresik a külső kapcsolatokat - persze, nőkkel. Azokkal, akik szintén itt vannak köztünk. Lányokkal, szegény elváltakkal, otthagyottakkal, szinglikkel, férjesekkel - ahogy jön. A feleségeknek , akik szerető feleségek - azoknak pedig rettenetesen nehéz ezt megbocsátani.
2013. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni.

Engem is csaltak meg, hülye voltam még sok évig együtt voltam az illetővel és állandóan ott volt bennem a fájdalom a félsz, a harag, a megalázottság érzése és ezt a fejéhez is vágtam ám sokszor, amikor hasonló helyzetek voltak, mint nálatok.

Teljesen természetes reakció ez a részéről, ezzel nem lehet mit kezdeni, csak elhagyni, ha nem bírod.

2013. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a baja, h 10 évvel ezelőtt elvesztette a beléd vetett bizalmát. ÖRÖKRE. Hibáztál. Nagyot. Hát viseld a következményeit. És örülj neki, hogy a történtek után még szült két közös gyereket.
2013. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi nők ilyenek vagyunk.

Ő nagyon szeretett és ezek után soha többet nem fogja úgy érezni,hogy te igazából szereted.

2013. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
59%
Engem harmincvalahány évi boldognak hitt házasságban hozott ugyanilyen megalázó helyzetbe az általam tisztelt férjem. Több éven át járt ugyanahhoz a fizetőshöz. Ennek - hogy kitudódott - másfél éve. Először válni akartam, azátn tomboltam - verekedtünk. Aztán öngyilkossági kísérletem volt, aztán nagyjából helyre jöttem - már azt hittem, meg tudtam bocsátani - és azóta is újra meg újra feltörnek bennem ezek az emlékfoszlányok - és nem bírom.
2013. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
a férfiak azt mondják, hogy ezek a félrekufircolások nekik semmik, semmit nem jelentenek. Olyan, mint egy orvosi vizsgálat. Én meg röhögőgörcsöt kapok, hogy akkor meg miért kell mégis. Az ember nem megy csak úgy orvosi vizsgálatra. A férfiak ilyenek. Szerintem tanítani kellene, hogy a házasság előtt tudjunk erről - nekik így is úgy is kell az a bizonyos másfajta szex.
2013. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:

Ha férfi vagy nem értheted miért teszi. Egy nő agyával gondolkodva: ha megcsal a szeretett férfi akkor az azt jelenti nem vagyok elég, illetve nem vagyok elég jó neki. Ha egyszer megcsalt, megteszi még egyszer.

Ez egy olyan tüske egy nő szivében, amely lehet kijön, de mindig vérzik. Hidd el nekem a sértettség beszél belőlle, és azért most, mert rájött nem lesz fiatalabb, s ha akkor nem volt elég neked öregen még annyira sem. Fél és aggódik, hogy elhagyod, ez természetes reakció. Nem könnyű, de meg kell győznöd arról, hogy ő a legfontosabb neked és hogy semmit sem bánsz jobban mint azt, hogy megcsaltad. Szentelj rá több figyelmet, ha lehet akkor érezze időd nincs mással foglalkozni.

2013. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!