Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok évvel ezelőtt megcsaltam...

Sok évvel ezelőtt megcsaltam a feleségem de még mindig ezen lovagol, és kezd már kicsit elegem lenni belőle. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 éve történt pontosan a dolog. Én tudom, hogy hibáztam, megbántam mindent és nagyon sokat kellett tennem azért, hogy megbocsásson nekem. Meg sem próbáltam volna rendbe hozni a kapcsolatunkat, hogyha nem szeretném. Azóta született 2 gyerekünk, megvan mindenünk, boldogan élünk. Vagyis hát élnénk, ha a feleségem nem hozná fel mindig a történteket. Mostanában nagyon sokat veszekszünk, mert amikor történik valami vagy valahol szó van megcsalásról mindig célozgat, esetleg ki is mondja amit gondol. Elegem van már. Úgy csinál mintha ő sohasem követett volna el hibákat, pedig ő sem olyan ártatlan de erről nem szeretnék beszélni. A gyerekeknek sem tesz jót ez a sok veszekedés, egyből levágják, hogy mi történik. Egyszerűen nem lehet beszélni vele, de más nőkkel sem mert azt hiszi, hogy egy beszélgetéstől már egyből meg akarom dugni az illetőt. Nagyon makacs és féltékeny. Már az is megfordult a fejemben, hogy elhagyom, gyerekkel vagy gyerek nélkül de elmegyek. Csak az sem lenne megoldás. Mit tegyek?

33/F


2013. márc. 15. 22:48
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Nem volt okom a megcsalásra csak megkívántam a csajt és bár szeretem a feleségemet, mégsem tudtam ellenállni neki. De nem én kezdeményeztem. Ez valami férfibetegség lehet, az igaz, hogy nem mindenki csalja meg a nőjét de olyan nincs, hogy sose kívánt meg más lányt. Az meg hülyeség, hogy aki egyszer megtette máskor is meg fogja, mert ez nem igaz. Legalábbis nem mindenkire.
2013. márc. 17. 21:54
 32/36 anonim válasza:
én hasonló szituban vagyok éppen most.Megcsaltak,megaláztak,de egy jó ember a férjem,tudom hogy szeret és megbánta.mégsem tudom megbocsátani.könyörög,azt mondja,azt se bánja ha minden vitánál felemlegetem csak ne hagyjam el.Te megbántad annyira hogy soha többé ne csald meg?Ez nem számonkérés csak szeretném tudni hogy ha netán egyszer megbocsátanék nem tenné e meg újra.Belehalnék ha mégegyszer át kéne élnem ezt a fájdalmat.
2013. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Örüljön, hogy szült neki a felesége két közös gyereket? Mégis minek örüljön? Hogy most majd hagyhatja ott a gyerekeket? Nem lett volna jobb valaki olyannal gyereket vállalni, akivel tiszta lappal kezdhet és a nő is olyannak szült volna, akiben megbízik. Ha nem tudok megbocsátani, nem tudok tovább lépni, akkor nem szülök gyereket, nem élek még vele tíz évig. Hozzá kell tennem, hogy én soha semmilyen körülmények között nem bocsátanám meg, ha valaki megcsalna, de ebben a történetben nem hiszem, hogy a férfi lenne a kretén. 23 éves volt amikor ez történt, akkor a nő sem lehetett sokkal több, sőt, valószínűleg még fiatalabb is volt, nem volt akkor még gyerekük, gondolom közös lakáshitelük sem, mindenki mehetett volna másik úton, bőven lett volna még idejük más mellett új életet kezdeni.
2013. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Úgy látom, mindig lesznek, akik azt hiszik, hogy a házasság csak akkor jó, ha egyik fél sem lép soha félre. Persze, ez egy ideális helyzet. Én több mint 30 éves sok gyermekes házasságból mondom, megbocsátottam - úgy mellesleg nagyon fiatalon, s amikor még nem is voltak gyerekeink, én is félreléptem kétszer is, úgy értem, másik másik pasival), szóval megbocsátottam és kitálaltunk egymásnak mindent - és JOBBÁ vált a kapcsolatunk. Hosszú éveken át nagyon boldogok voltunk egymás karjában. Na hiszen, más gondjaink voltak persze - mint minden családban.

És akkor most ismét rájöttem - és megint meg kell bocsássak, mert tudom, hogy szeret. Ezer jelét adja, érzem, tudom - és meg akar változni. DE FÉRFIBÓL van. És nem tudjuk, mi nők, hogy az mit jelent. ezt mondja a fiam, a fiútesóm, ezt láttam a környezetemben. Ezt mondják a szexológusok, a pszichológusok, ezt tanítja Biblia - és mi, nők, mégsem értjük: mi az a férfi. Az ő hűségük? talán nincs is. És tudom, most itt kiakad néhány szent fazék, akik azt hiszik, hogy ők bezzeg kiteszik a félrekufircoló párjuk szűrét. Én meg szeretem a férjem, szeretem a gyerekeimet, újra hinni akarok a férjemnek, akivel több évtizede jóban-rosszban együtt éltünk, együtt neveltük fel a gyerekeinket. És megpróbálom lenyelni a fájdalmam, megpróbálom Őt is megérteni - mert én vagyok a NŐ, aki egyben tartom a családom, aki példát akarok mutatni a környezetemnek, a gyerekeinknek - hogy lehet. LEHET MEGBOCSÁTANI.

2013. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Kérdező...

Nehéz helyzet.

"Ez valami férfibetegség lehet, az igaz, hogy nem mindenki csalja meg a nőjét de olyan nincs, hogy sose kívánt meg más lányt"

Evvel kapcsolatban csak annyit mondanék hogy szteretípiákba nem kell gondolkodni és annyival elintézni h 'ilyen a férfi', mint itt is látjuk sokszor a nő az aki megcsalja a párját ráadásul a nők félrelépései mindig jobban el voltak ítélve ezért megtanulták maguk jobban eltitkolni ilyen vágyukat. Persze a legideálisabb ha valaki szereti a párját és eszébe sem jut mást megcsalni csak azért mert a párja teljesen kitölti és megfelel neki és vannak azért ilyenek is, de ez a ritkább.

(Nők ugyanúgy megkívánnak másokat, de mindkét nemre igaz hogy ha valakit szeret akkor más nem érdekli - ezt az érzést a többség ismeri ha máshonnan nem is, a kapcsolat elejéről)


Az én véleményem az hogy meg lehet bocsátani. De csak egyszer. Ha valaki másodjára meg harmadjára is megbocsát az balek vagy mazochista. De vannak kivételek. Pl az előttem szóló író úgy tűnik megérti teljesen a párját és le is fogják ezt rendezni bölcsen...


Szerintem a te helyzetedben kérdező az a megoldás ami másoknál is segíthetett volna, egy őszinte beszélgetés. Ezt ált nőknek kell kezdeményezni, de mivel te akarsz szakítani meg ez téged zavar most ennyire, ezért azt javaslom hogy ha úgy látod hogy nem fáradt és nyitott egy nyugodt beszélgetésre akkor hozd fel a témát.

Ezt le kell rendezni mert egyikőtöknek sem jó így élni. Tehát: ami fontos hogy mondd el neki hogy sajnálod a tettet, de csak akkor ha már nyugodt hangnemben folyik a beszélgetés, és hiába sajnálod de ez egyikőtöknek sem jó így és a gyerekeknek sem. Ha ezt megérti akkor gondoljátok végig, hogy fontosak vagytok egymásnak, a tíz év alatt biztos hogy voltak szép dolgok és romantikus helyzetek, de ezt magadban is tisztázni kell hogy ha ez a féltékenységi probléma nem lenne akkor lenne-e együtt boldog jövőtök?

És ha ezek megvannak akkor kérdezd meg hogy meg tudna e véglegesen bocsátani? De itt jön a lényeg: véglegesen azt jelenti hogy kérd meg hogy gondolja át magában hogy ezt a témát teljesen lezárja és elengedi annyira, hogy többé nem hozza fel. Ha nem tud megbocsátani akkor viszont jobb ha külön mentek... Ezt neki kell önmagába kitalálni épp ezért egy nyugodt beszélgetésen lehetne felhozni a témát.

Mond el neki hogy azóta sem csaltad meg tehát évek óta feleslegesen hordozza magában a keserűséget épp ezért kéred most arra hogy ezt vagy engedje el végleg vagy zárjátok le ha ő nem tudja megbocsátani és emészti a családi életet..

2013. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
0%
Csald meg egy párszor újfent,mindjárt jobb lesz a közérzeted !
2014. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!