Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy az...

Mennyire igaz az, hogy az emberek úgy fognak élni, mint ahogyan azt otthon a szüleiktől látták?

Figyelt kérdés

Mert sok helyen olvastam, hogy a hozott példa mennyire meghatározó az emberek későbbi életében.

Én viszont úgy látszik kivétel vagyok. Egy mondhatni ideális családban nőttem fel, ahol azt láttam, hogy a házasság szent dolog. Szüleim korán házasodtak, anyám 20, apám 26 volt. De gyerekük csak jó pár évvel később született, addig egymásnak éltek. Bár több gyereket akartak csak én vagyok egyedül, mert utánam anyám kétszer is elvetélt, hogy miért azt nem tudom. De ezen kívül semmi probléma nem volt köztük. Mindig együtt voltak, mindent együtt oldottak meg. És jövőre lesz az ötvenedik házassági évfordulójuk.

Erre itt vagyok én. Akiben semmi hajlandóság nincs arra, hogy házasságban éljen. És azt sem érzem, hogy olyan nagyon hiányozna az életemből a gyerek.

Pedig ezt láttam, ebben nőttem fel. És én mégsem akarok így élni.

De lehet, hogy én csak a kivétel vagyok, aki erősíti a szabályt? 34/N

Te hogy látod?


2013. márc. 16. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem klónszerű másolásra kell gondolni ilyenkor. Alapvető világnézetet, illetve élethelyzetek megoldásainak mintáit tanulja el az ember.

Akár ellenpélda is lehet a szülői minta, mondhatja valaki azt, hogy szerinte annyira rossz példát mutattak, hogy ő homlokegyenest máshogy fogja majd.

2013. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Van ebben igazság, van akik teljes részben úgy élnek ahogyan a szüleiktől látták, vannak olyanok akik csak részben élnek így és ismerek olyanokat akik teljesen máshogy élnek.

Én inkább a nagyszüleimtől látott dolgok alapján élem az életem én inkább rájuk hasonlítok amit a családom megjegyzett többször is. Olyan vagyok mint nagyapám, az a jó hangulatú bulizós, meg mindent magam csinálok meg ember vagyok.

2013. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megcafolom.Anyu inkabb igenytelen volt,mind haztartas mind higenia szempontjabol.ÉN ennek ellentetje kettem.Szüleim macskàt,kutyat házba tartanak,én ezt sem tudom elképzelni.Háloszobaba nincs rv,anyunak éjjel nappal ment.Velünk nemigazan jatszott,magunkra voltunk hagyva.Gyerekeimmel minden nap jatszok.Bármi van,ellentetje vagyok.Egyedül az étkezési szokasokat vettem át.
2013. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak cáfolni tudom! Apum meghalt, amikor kicsi voltam.Anyunak lett később egy élettársa, akivel folyamatosan ittak, verekedtek, veszekedtek.

Na én ennek hatására meggyűlöltem minden alkoholistát, ritkán iszok, max. csak családi összejövetelen. Anyámmal ellentétben szeretek sütni-főzni.

2013. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is az biztos, hogy a család és a gyerekkor meghatározó az ember életében. De nem biztos, hogy úgy fog viselkedni, mint a szülei. Olyat is tudok, aki pont hogy elrettentő példának tekinti a szülei viselkedését és még csak véletlenül sem utánozza le őket.
2013. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az úgy, "hogy az emberek úgy fognak élni, mint ahogyan azt otthon a szüleiktől látták" -nem igaz. A szocializáció nagyon meghatározó- a gondolkodás - beszéd alakulása teljesen a környezetben lévő felnőttektől függ!

-de a Te helyzetedben, ami extrém más pl. és meghatározó: ők egymásra találtak! együtt akartak/akarnak jóban-rosszban élni, Te (még) nem találkoztál valószínű ilyen emberrel, akivel ezt az érzést élted meg.

2013. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

"Van ebben igazság, van akik teljes részben úgy élnek ahogyan a szüleiktől látták, vannak olyanok akik csak részben élnek így és ismerek olyanokat akik teljesen máshogy élnek."


Tehát nincs benne igazság. Vagy úgy élnek, mint ők, vagy teljesen máshogy, vagy kicsit máshogy...

2013. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez így konkrétan nem mindenkire igaz szerencsére. Viszont olyan előfordulhat, hogy lát egy rossz mintát és így belefuthat egy olyan kapcsolatba, mint amilyen a szüleié.
2013. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát remélem hogy semennyire sem igaz, én ugyanis a gyökeres ellentétét szeretném majd alkalmazni, mint amit a szüleim csináltak.
2013. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt hogy az ember hogy él maga dönti el ezért vagyunk önálló gondolkodó lények. A szüleink legfeljebb példát állítanak elénk jót vagy rosszat. A döntés a miénk hogy kövessük e vagy sem.
2013. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!