Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám eldugta a gyógyszeremet....

Anyám eldugta a gyógyszeremet. Mi a fenét csinálhatnék?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok,itthon élek a szüleimmel még. Erős pánikbeteg vagyok,valamint depresszióra hajlamos,ezért szedek gyógyszert. Anyám 2 napja a fejébe vette-mivel az orvos csökkenteni akarja az adagot,hogy fokozatosan leszokjak-,hogy ő kitalálta a tutit.Mégpedig azt,hogy eldugta a gyógyszereimet. Kértem,adja vissza,mert ez nem játék,mert ha pánikrohamom lesz,akkor is kell a gyógyszer,meg ezekről csak hipp-hopp így nem lehet leállni. Nem érti meg. Átkutattam már a lakást,de nem találom.Már arra is gondoltam,hogy kidobta.

Szereintetek normális? Ezzel nem segít,inkább árt.Persze ettől 2 napja sík ideg vagyok,és nagyon rosszul érzem magam. Ti hogy oldanátok meg azt a problémát,mert nekem ötletem sincs?


2013. márc. 18. 07:21
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
90%
Menj vissza az orvoshoz azonnal és mond el ezt neki.
2013. márc. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
91%
Anyádnak magyarázd el, nem lehet azonnal leállni, nagyon nagy problémákat okoz, ekkora marhaságot, anyádnak is kéne kezelés.
2013. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
28%
Az orvos valószinüleg fel ir majd uj gyógyszert ami persze csak tüneti kezelés. Itt a probléma egész máshol van. De ezt valahova el kell majd dugnod. Mert érthető módón nem szivesen irnak fel uj gyógyszert. És talán ad majd az orvos ennél jobb tanácsot is.
2013. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Aha,és szerinted az orvos jön majd és jól leszidja anyut,hogy ejnye-bejnye?
2013. márc. 18. 07:30
 5/53 anonim ***** válasza:
88%
25 éves vagy, állj a talpadra. Ha ennyit nem tudsz elmagyarázni a sík édesanyádnak... másrészt mind a 2 tőtöknek pszihológushoz kéne mennie. A gyógyszer csak tüneti kezelés, a betegséged kiváltó okára kell fényt deríteni.
2013. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
29%
Nem fog az orvos ujra gyogyszer fel írni az uj szabályozás miatt. Milyen orvos anyád? Nyilván tisztában van az elvonási tünetekkel.
2013. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
84%

Kétlem hogy az anyjának meg lehet ezt magyarázni, ha erre képes lenne akkor a probléma fel se merülne.

Továbbmegyek, amikor egy pánikbeteg állapotán javitani akarnak, gyógyszert akarnak csökkenteni akkor az anyja olyan helyzetbe hozza hogy bepánikoljon. Ez magának a gyógyszercsökkentésnek a folyamatát akadályozza meg.


Jogos az észrevétel, hogy az anyjának kellene kezelés. Véleményem szerint itt nem a kérdező a beteg, hanme az anyja. Van egy neve ennek a betegségnek nem tudom, a lényeg hogy neki szüksége van a kislányára akit ápolgathat nem volt képes elfogadni, hogy felnőtt, neki betegen kell ő. Ezért próbálja akadályozzni a gyógyulást.


Valószinű volt egyszer egy nehezebb pillanata a kérdezőnek ami miatt ilyen gyógyszeres kezelésre volt szükség, de maga az orvos is látja hogy ez ideiglenes állapot és abba kell hagyni a gyógyszerszedést amit persze nem lehet egyik napról a másikra. A kérdező anyja ép ezt akarja megakadályozzni.


Mivel ez a tünet része feltétlenül be kell avatni az orvost ebbe a helyzetbe mert a kérdező anyja a korkép része.


Illetve forditva, de akérdező szempontjából ez mindegy.


Természetesen egy próbát megér beszélni az anyjával ez nem kerül semmibe és ha nem megy még mindig ott az orvos.

2013. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Anyám nem orvos :O! Ezt hol olvastad? Hát pont azért kell akar a dokim leállni a gyógyszerekkel,mert ez nem megoldás,bár azt mondta a pánikbetegséget nagyon másképp nem lehet kordában tartani. Én azért igyekszem agykontrollal és társaival sikert aratni!
2013. márc. 18. 07:37
 9/53 anonim ***** válasza:
47%
A betegsége kiváltó oka az anyja erre közvetlenül nincs gyógyszer.
2013. márc. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

Kilowatta!

Dehogy az anyám a kiváltó ok. Miről beszélsz? Volt egy trauma az életemben ami az egészet kiváltotta,de nem tudok rajta túllendülni.

2013. márc. 18. 07:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!