Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám eldugta a gyógyszeremet....

Anyám eldugta a gyógyszeremet. Mi a fenét csinálhatnék?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok,itthon élek a szüleimmel még. Erős pánikbeteg vagyok,valamint depresszióra hajlamos,ezért szedek gyógyszert. Anyám 2 napja a fejébe vette-mivel az orvos csökkenteni akarja az adagot,hogy fokozatosan leszokjak-,hogy ő kitalálta a tutit.Mégpedig azt,hogy eldugta a gyógyszereimet. Kértem,adja vissza,mert ez nem játék,mert ha pánikrohamom lesz,akkor is kell a gyógyszer,meg ezekről csak hipp-hopp így nem lehet leállni. Nem érti meg. Átkutattam már a lakást,de nem találom.Már arra is gondoltam,hogy kidobta.

Szereintetek normális? Ezzel nem segít,inkább árt.Persze ettől 2 napja sík ideg vagyok,és nagyon rosszul érzem magam. Ti hogy oldanátok meg azt a problémát,mert nekem ötletem sincs?


2013. márc. 18. 07:21
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
17%
Meredeken zuhan a % ertekem. Nagyon ugy nez ki hogy ket idegbeteg no elkezdte visszamenoleg lepontozzni valamennyi korabban adott valaszomat.:)))
2013. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég érdekes helyzet lenne egymástól dugdosni a dolgokat. Nem is értem az ilyen szülőt, hogy ezzel mit akar megoldani?


De még mindig azt mondom én is, hogy az okokat is fel kellene tárni, hogy milyen trauma érte a kérdezőt. A gyógyszertől ez nem fog elmúlni, csak elnyomja a probléma gyökerét.


Ez pl.olyan, hogy fájt a fogam napokig, marok számra szedtem rá a gyógyszert, már a gyomrom fájt tőle. Elnyomtam a fájdalmat, de a fogam attól nem gyógyult meg. El kellett mennem fogorvoshoz, hogy megcsináltassam.

2013. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
kérdezőő merre vagy??vagy meglett a gyogyszer?
2013. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
24%
A baj itt az hogy az orvos ép ezt akarja. Abbahagyni a gyógyszert. De a kérdező anyja erre streszt grenerál s ezt megneheziti. A kiváltó ok maga már nincs is meg. Rászokás történt plusz olyan feszültségek generálása történik ami megneheziti a leszokást illetve magának a gyógyszernek a szedése szükségét tovább generálja...
2013. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is pánikbeteg vagyok. Régen fizikai tünetei is voltak (szívritmus zavar, hasonlók), de egy ideje már jól vagyok. Ezt csak az érti meg, aki szintén pánikbeteg, a többiek képtelenek még csak elképzelni is. Anyukád nem tudja, mi ez, fogalma sincs.

Beszélj vele, mondd neki, hogy fokozatosan kell csökkenteni az adagokat. Amit ő csinál, az árt neked. Beszélj vele, hogy ha már ő akarja kezelni a gyógyszeredet, rendben, de akkor adjon belőle. Biztos írták már tippként, csak fáradt vagyok végigolvasni, de próbáltad már megkeresni?

2013. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány válaszoló élt már át itt pánikrohamot, de az ilyesmit igencsak nehéz (jóformán lehetetlen) kontrollálni. Addig örüljön mindenki, amíg az ilyen elkerüli. Ez nem csak megjátszott hisztiroham, hogy nyakon öntenek vízzel, aztán szevasz. Nem kapsz levegőt, szédülsz, izzadsz, tényleg borzalmas érzés, főleg gyógyszer nélkül.


Amit most javasolni tudok, hogy vegyél magnézium b6-ot. Ha érzed, hogy rosszul vagy, vegyél be belőle annyit, amennyit a betegtájékoztató javasol. Szerencsére nem vényköteles, és nekem mindig segít, amikor rosszabbul érzem magam. Közben pedig próbáld felkutatni a gyógyszered. Lehet, hogy anyukád a munkahelyére vitte be, és ott rejtette el.

2013. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Kérdezem az itt válaszoló pánikbetegektől (ugyanis a kérdező nem válaszolt, pedig szeretnék segíteni):


-ki lehet ebből gyógyulni? pl. a kérdezőnél is egy trauma miatt van, s ezt pszichésen is fel kell dolgoznia, a gyógyszerrel csak a helyi tüneteket kezeli, a probléma nem szűnik meg,nem?

2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet gyógyulni (bár létezhet visszaesés), és nem, a gyógyszerek egyik része (az antidepresszánsok) nem csak tüneti megoldást jelentenek, hanem oki kezelést is, amennyiben helyrehozzák a fennálló agyi anyagcserezavart.

A trauma meg többnyire nem a betegség valódi oka, max kiváltó oka, egy olyan dolog, amitől a meglévő hajlamból aktív betegség lesz. Egyébként örökletes tényezőknek van benne jelentős része, ha jól rémlik, az átlag populációban olyan 2% körül van a pánikbetegségre való hajlam, addig akinek a közvetlen rokonságában előfordult, ott 13-14% körül.

Én először 3 évig szedtem antidepresszánst, aztán 10 évre rá 1,5 évig kisebb adagokat, most kb 7 éve vagyok pszichoaktív gyógyszer nélkül panasz és tünetmentes.

2013. márc. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
En pánik beteg voltam komoly depresszióval tarsitva. Pszichoterapiara jártam, ahol kiderítették, hogy a világon semmi okom nincs a depressziora, bele tartozom abba a nehány százalékba, akinél ez hormonális okokra vezethető csak vissza. Kaptam gyógyszert, emelt adagot, pár hónapig kellett szednem, mellette terápiára jártam. A depresszió el is múlt a szerektol, azóta sem jött vissza, ennek mar 5 eve. A pánik rohamok ritkultak, ma mar csá kifejezett stressz helyzetre jon elő, de 10 esetből 8szor tudom uralni a pszichoterápián tanultakkal -légzés, számolás, ismétlődő mozdulat sor. Az orvos nekem azt mondta, ki gyógyulni nem lehet belőle, de lehet tünetmentes en élni es megtanulni kezelni az esetleges rohamot.
2013. márc. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Egyébként ez egy érdekes dolog, a pánikbetegek jó része megtanulja a saját bőrén a "barátaimtól ments meg Uram, az ellenségeimtől majd megvédem magam", szóval a jószándékkal kövezett pokolba vezető út igazságát.

Élénk példa erre a Kérdező "csak jót akaró" anyukája...

Nekem is évek szenvedése után onnantól lett egyáltalán esélyem, miután sikerült megszabadulnom a "csak jót akaróktól"...

2013. márc. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!