Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség úgy gyerek vállalni,...

Önzőség úgy gyerek vállalni, hogy talán nem maradunk együtt a gyerek apjával? Aki fiatal szüljön később inkább?

Figyelt kérdés

Ezeket kapom meg. 22 éves vagyok, novemberben végeztem levelezőn, de már 3 éve van munkahelyem. Nem keresek rosszul (főleg nem koromhoz képest, kezdőként). Otthon élek a szüleimnél, van megtakarításom. Ők ugyan nem gazdagok, de szépen éltünk mindig is. Mégis mindenki támad, hogy hová szülök gyereket a "semmire". Szerintem sok 30as sincs sokkal jobb helyzetben mikor szül.

A másik dolog, hogy a párom még elsőre azt mondta ha meg szeretném oldani mellettünk áll, az utóbbi napokban inkább úgy fogalmaz, hogy mindig a gyereke mellett lesz. Érzem én is, hogy nem a legjobb most a kapcsolatunk. De azt is tudom, hogy tényleg a gyerek mellett lesz mindig, ha mi szét is mennék egy idő múlva.

A szüleimen, páromon kívül azok akiket beavattam mind azt mondják, hogy ne tartsam meg még fiatal vagyok. Ami tény. Én is úgy gondoltam, hogy 10 év múlva lesz gyerekem. De ha már egyszer megfogant (nem mondom, hogy nem "hibáztunk") akkor nem látom okát annak, hogy elvetessem. Félek a kockázatoktól is, bár tudom hogy kicsi az esélye, de mégis ott van.



2013. márc. 18. 10:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
65%

"jó azt hallani, h nem veteted el."


Miért? Ismered a kérdezőt?

2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Normális állásom van. Mikor bekerültem már végeztem levelezőn az egyetemet (az állás is ennek megfelelő). 3 éve dolgozok. Nem mondom, hogy ez sok tapasztalatnak számít egy álláshirdetésen (ha mégsem jöhetnék vissza, de miért ne? normális, rendes főnököm van) De koromhoz képest pont annyi évem lesz meg, mint ha csak egyetem után kezdtem volna el dolgozni.
2013. márc. 18. 10:49
 13/38 A kérdező kommentje:
Én is inkább attól félek, hogy nem lesz normális, anya-apa felállású családja. Ez talán engem is jobban izgat mint az anyagiak, mert azt megoldhatónak találom.
2013. márc. 18. 10:52
 14/38 anonim ***** válasza:
29%

23 éves vagyok. az a helyzet ma MA magyarországon, amit az dősebb generációk nem látnak: a mi korosztályunknak 2 esélye van: vagy a szülők nyakára szüli a gyereket vagy albérletbe. vagy vesz egy hitelt házra aminek a vége vagy a szülök nyaka lesz vagy albérlet...


személyszerint nekem csak három olyan ismerösöm van aki nem a szülei nyakán él: egy külföldön van, egynek meghaltak a szülők, egy pedig összeveszett velük, ő a párjával egy másik párral laknak közös albérletben.


ha olyan szakmád van amivel későbbi is könnyen el tudsz helyezkedni akkor vállald be. mert tényleg a megélhetés lehet csak gond...

2013. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
81%
Olyan sosincs, hogy teljesen fel van készülve egy pár a gyereknevelésre és mindenük meg van hozzá :) Ez illúzió, amit a nők többsége kerget, aztán belátják 30-35 felé, hogy nem érdemes várni. Mi is így voltunk a férjemmel, ahogy ti. Anyagilag mindenünk megvolt, de a kapcsolatunk viszonylag egy rizikósabb stádiumban volt, amikor megfogant a kislányunk. Megtartottuk és nem bántuk meg. A férjemmel azóta is együtt vagyunk, a kislányunk meg 3éves tündéri baba. Kár aggódnod, nem kell félned ez sosem múlik el, mindegy hogy még hány évet vársz. Ha a Kedveseddel szeretitek egymást, akkor túl fogjátok élni a nehéz időszakot és csak jobban fogjátok egymást szeretni, ha nem, akkor meg gyerek nélkül is szét fogtok menni csak később.
2013. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

Én is az érzelmi részétől félnék, nem mástól.


Nem mindenki él albérletben és úszik el anyagilag.

2013. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
81%

Én is fiatalon szültem (igaz, korán is házasodtam), de nem maradtunk együtt, 2 éves volt a kislányom, amikor szétmentünk.


Gyerek ment bölcsibe, én meg vissza dolgozni, albérletben vagyunk, annyi a szülői támogatás, hogy csütörtökönként továbbképzésre járok, és olyankor anyukám vigyáz a gyerekre, egyébként pedig jól megvagyunk. 1 éve húzódik a gyerektartás, és a gyerekelhelyezés ügye, mert apuka külföldön van, és onnan hátráltatja a dolgokat, de az idő nekem dolgozik, nem aggódom.


Kicsit hogy boncolgassam, cseppet sem bántam meg, sőt, ha most nem lenne a kislányom, nagyon magányos lennék, most van értelme az életemnek, van kiről gondoskodnom, van, aki megpuszil, megölel, és ez csodálatos érzés :)


Egyszer pedig majd lesz egy párom is, aki így fogad el minket, ahogy vagyunk, addig pedig az élet megy tovább .

2013. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
41%

A koroddal semmi probléma, hisz lehet egy 20 éves nő is érettebb a gyermekvállalásra, mint egy 30. Ez nem korfüggő! A gond ott kezdődik, ahogy a partnered áll a dolgokhoz. Azt mondja, mindig a gyereke mellett lesz. És mi van/lesz veled???? Ha ő a gyermek születése után fél évvel úgy dönt, hogy elhagy téged, akkor mi lesz? Az oké, hogy a gyermekkel majd foglalkozik (bár azért halkan megjegyezném, hogy csak az a biztos, ami elmúlt), de te, te egyedül maradsz? Szerintem túl fiatal vagy még ahhoz, hogy lemondj a szerelemről. Nem hiszem, hogy olyan könnyű lesz majd párt találnod egyedülálló anyaként! Nem mondom, hogy lehetetlen, de nehéz!!!

Én azt tanácsolnám neked, hogy ne csak a közeljövőben gondolkodj, hanem távlatokban is!!!Mi lesz ha ........

2013. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%
18-as vagyok! Utólag mindenki azt mondja, hogy nem bánta meg, hogy világra hozta a gyermekét, mert egyedülálló szülőként is nagyon boldog, de ugyan mégis mi mást mondhatna anyaként??? Hogy nehéz egyedül, és hiányzik az életéből egy férfi? Tudom, hogy mindenki le fog pontozni, de ez a valóság! Nem könnyű egyedülálló szülőként! Gondold át még 100szor, hogy mit teszel, mert a kapcsolatod nem stabil!
2013. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Most neked annyiból szerencséd van, hogy ott vannak a szüleid igen.Viszont ne erre alapoz. Én mindig azt az elvet vallottam, hogy az a legjobb, ha az ember úgy gondolkozik, hogy csak magára számíthat.Ne mástól függjünk, hogy majd segítenek. Gondoljunk bele úgy, hogy ha egyedül lennék, akkor is végig tudnám-e vinni.

Mondjuk lehet én gondolkodok rosszul, mert én nem számíthattam nagyon családomra, s 18 éves koromtól magam tartom el.


A másik része, ami aggasztana, ez a mondatod:


"Együtt vagyunk a párommal, nem is attól félek, hogy most elhagy, hanem hogy hosszú távon lelkiekben még tényleg nem vagyunk felkészülve a gyerekvállalásra."


Egy gyerek hosszú távra szól pedig!

2013. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!