Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség úgy gyerek vállalni,...

Önzőség úgy gyerek vállalni, hogy talán nem maradunk együtt a gyerek apjával? Aki fiatal szüljön később inkább?

Figyelt kérdés

Ezeket kapom meg. 22 éves vagyok, novemberben végeztem levelezőn, de már 3 éve van munkahelyem. Nem keresek rosszul (főleg nem koromhoz képest, kezdőként). Otthon élek a szüleimnél, van megtakarításom. Ők ugyan nem gazdagok, de szépen éltünk mindig is. Mégis mindenki támad, hogy hová szülök gyereket a "semmire". Szerintem sok 30as sincs sokkal jobb helyzetben mikor szül.

A másik dolog, hogy a párom még elsőre azt mondta ha meg szeretném oldani mellettünk áll, az utóbbi napokban inkább úgy fogalmaz, hogy mindig a gyereke mellett lesz. Érzem én is, hogy nem a legjobb most a kapcsolatunk. De azt is tudom, hogy tényleg a gyerek mellett lesz mindig, ha mi szét is mennék egy idő múlva.

A szüleimen, páromon kívül azok akiket beavattam mind azt mondják, hogy ne tartsam meg még fiatal vagyok. Ami tény. Én is úgy gondoltam, hogy 10 év múlva lesz gyerekem. De ha már egyszer megfogant (nem mondom, hogy nem "hibáztunk") akkor nem látom okát annak, hogy elvetessem. Félek a kockázatoktól is, bár tudom hogy kicsi az esélye, de mégis ott van.



2013. márc. 18. 10:21
1 2 3 4
 31/38 Bence_ ***** válasza:

Gyerek egy újabb változó egy kapcsolatban.

Így még hozzá is alkalmazkodni kell.

De azért ne menjen már abortuszra mert mos éppen akár, hogy áll a párjával.

Kapcsolatuk még lehet jó is. Ha ketten arra figyelnek a gyerek mellett, hogy jó legyen a kapcsolatuk akkor az is lesz.

2013. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
93%

Az én válaszom biztos sokaknál kiveri majd a biztosítékot, de szerintem várj a gyerekvállalással.

21 évesen szültem gyönyörű és egészséges gyermeket. Sokat nem tépelődtem rajta, hogy megtartsam, mellettem állt az apa is. Én egyetemet végeztem közben. El kellett mennem dolgozni, mert az apa elvesztette az állását én viszont tudtam szerezni. Hogy normálisan tudjunk élni rengeteget kellett dolgoznom és bizony az egyetem rovására ment. Kész, kirúgtak. Most estin tanulok és mellette dolgozom, természetesen alig látom a gyereket.

Mikor néha elviszik a nagyszülők 7végére magukhoz akkor érzem igazán, hogy másképp döntenék ha megint ott lennék. Nagyon szeretem a gyermekem, de ezt elhamarkodtam.

Ráadásul rájöttem, hogy nem akarom leélni az életem az apával, hiába nagyon jó ember, nem ezt akarom. De mit lehet tenni? Maradni a seggemen és küzdeni tovább, hogy a gyereknek a lehető legjobb legyen.


Gondold meg, tényleg.

2013. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
90%
Tessék kérdező, végre egy őszinte ember a 32-es válaszadó személyében, aki leírja, hogy nem mindig fenékig tejfel az élet!!!
2013. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Bence_ ***** válasza:
Ki írta, hogy fenékig tejfel?
2013. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Missi_Key ***** válasza:
52%

nem önzőség hanem butaság, és f*szság.

persze aztán gondolom jól lehúznád a palit gyerektartással, de látni meg nem engednéd a gyerekét csak hétvégente....néha hányok a saját nememtől.

2013. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem önzőség lenne elvetetni 22 évesen,úgy,hogy munkád is van,és ha a szüleid nem támogatnak nem s szeretnek igazán.20 évesen lettem terhes főiskolásként,megtartottuk,ma mindketten dolgozunk,kisfiunk bölcsi,van lakásunk,autónk,persze biztos jobban élnek nálunk sokan,de azért itt olvasgatva sokszor jobban állunk pályakezdőként,most öltem volna meg a fiam,mert fiatal vagyok?
2013. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Én biztos örökbe adnám.

Ezzel tennél a legjobbat magadnak és a gyereknek is.

Persze ehhez kevesen elég kemények és önzetlenek.

2014. jún. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Én 23 éves voltam, mikor a babánk született. Apukájával egy év múlva elváltunk. A szüleimnél élünk, akik azt mondják, nem véletlenül építettek nagy házat, van helyünk, és imádják az unokát is. A gyermekem 2 éves kora óta dolgozok, anyagilag független vagyok a szüleimtől. Igaz vendégnek érzem itt magam, és alig várom, hogy újra független legyek tőlük. Idén végzek levelezőn a főiskolán, utána lesz időm ezen is gondolkodni. Nem bántam meg,hogy megszületett, és egyedül nevelni is jobb, mint egy rossz házasságban vegetálni. Optimizmusomat a lányom is átvette, bár apukája nem látogatja évek óta, s még óvodás, ettől függetlenül lelkileg erős, vidám és teljes életet élünk így is. A béke és nyugalom fontosabb a harmonikus fejlődéshez szerintem, minthogy apukája velünk legyen, és mindenki rosszul érezze magát. Az élet hosszú, még alakulhatnak jól a dolgok. A pároddal is :)
2015. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!