Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom egy nővel neveli a...

A húgom egy nővel neveli a gyerekét és emiatt tönkreteszi mindenki életét! Nem tudom, hogy térítsem jobb belátásra?

Figyelt kérdés

Húgom 20 volt, mikor ezzel a csajjal összeszűrte a levet, akkor mindenkit magára haragított, elköltözött tőlünk, egyedül én álltam mellette! Aztán 2 év után vége lett és úgy tűnt, hogy normalizálódik az élete, megismert egy normális fiút, akitől terhes lett nem tervezetten és még nagyon gyerek fejjel, de végül 3 évvel ezelőtt megszülte a kislányt. A srác kitartott mellette és feleségül is akarta venni, erre a húgom behülyült, hogy ő nem akar vele lenni és megint összejött a csajjal, aki miatt elhagyta a gyerek apját.. 3 éves a kicsi és azt látja, hogy az anyja egy másik csajjal enyeleg, közben a pasi teljesen kivonta magát a gyerek életéből és nem is lehet elérni őt.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek a húgommal, hogy megértse, hogy amit csinál, azzal tönkretesz mindenkit!! Kérem, segítsetek, mit tehetnék, hogy jobb belátásra bírjam? Már nagyon el vagyunk keseredve, azt mondja neki így jó!


2013. márc. 23. 23:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
80%

"Sajnos egyikőjük sem alkalmas szülőnek az életmódjuk alapján és nem azért, amit egymással csinálnak, hanem a nemtörődömségük miatt:(" - csak tudod Kérdező, ezt szerencsére nem a ti feladatotok, nem az ember rokonainak a feladata megítélni. Mert arra szerencsére senki sem kötelezhető Magyarországon, hogy a rokonsága által elképzelt normákhoz ragaszkodjon, sem az nem működik, hogy valakit a gyerekével zsaroljon a rokonsága.

Ha valóban van ilyen probléma, annak a mércéi a jogszabályok, az eldöntője meg a bíróság.

2013. márc. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Itt nem rólam van szó, meg róluk, hanem a piciről. És ehhez igenis közöm van, mert nem valók szülőnek, még magukra sem tudnak vigyázni és a húgom ezért haragított magára mindenkit. Jöhetsz a homofóbiáddal, de ha a te közeli családtagod vágná tönkre a saját és keserítené meg a körülötte élők életét a kicsapongásaival, akkor dumálj, addig meg nem vagyok kíváncsi a véleményedre, mert tanácsot kértem és nem a kitéréseket, meg a szentbeszédet. Egy használható tanácsot nem volt hajlandó senki írni, csak minden háttérismeret nélkül írogatni a pártoló szövegét, mintha mi lennénk a szörnyek, ők meg a szent család, miközben a legalja züllésből kellett kirángatnunk, különben már valószínűleg nem lenne itt. Valóban az a tökéletes, aki a saját családja ellen fordít egy befolyásolható embert, aztán meg arra ösztönzi, hogy a gyerekével se foglalkozzon, mert minek.
2013. márc. 25. 10:55
 23/23 anonim ***** válasza:
54%

ne haragudj!

Sajnos nem tudtam továbbjutni azon, hogy amig szerintem hangsúlyozom szerintem nem látod az igazi problémát nem fogsz tudni segíteni sem a megoldáson...


A kislánynak nektek kell helyretenni a fejében a dolgokat.

Az apját kellene előkeríteni, hátha segítene.

Minél többször elvinni hozzátok, mert a gyereknek szüksége van kötöttségekre, mint ahogy írtad is ezt problémának.

óvodába bemenni, hogy figyeljenek a gyerekre, és látnak- e olyan dolgot ami tényleg veszélyeztetésnek, vagy elhanyagolásnak számít.


ha igen akkor gyámhivatal, és magatokhoz tudjátok venni a kislányt.


HA nem, akkor az ég világon semmit nem tudtok tenni:(

senki nem szólhat bele hogyan neveli a gyerekét a másik, amíg nem veszélyezteti...

Szép is lenne, ha az anyósnak/szülőnek nem tetszik valami, akkor már egyből el is vehetné....persze most nem erről van szó...


Talán ha meglátja azt, hogy tesztek a kislányért (óvodai lbeszélgetés...stb..) felnyílik a szeme, hogy ő elsősorban anya és nevelni is kell nem csak a létszükségleteit ellátni.


többet nem tudok...

2013. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!