Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy tinédzsernek...

Szerintetek egy tinédzsernek nem kellene otthon segítenie? Ne vegye ki a részét a házimunkából?

Figyelt kérdés

Itt olvasom a hozzászólásokat és rengetegen írnak olyanokat, hogy jaj a tiniknek semmit nem kell csinálni otthon mert, hogy tanuljon.


Ez valahol igaz is, de...


1 nem tanul nonstop senki 5-6 órákat a középiskolába.

2 szerintem egy kis portörlésbe, porszívózásba senki nem hal bele.

3 ha úgy nő fel h mindent megcsinálnak helyette mi lesz később?


És azok a szülők akik így gondolkoznak, arra nem gondolnak, hogy 10 év múlva se fognak otthon semmit csinálni, és nem is fognak megtanulni rendet tartani.


És hangsúlyozom h nem arra gondolok h otthon mindent neki kellene csinálni, hanem hogy besegíteni.


2013. márc. 24. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

Tinédzsere válogatja. Én anno kismillió különórára jártam, este 6-7 körül értem haza, és akkor még zongorázni kellett és utána ültem le tanulni. Anyukám viszont háztartásbeli volt.

Teljesen logikusan következett, hogy ő csinálja a házimunkát, én meg nem fogok este tízkor nekiállni porszívózni, mert akkor már inkább aludnom kell.


Egyébként semmi bajom nem lett a dolgoból, felnőttem és szépen autodidakta megtanultam főzni, takarítani, stb. Még jobban is csinálom,mint anyukám.

2013. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Itt most nem arra gondolok, ahol mondjuk anyuka nem dolgozik, hanem ahol mindenki dolgozik.
2013. márc. 24. 18:47
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
De igen. Egy gyereknek nem kell annyi különórát a nyakára rakni (még ha Ő szeretné is), hogy este 9-ig kelljen tanulnia miatta, hanem max 1 különóra és így bőven van ideje szabadprogramra otthoni segítésre is. Pl nálunk a lányom takarítja a szobáját, szó nélkül mindent megcsinál benne. De ezen felül akármire megkérjük azt is segít megcsinálni. Természetesen rengeteg szabadidős tevékenységet is csinálunk együtt,hiszen így eloszlanak a feladatok, több idő jut a másikra!
2013. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
A szülőknek is munka mellett kell rendetraknai, akkor a gyerek is tud segíteni a tanulás mellett! ez egyértelmű!
2013. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
rendetrakni
2013. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Abban egyetértek, hogy ne lógassa a lábát otthon, bár van határ. Nálunk pl. apa munkanélküli volt, anya pedig hamar végzett. Én kb. este 6-7 között értem minden nap haza, és csak ágyba esni volt erőm, hétvégén pedig kitakarítottam a szobám, illetve én teregettem. Össze lehet hasonlítani, hogy ki dolgozott ekkor a legtöbbet, legalább is legtovább.


"1 nem tanul nonstop senki 5-6 órákat a középiskolába. "


Erre reagáltam az előbb, csak hogy értsd. És az a baj, hogy este 7-kor mikor hazaértem, főleg ha nem értem el a közvetlen buszt, hanem várni is kellett, és ezután nem ártott (volna) házit csinálni.


Tehát: Amíg nem megy a tanulás rovására, amíg a gyerek nincs agyonterhelve a szülőkhöz képest, akkor segítsen.

2013. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Az a helyzet, hogy ha valaki nem neveli kicsi korától kezdve arra a gyereket, hogy segítsen otthon, tiniként eszébe se fog jutni, mert "majd anya megcsinálja, azért van". A szülők többségétől ez nem elvárás, aztán meg csodálkoznak, hogy nem nő fel varázsütésre a gyerek huszonévesen se, hanem hazahordja a szennyest akkor is, ha már külön él.
2013. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

anyukám egyedül nevelt, sokat dolgozott, így sok feladat rám hárult, de nem bántam. jó volt hallani, h büszke rám, amiért szépen kitakarítottam, ilyesmi :)


angolra heti 2x, németre 1x jártam, a matektanár pedig vasárnap jött. mivel közel laktunk a gimihez, így amikor hazaértem, volt időm egy kicsit rendbeszedni a lakást. soha nem éreztem nyűgnek, sőt, lesült volna a bőr a képemről, ha anyámnak este 9kor, munka után, hulla fáradtan neki kellett volna állnia. ha már ennyit megtett értem, taníttatott, akkor ez a minimum, amit cserébe adok érte.


ha lesz gyerekem, akár fiú, akár lány, rá lesz nevelve, h igényes legyen a környezetére, és ne mástól várja, h takarítson, rendet rakjon körülötte. ettől lesz igazán felnőtt valaki, nem a bulizástól.

2013. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért örülök h mások is úgy látják a dolgokat ahogy én. :)
2013. márc. 24. 19:33
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Én gimiben legkésőbb 2-ig voltam suliban. Az első két évben utána egyből hazamentem, nem jártam különórára soha, az utolsó két évben pedig mikor már együtt voltunk, akkor a barátomhoz mentem suli után és este mentem haza általában 8-10 között. A tanulást lerendeztem nagyjából 1 óra alatt (háziírásban kimerült a dolog). Nyáron 16 éves koromtól dolgoztam, de nem minden nap, egy héten kb. 3 napot, a többi időt a barátommal töltöttem vagy otthon, vagy nyaralni mentünk, kirándultunk, strandoltunk. Ezután elkezdtem a főiskolát, ahol már hosszabb napjaim vannak, de átlagosan 5 körül már itthon vagyok, pontosabban vagy itthon, vagy a barátomnál. Ez az állapot tart jelenleg is. Soha nem takarítottam még ki a szobámat. De soha nem is kértek még meg rá. Nem végzek itthon semmi házimunkát, nem sepertem még fel, nem nyírtam füvet, mosogatni sem szoktam, mert ott a mosogatógép. Főzni és sütni szoktam de ezt önszántamból, mert imádom. A mosógépet nem tudnám beindítani, teregetni sem teregettem még soha. Mert így neveltek, hogy nem kell. A szüleim sem szakadnak bele a házimunkában, nem panaszkodnak, hogy mindent rájuk hagyok. A mosást édesanyám megcsinálja 1 héten egyszer, mert annyi idő alatt gyűlik össze annyi szennyes, hogy adagonként érdemes legyen beindítani a gépet (fehérek, feketék, kékek, pirosak, stb.). A teregetést szintén megcsinálja. A kerti munkákat, szerelnivalókat édesapám csinálja. Takarítónőt fogadtak, mert nagyban megkönnyíti a dolgukat, de persze ha sürgős takarítani való van (pl. kiömlött valami, behordtuk a sarat), azt anyum megcsinálja. Hogy mi lesz velem később? Az, mint mindenki mással. Lesz saját lakásom, önálló életem, rá leszek kényszerülve, hogy magamra mossak, takarítsak. Ezzel én teljes mértékben tisztában vagyok. Nem fog rámrohadni a szemétdomb, attól, mert senki nem csinálja meg helyettem. De itthon nem kell megcsinálnom, mert nem várják el, nem mondják, nem kérik, mindenkinek így a természetes. És a porszívózásnak meg a rendrakásnak semmi köze egymáshoz szerintem. Attól, hogy soha nem fogtam még porszívót a kezemben, tudok rendet tartani, és tartok is. Nem mondom, hogy nem fordul elő, hogy szétdobálom a cuccaimat, de aztán azokat el is pakolom magam után, hisz a takarítónő dolga nem az, hogy rendet rakjon, hanem tisztán tartsa a házat. A rend megtartása a mi dolgunk, de szeretjük is a rendezett környezetet, ezért ez szintén természetes számunkra. 19/L
2013. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!