Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szórja a pénzt feleslege...

Párom szórja a pénzt feleslegesen és megsértődött, mikor ezt szóvá tettem, szerintetek?

Figyelt kérdés
Én vagyok a férfi, ő a nő. Kb ugyanannyit keresünk, nincs értelme különbséget tenni, egy ideje együtt élünk egy albérletben. A számlákat és a lakbért is általában közösen fizetjük,de mostanában ez az általában elszokott billenni az én terhemre. Felesleges kiadásai vannak, amik miatt sokszor én fizetek többet és még a kaján is spórolni kell, mert neki persze nagyon fontos a körmét megcsinálni, nem mindegy milyen körömmel vágja a kenyeret, az is fontos, hogy a "közösségi életérzés" jegyében beüljön a drága kajáldákba és 400 ft-ér kávézzon és 800 ft-ér egyen valamit. Aztán egyszer rájött a nagy dzsungelláz és bevásárolt 5000 ft-ér mindenféle növényt a lakásba,mert ugye nagyon fontos hogy ebben a téli időben zöld legyen a lakás. És persze az már nem olyan fontos, hogy rendes főtt kaja legyen otthon vagy hogy ruhára maradjon. Tőlem kért kölcsön ruhára pénzt és mondtam neki, hogy ha most nem lenne zöld a lakás,akkor tudtál volna magadnak venni és lehet jobban járnánk ha a számlák kifizetés után mindenki beossza magának külön a pénzét. Erre meg megsértődött és mikor megszántam és adtam volna neki,akkor meg duzzogva kijelentette, hogy ő nem kér az én pénzemből. Mondjuk ezen nem lepődtem meg, sok nőtől láttam már ilyet. Na lényeg, hogy szerintem jobban meg kéne fogni a pénzt és ezért azt szeretném, ha jövő hónaptól nem lenne felesleges pénzkidobás és felelősebben bánna a pénzével. Valahogyan meg is kéne ezt értetni vele. Ebben kérnék segítséget.
2013. márc. 25. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"lehet jobban járnánk ha a számlák kifizetés után mindenki beossza magának külön a pénzét"

Legyen így és kész. Befizetitek felesben a számlákat, ahogy már valaki írta, összeírjátok a fontosabb dolgokat, amiket kell venni, elosztjátok, aztán ami marad, azt mindenki ossza be magának.

2013. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Két keresetből nem telik arra, hogy heti 1-2x egyen-igyon kb. 1500 ft-ért?! Mennyiből éltek ti?
2013. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szüleivel kell beszélned, hanem VELE. Ahogyan kapcsolatotokban továbbiakban felmerülő problémát is a pároddal és nem anyóssal kell megbeszélned:)
2013. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Azért írtam azt, hogy a szüleivel beszélnék ők IS említsék meg neki :) Nem velük akarom megoldani, ahhoz már nagy vagyok :D De ha egyesítjük erőinket,akkor nagyobb az esélye, hogy a probléma megoldódik nem?
2013. márc. 25. 13:52
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Te mennyit költesz külön és mire? Nem lehet, hogy ő meg a te kiadásaid tartja feleslegesnek?

Mennyi a bevételetek?

2013. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem speciel kimondottan bosszantana, ha a párom menne a szüleimnek "árulkodni" olyasmiről, ami nem tartozik rájuk...

Szerintem ez egy kifejezetten rossz ötlet. A szüleinek ehhez semmi köze, ez csak a Te és az ő közös ügye, mivel a Ti közös pénzetekről van szó. Vele beszélj, ne mással.

2013. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!