Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is kötelesség...

Ebben az esetben is kötelességem átadni láthatásra a gyerekeket a volt férjemnek a 3 napos hétvégére?

Figyelt kérdés
Minden második hétvége az övé és az ünnepek utolsó napja. Tegnap közölte velem az exem, hogy a gyerekeket ugyan elviszi, de ő és a barátnője elutaznak vidékre meglátogatni a lány szüleit, ahová nem azonnal a gyerekekkel akarnak beállítani, tehát a gyerekek maradnak a lakótársukkal Pesten. Én erre azt mondtam, hogy akkor inkább ne vigye el őket, legyen a következő hétvége az apás hét, de ő elkezdet feljelentéssel fenyegetni, ha nem adom oda neki a gyerekeket. Ugye nem lesz abból nagy baj, ha így nem engedem, hogy elvigye őket?
2013. márc. 26. 13:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
21%
A lathatasi ido alatt a lathatasra jogosult szulo azt csinal, amit akar. Ha o masra akarja bizni a gyereket, akkor masra bizza. Igaz, hogy teljesen ertelmetlen igy elvinni a gyereket, de te megsem akadalyozhatod meg benne
2013. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
3%

A te exed már ne is haragudj de elég hüle ember.


Amúgy te csak a láthatást vagy köteles biztosítani, oda adni én úgy tudom egyetlen korban sem vagy köteles. A láthatás alatt az anya is ott lehet, de az idöt köteles biztosítani.


De hogy jut olyan eszébe valakinek, hogy elviszi a gyereket egy 3-ik (idegen) félnek. Ès ha már ennyire ragaszkodik hogy elviszi öket akkor miért nem az anyjának a te volt anyósodhoz viszi öket addig? Akkor legalább értelme lenne, hogy a gyerekek elmennek.

2013. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%
Én sem engedném hogy elvigye őket, aztán egy teljesen idegen emberre bízza. Nyugodtan jelentsen fel, semmilyen jogában nem korlátozod ezzel, nem azt mondtad neki, hogy egyáltalán nem láthatja a gyerekeket, hanem csak az apás hétvégét akartad megcserélni. Esetleg ajánld fel, hogy akkor a következő két hétben meg mind a kettő hétvége az övé, még az is jobb mint ez. Mondd meg neki azt is, hogy értelme nincs a feljelentésnek, magából csinálna ezzel hülyét.
2013. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

"Amúgy te csak a láthatást vagy köteles biztosítani, oda adni én úgy tudom egyetlen korban sem vagy köteles. A láthatás alatt az anya is ott lehet, de az idöt köteles biztosítani. "


Rosszul tudod, de nagyon. 1, A gondozo szulo koteles atadni a gyereket a lathatasra jogosultnak a birosag alltal meghatarozott napokon. 2, A lathatasra jogosult a lathatas idejen a gyermekrol a sajat belatasa szerint gondoskodik, oda viszi, ahova akarja es azt biz meg a felugyeletevel, akit akar. 3, Az gondozo szulo csak akkor lehet jelen, ha a birosag itelete igy szol, egyebkent nem, sot, a felugyelt lathatasnal sem a gondozo szulo van jelen, hanem egy szakember, ezert is vannak a felugyelt lathatasok pl a nevelesi tanacsadokban.

2013. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy reggel mennek, délután jönnek, és addig egy ismerőssel van a gyerek, de ugyanúgy két napot velük tud lenni, vagy ott maradnak. Ha az utóbbi nem értem az apukát.
2013. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztosabb egyebkent, ha felhivod a gyamhivatalt
2013. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem adnám oda azért, hogy egy lakótárs vigyázzon rá, mert nekik más dolguk van. Hirtelen biztos belázasodna gyerek.
2013. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elég gyors, de meglehetősen csúnya válásunk volt. Az exem nagyon megharagudott rám amiért én adtam be a válást, mert kiderült, hogy folyamatosan vannak mellettem nőcskéi. Szerintem ezzel és az egyéb ilyen jellegű húzásaival büntet, amiért kiadtam az útját.

Ezek szerint bele kellene mennem, hogy egy nekem és a gyerekeknek is idegen 20 éves srác vigyázzon a 3 gyerekre (3,5 éves ikrek, 6 éves) péntek estétől hétfő délutánig? Ezt nem fogom megengedni, akkor inkább jelentsen fel.

2013. márc. 26. 13:56
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
Mondd azt, hogy betegek, akkor nem tud feljelenteni, amúgy nem is értem, ezt, hogy gondolja, hogy egy idegenre bIznád a gyerekeket.
2013. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy az apukának ez mire jó..Direktbe idegesít, amikor szerintem ő is tudja, hogy ennek így nincs értelme, hogy nem is a gyerekekkel tölti a hétvégét! Én is fel lennék háborodva a helyedben, ha 2 napig egy 20 éves srác vigyázna a gyerekeimre, főleg, hogy még kicsik. Nem tudnád sehogy megbeszélni ezt az exeddel, hogy felelőtlenség, és még hülyeség is így elvinni a gyerekeket magához?!

Vigye el pénteken őket, este, vagy szombat reggel visszaviszi őket hozzád, ők pedig elutaznak, cserébe pedig a köv. hétvégéből is kap 1 napot..vagy nem tudom. Én a helyedben tiszta ideg lennék..

2013. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!