Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is kötelesség...

Ebben az esetben is kötelességem átadni láthatásra a gyerekeket a volt férjemnek a 3 napos hétvégére?

Figyelt kérdés
Minden második hétvége az övé és az ünnepek utolsó napja. Tegnap közölte velem az exem, hogy a gyerekeket ugyan elviszi, de ő és a barátnője elutaznak vidékre meglátogatni a lány szüleit, ahová nem azonnal a gyerekekkel akarnak beállítani, tehát a gyerekek maradnak a lakótársukkal Pesten. Én erre azt mondtam, hogy akkor inkább ne vigye el őket, legyen a következő hétvége az apás hét, de ő elkezdet feljelentéssel fenyegetni, ha nem adom oda neki a gyerekeket. Ugye nem lesz abból nagy baj, ha így nem engedem, hogy elvigye őket?
2013. márc. 26. 13:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen körülmények közé nem engedném a gyerekeket, még ha fel is jelent. Inkább mászkálok bíróságra, minthogy egy 20 éves, talán kisgyereket még sosem látott fiatal srác akár veszélybe sodorja őket.

Persze, nem akarom a legrosszabbat feltételezni arról a srácról, de hát akkor is. :/

2013. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Hat mondjuk meg van arra is ido, hogy irsz apukanak egy levelet, amiben megirod, hogy x napi lathatas helyett y napon sziveskedjen a gyerekekert jonni, mert te nem szeretned, hogy a gyerekeidre egy vadidegen vigyazzon, mivel neki epp nem alkalmas. A levelbe bele irod, hogy ket peldanyban keszult , amibol az egyiket o, a masikat a gyamhivatal kapja. Szepen tertivevenyes ajanlottkent elpostazod. Ha elsobbsegivel adod fel, pentekig mindenkeppen beer a gyamhivatalhoz es nem is lesz akkor problema, ha esetleg feljelentene.
2013. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Hívd fel a gyámügyet.

Én 21 éves lány vagyok, vigyáztam már kisgyerekre, de mindig csak egyre. Többel nem bírnék el...

A párom 24 éves.. szerintem megőrülne ha gyerekekre kellene vigyáznia, pedig felelőségteljes, rendes, semmi gond nincs vele, de gyereket nem bíznék rá.

2013. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező!


Az exed mindig pontosan megy a gyerekekért ?

Mármint nálunk úgy van hogy reggel 9 -től vagy délután 16h-tól.

Ha nem érkezik meg az adott időpontban akkor onnantól megszűnt a láthatása.

Amikor az átadás időpontjában nem jelenik meg akkor így járt! innentől kezdve mehet ahová akar.

2013. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
semmiképp ne add oda .ez a sok okos aki ellenkezőleg mondja biztos nem szülő.ha sz anyának kötelessége oda adni akkor az apának kötelessége a gyermekkel tölteni az időt és tisztességesen ellátni.na ne vicceljünk már...persze menjen jelentsen csak fel. majd a gyámügy rákoppint az orrára .
2013. ápr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%
Mollilil, elég buta vagy. A gyamugy anyuka orrára koppintana, mert bizony koteles átadni a lathatasra.
2013. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
természetesen köteles ezt nem vitatom de nem azért hogy egy vadidegen vigyázzon rájuk.hanem hogy a tisztelt apuka akinek minden bizonnyal rettentő fontossak a gyermekei hiszen még abban a 2 heti láthatásban is inkább elutazik.szoval hogy ő legyen a gyermekkel.valoszinű hogy te rábiznád a gyemekeid egy idegenre.gratulálok.
2013. ápr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem bíznam idegenrendészeti, kedves Mollilili. Apukara bíznam. Apuka meg elméletileg az a ferfi, akinek gyereket szült a kérdező, kettőt is. A láthatas alatt relatíve azt csinál a gyerekekkel, amit akar. Ra bízhatja bárkire. Gondolom a kérdező sem hívja fel apukát, ha esetleg Olga akad, hogy ra bízhatja e a gyereket a szomszéd lányára. De gondolom volt annyi esze a kérdezőnek, hogy bemen a gyamhivatalba es utánajárt, hogy mit tehet.
2013. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
44%
valoszinű egy vérbeli apuka irja ezeket a bölcs dolgokat.tisztelt valaki.a gyámügy természetesen a gyermek érdekeit nézi.gondolom ez tiszta.hol érdeke 2kis gyermeknek hogy láthatási időben 3napig egy idegen gondoskodjon roluk.ez ilyenkor apuka dolga .jaj hol is van apuka .oh éppen az uj csajával nyaral.normális.talán a gyermekek zavaró tényezők volnának?igenis a gyámügy megkérdezné tisztelt apukát kedves apuka ön szerint erre van a láthatás?biztos fontosak önnek a gyermekei.tudod az én férjem sosem tenne ilyet mi is külön élünk és ha ilyen van akkor vagy viszi a kislányt vagy megbeszélünk másik időpontot.ez igy rendben.szoval tisztelt valaki kis intelligenciával és a gyermek érdekeit szem elött tartva van megoldás.
2013. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Hat tevedtel, anyuka vagyok. :) Csak nem olyan, mint te. ismerem a torvenyt, tudom, hogy oda KELL adni a gyereket. Ha nem akarnam odaadni, akkor a hivatalos helyen, idoben jeleznem, mint azt irtam is a kerdezonek.
2013. ápr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!