Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is kötelesség...

Ebben az esetben is kötelességem átadni láthatásra a gyerekeket a volt férjemnek a 3 napos hétvégére?

Figyelt kérdés
Minden második hétvége az övé és az ünnepek utolsó napja. Tegnap közölte velem az exem, hogy a gyerekeket ugyan elviszi, de ő és a barátnője elutaznak vidékre meglátogatni a lány szüleit, ahová nem azonnal a gyerekekkel akarnak beállítani, tehát a gyerekek maradnak a lakótársukkal Pesten. Én erre azt mondtam, hogy akkor inkább ne vigye el őket, legyen a következő hétvége az apás hét, de ő elkezdet feljelentéssel fenyegetni, ha nem adom oda neki a gyerekeket. Ugye nem lesz abból nagy baj, ha így nem engedem, hogy elvigye őket?
2013. márc. 26. 13:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
hát ha anyuka vagy nincs is több mondanivalom......anyuka...jézusom....
2013. ápr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, jezusom, mert be tartom a törvényt es ugy keresek megoldást, hogy abból ne származzon se nekem, se másnak baja. Tényleg elítélendő. :)
2013. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
45%

Először is, a vidékre mennek lehet akár a szomszédos megye (vagy Pest megye, ha budapestiek) és egy ebéd, nyilván nem hagyják ott a gyereket két napra. Remélhetően a gyerekek ismerik a lakótársat is, elképzelhető, hogy máskor is jól eljátszanak vele.


Ennyi erővel a felügyeletet gyakorló szülőknek tilos lehetne bébiszittert hívniuk, amikor valami programjuk van (és kötelezően a külön élő szülőt kellene megkeresniük ilyen esetben).


Szóval elég keveset tudunk ahhoz, hogy korrekt választ adjunk.


BTW sokatmondó látni, hogy az anyuka kegyként tekint a kétheti hétvégékre és az ünnepek utolsó napjaira. (Persze kérdés, hogy az apa akart-e aktívabban részt venni a gyerek életében.)

2015. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!