Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi jellegű vita a férjemme...

Anyagi jellegű vita a férjemmel gyes alatt - kinek van igaza? Ilyenkor tényleg a férfi joga a döntéshozás?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 1,5 éves lányunkkal. Az én gyed-em 100e (ez a maximum), ő 420at keres. Amikor terveztük a babát kiszámoltuk, tudtuk hogy ez lesz, nem érte meglepetésként.

Amióta itthon vagyok sokszor veszekszünk anyagi dolgokon, szerinte "ő keresi a pénzt, ő dönti el mi lesz vele".


A probléma, hogy ha a lányunk 2 éves lesz, akkor már semmit sem fogok kapni, így visszamennék dolgozni a lányunk pedig megy bölcsibe. Ő ezt nem akarja, szerinte nem tesz jót a gyereknek ilyen fiatalon a bölcsi. Én viszont már nem bírom ezt így, hogy ennyire ki vagyok neki szolgáltatva és ő ezt ráadásul még a képembe is vágja.


Ti mit tennétek?


2013. márc. 26. 16:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyenkor nem a férfi joga a döntéshozás.Tudta gyermekvállaláskor, hogy ez lesz, és teljesen normális is. Nem a lábadat lógatod, hanem a gyermeketeket neveled.


Hihetetlen, hogy most derül ki, mekkora hímsoviniszta a férjed.


Mit tennék? Megmondanám neki, mit érzek, és kifejezném értetlenségemet a zsugoriságával kapcsolatban. 500 ezer ft nem olyan kevés pénz, hogy ne tudjatok megélni

2013. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nektek elég magas a jövedelmetek. Emellett hogy lehetnek anyagi gondjaitok? De egy házasságban a kereset és a költségek is közösek. A kiadásokról is közösen kell dönteni.
2013. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

A szülés után egy ideig homokba dugtam a fejem, ezért is mérgesedett el ennyire a dolog.


Amúgy az apósom tömi a fejét a hülyeségeivel. A szülés előtt nem vette komolyan, nem tudom azóta mi kattant be nála....

2013. márc. 26. 16:50
 14/35 anonim ***** válasza:
41%

A ferjed azert teszi amit tesz, mert megteheti, MEGENGEDHETI magának, mert kiszolgaltattad magad neki, nyugi, én is igy jartam es a nök 98 szazaleka igy jar, ha gyereket szül egy ferfinak, megbecsülés, köszönet zéró, söt csak a tennivalók szaporodnak...

Legyen ez tanulság minden szülésre vágyó nönek, kb ez várja öket

2013. márc. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
46%
Azt nem írod konkrétan mi a vita tárgya. Mert ha pl. 200 ezret elszórsz nem fontos dolgokra akkor azért kicsit más a helyzet.
2013. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Főleg azzal van baja, amit magamra költök: kozmetikus, kondibérlet. Ruhát, cipőt, sminket nem vettem amióta szültem, fodrásznál nem voltam pont emiatt.


De sokszor azzal is, hogy a gyereknek miért nem veszek valamiből olcsóbbat. Főleg ételből.

Sok dolgot vettünk használtan (ágy, babakocsi, ruhák, játékok), de pl cipőt és autósülést újat akartam, mert azon az egészsége múlhat. Ezen is sokat veszekedett.

2013. márc. 26. 17:00
 17/35 anonim ***** válasza:
96%

Bocsánatot kérek a kérdésért, de ha havi közel félmillió a bevétel, akkor abból miért kell annyit spórolni? Más családok feleennyiből vagy még kevesebből élnek meg.

Az anyagi ügyek nagyon komoly sarokkövét jelentik egy kapcsolatnak. Ha nem bírtok ezekben megegyezni, akkor teljesen el fog mérgesedni a viszony közöttetek.

Attól, hogy egy anya otthon van a gyerekével, ugyanúgy dolgozik - sőt, talán a világ legkeményebb munkáját végzi! Amiből nincs szabadság, nem lehet kilépni, nincs ebédszünet stb. Ezt neki is meg kell értenie!

Nyugodtan megmondhatod a férjednek, hogy otthon maradhat ő is a kicsivel, mert te szeretnél visszamenni dolgozni. Van ilyen.

Részmunka, otthoni munka nem megoldás?

2013. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
98%

"De sokszor azzal is, hogy a gyereknek miért nem veszek valamiből olcsóbbat. Főleg ételből.

Sok dolgot vettünk használtan (ágy, babakocsi, ruhák, játékok), de pl cipőt és autósülést újat akartam, mert azon az egészsége múlhat. Ezen is sokat veszekedett."


Jóságos ég, milyen apa az ilyen, aki bár megengedhetné magának, a gyerekén spórol...

A párom közel sem keres 420ezret, sőt a harmadát sem, de abban biztos vagyok, hogy a gyerekének a lehető legjobbat akarná - inkább elmenne éjjel havat lapátolni, csak hogy megvehessük a "drágábbik" kaját.

2013. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
93%

"Jóságos ég, milyen apa az ilyen, aki bár megengedhetné magának, a gyerekén spórol... "

hm . pl az enyém. Kb ennivalóra adott, de azt se vitte túlzásba, márpedig egy fiúnak azért van étvágya. Minden időben átlag feletti volt a fizetése. Ja, 18 éves korom után egy fillért sem adott. Az egyetemet saját magam fizettem munkából. Miután külön költöztem kezdtem el férfinek kinézni ami a tömeget illeti, mert a kaján világ életében spórolt, úgy hogy volt és van pénze. Szóval vannak ilyenek.

25F

2013. márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%
Kedves 19-es, tudom, hogy van ilyen, ettől függetlenül rossz olvasni. Örülök annak, hogy te túl tudtál lépni ezen és sokat elértél a saját erődből, példát vehetnének rólad mások is!
2013. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!