Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi jellegű vita a férjemme...

Anyagi jellegű vita a férjemmel gyes alatt - kinek van igaza? Ilyenkor tényleg a férfi joga a döntéshozás?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 1,5 éves lányunkkal. Az én gyed-em 100e (ez a maximum), ő 420at keres. Amikor terveztük a babát kiszámoltuk, tudtuk hogy ez lesz, nem érte meglepetésként.

Amióta itthon vagyok sokszor veszekszünk anyagi dolgokon, szerinte "ő keresi a pénzt, ő dönti el mi lesz vele".


A probléma, hogy ha a lányunk 2 éves lesz, akkor már semmit sem fogok kapni, így visszamennék dolgozni a lányunk pedig megy bölcsibe. Ő ezt nem akarja, szerinte nem tesz jót a gyereknek ilyen fiatalon a bölcsi. Én viszont már nem bírom ezt így, hogy ennyire ki vagyok neki szolgáltatva és ő ezt ráadásul még a képembe is vágja.


Ti mit tennétek?


2013. márc. 26. 16:14
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
Futkosott a hátamon a hideg, ahogy a történetedet olvastam... Mi is haszonló összegeket keresünk (férjem 500, én max gyed). A lányunk most töltötte be a 2-t, október óta magán bölcsibe jár heti 3 napot, miközben én itthon vagyok. (Ennek az az oka, h a nagyszülők mindkét részről több száz km-re laknak, mióta megszületett a lányom, napi 24 órát van velem, heti 7x. Nehezen viselte, ha vendégek jöttek, stb, eléggé antiszociális volt, kellett a társaság). DE!!! Mindezek ellenére soha nem kaptam meg azt h miért nem megyek vissza dolgozni vagy miért nem keresek pénzt! Pedig most már csak gyest fogok kapni... ÉS!!! Soha nem vettem a gyereknek használt ruhát vagy bármi mást, sőt mi több, mindenből igyekszem a legjobbat megvenni (normális keretek között). Én úgy gondolom, hogy mindent meg kell tenni a gyermekedért, ami csak telik tőled, és ez nem csak azt jelenti h délután játszom vele egy órát... Szerintem a férjednek lenne kötelessége ellátni benneteket, hiszen együtt vállaltátok a gyereket! Arról meg ne is beszéljünk, h akkor lehet büszke és boldog családapa, ha a családja is boldog, nem??? Vagy én gondolom rosszul?
2013. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
a probléma az hogy ferjed meg nincs felkészülve az apasagra
2013. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, mi az, amire ennyire gyűjt hogy ilyen sóher, még a saját gyerekével szemben is. Szerintem ő meg pont élvezi, hogy ki vagy szolgáltatva neki. Minél tovább szeretné ezt fenntartani, bezárni téged egy kalitkába, hiszen már mondod, hogy ruhát mióta nem vettél magadnak. Jól összetör lelkileg aztán meg otthagy. Talán még vissza lehet ezt fordítani, ha látja, hogy nem hagyod magad. Jelzem, hogy a jog szerint ami pénzt megkeres, annak fele a tiéd. Jobb lenne, ha ő is efelé gondolkodna. De ha már ilyen a szemlélet, akkor menj vissza dolgozni, és a saját pénzed ne add a közösbe. Azt csakis magadra és a gyerekre költsd majd. És mondd meg neki nyugodtan, azért mész vissza dolgozni, mert ő nem adja meg a gyereknek azt, amit te meg tudnál, ha dolgoznál. Amúgy nem tudom, addig a saját fizetésedből költöttél magadra, amíg dolgoztál? esetleg a közös dolgokra is abból? lehet, hogy eddig ezért nem vetted észre, hogy Te többet költesz magatokra?
2013. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavar, menj vissza dolgozni!!!
2013. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
31/34 unikum vagy még ilyen férjről nem hallottam, a férfiak elve, akinél a pénz annál a hatalom és a döntés
2013. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!