Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi jellegű vita a férjemme...

Anyagi jellegű vita a férjemmel gyes alatt - kinek van igaza? Ilyenkor tényleg a férfi joga a döntéshozás?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok a 1,5 éves lányunkkal. Az én gyed-em 100e (ez a maximum), ő 420at keres. Amikor terveztük a babát kiszámoltuk, tudtuk hogy ez lesz, nem érte meglepetésként.

Amióta itthon vagyok sokszor veszekszünk anyagi dolgokon, szerinte "ő keresi a pénzt, ő dönti el mi lesz vele".


A probléma, hogy ha a lányunk 2 éves lesz, akkor már semmit sem fogok kapni, így visszamennék dolgozni a lányunk pedig megy bölcsibe. Ő ezt nem akarja, szerinte nem tesz jót a gyereknek ilyen fiatalon a bölcsi. Én viszont már nem bírom ezt így, hogy ennyire ki vagyok neki szolgáltatva és ő ezt ráadásul még a képembe is vágja.


Ti mit tennétek?


2013. márc. 26. 16:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Javasold, hogy akkor legyen úgy, hogy te otthon vagy, ellenben a háztartásotok teljes jövedelme feletti rendelkezés olyan arányban oszlik meg, ahogy keresnél, ha dolgoznál. Tehát ha te is 420at keresnél, akkor mondd azt, hogy otthon maradsz, amennyiben 260 ezer fölött szabadon rendelkezel és a háztartási és a gyerek körül felmerülő kiadásokat felesben fizetitek.

Ha erre nem hajlandó, akkor pedig menj vissza dolgozni.

Egyébként az se feltétlen lenne jobb, ha otthon maradna ezzel a felfogással. Volt hasonló gondolkozású párom, amikor munkanélküli volt és én tartottam el, azt férfiatlannak tartotta, szégyellte hogy nem ő keres többet, és ezt valami hihetetlen arroganciával "palástolta". Szerintem a férjed is ezt csinálná, ha mégis rávennéd, hogy otthon maradjon.

2013. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
60%

:O Mekkora egy surmó ember lehet. Már ne is haragudj..

És akkor az ilyen meg mondjuk csodálkozna azon, ha te meg azt vágnád a fejéhez, hogy bele ne szóljon a gyerek nevelésbe, hiszem azt meg te teszed le az asztalra (válaszul arra, hogy ő keresi a pénzt..)

Hogy mit tennék?

Kivárnám a 2 évet, addig lehúznám amennyire csak tudom, visszamennék dolgozni, válás és vagyon felezés. Alapból nem vagyok nem ilyen anyagias, de ez lenne a minimum, amit a 'kedves' férjed megérdemel.

2013. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ez úgy sz@r, ahogy van, az ilyennel nem érdemes beszelni, mert ö gyüjteni akar, nem érveket hallani, amelyek lehetnek bármely igazak.

2 ik gyereket ne szulj, legyen annyi eszed!

Ebböl nehéz lesz kimásznod, de, már kapiskálod a helyzetet.

2013. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mit tennék? Amint a pici 2 éves lesz, visszamennék dolgozni, és magasról tennék rá, mi erről a véleménye.

Nem érzi, hogy ellentmondásba ütközik? Ha böki a csőrét, hogy ő a fő pénzkereső, akkor épphogy örülnie kéne, hogy vissza akarsz menni, nem?

Szerintem arról lehet szó, hogy rajtad tölti ki a munkahelyi stresszt. "Jaj, az én munkám lefáraszt, a nejem meg otthon meregeti a valagát a gyerekkel." (A leírásod alapján, kb. ezt a nézőpontot tudom róla elképzelni)

Munkahelyén és az élet más területén talán elnyomják, ezért legalább otthon ő akar lenni a góré. Ezzel összefüggne az, hogy miért nem akarja, hogy visszamenj. Akkor már nem pofázhatna, hisz a rendes fizetésedet kapnád, nem lenne akkora különbség.


Én eleve baromi nagyot csalódnék benne, ha ez érne engem. Ugyanakkor egyetlen megoldás, hogy változtassatok. Meg kell nézni, mi történik, ha helyreáll a rend. Azaz, mindketten dolgoztok. Bár nekem van az a sanda gyanúm, ez a viselkedése most, hogy előbújt belőle, nem múlna el, nem lenne olyan, mint a gyerekvállalás előtt. De inkább ne legyen igazam!

2013. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Most számlánk van: egyre jönnek a fizetések, ehhez van kártyánk. Minden hó 5-én elmegy egy fix összeg megtakarításra és egy másik fix a rendszeres fizetendőkre (rezsi, telszámla, stb). Ha marad valami a főszámlán, az hó végén megy a megtakarításokhoz.

Az a baja, hogy van amikor nem marad. Mondjuk most vennék majd a biciklire gyerekülést, hogy el tudjunk tekerni a Margit-szigetre. Ezt is feleslegesnek tartja, szerinte vegyünk egy olcsó használtat. Nem a legdrágábbat akarom és nem a márka a lényeg, hanem hogy jó minőségű legyen.


Kivárom, mi lesz ha visszamegyek dolgozni. Remélem akkor megjön az esze.

De nagyot csalódtam benne, nehéz lesz túllépni ezen a 2 éven. Főleg amiatt hogy nem is sikerült megbeszélni, nem tudok rá hatni :-(

2013. márc. 26. 20:06
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Hat persze , hogy ez a viselkedese nem mulna el, ha munkat vallalna a kerdezö akkor se, mert ez az alaptermeszete.

Sajnos, a legtöbb ferfinek ez a véleménye a gyereknevelésröl, h az asszony otthon meregeti a valagát, es semmibe veszik azt aki vezeti a haztartast es neveli a kisgyerekét.

Azert kell egy embert kiismerni mielött szülünk, es ilyen ferfiak miatt kerulnek a kicsik bölcsödebe túl korán.

Az ilyenek mellett nincs nyugta es 2 egyforma napja az embernek.

2013. márc. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

8 éve vagyunk házasok, 12 éve ismerjük egymást.


Amúgy nem érzem korainak a 2 éves kort, szerencsére szeret a lányom közösségben lenni.

2013. márc. 26. 20:17
 28/35 Bence_ ***** válasza:

Félelmetes.

Közös számomra azt jelenti, hogy mind1 ki rak bele és mind1 ki mennyit vesz ki belőle.

Párod csak a pénzben ilyen vagy az élet más területén is?

2013. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Menj visszadolgozni,nagyon jó lesz a gyereknek a bölcsi,és szerintem neked is jót fog tenni a munka,férjednek meg mond meg te így szeretnéd és kész,nehogy már Ő döntse el mikor mész vissza dolgozni.
2013. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Magának is használt cuccokat vesz? Cipő, ruha? Egyéb dolgok, amiből lehet használtat is venni.

Ha nem, akkor egyszerű, sajnálja a gyerekétől a pénzt, hogy a saját igényeit ki tudja elégíteni!

2013. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!