Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a hozzáállása a...

Normális a hozzáállása a férjemnek saját munkanélküliségéhez?

Figyelt kérdés

Férjem több mint egy éve elvesztette az állását azóta volt néhány alkalmi munkája itthon és külföldön,azt mondja ,hogy "100.000 FT-ÉRT NEM FOG DOLGOZNI ITTHON" ,mert ő külföldre megy majd ki ismét ,hiába mondom neki,hogy már minimálbérrel is jobban járt volna ha legalább az meglett volna neki és nem menne ki újra és újra külföldre szerencsét próbálni és vernék át újra és újra,még azt a pénzt sem hozta haza amit ráköltöttünk a kiutazásokra,ottani fenttartására,míg a család itthon hónapokig megnélkülözte a pénzt amit én adtam neki a fizetésemből,az autót is odaadtam neki amit én vettem és az én béremből fizettem ki,én pedig itthon a két gyerekkel voltam egyedül autó nélkül és jártam így dolhgozni.

Én dolgozom több műszakban és rettegek attól,hogy hogyan neveljük így fel a két gyerekünket,ha az én bérem lesz egyedül.


Nagyon megdöbbent,hogy simán elvan így itthon,hogy én dolgozom és ő pedig a gyerekeket leadja oviba bölcsibe majd autókázik egész nap .tőlem pénzt követel,hogy nem érti miért nem adok neki ,mire kell nekem annyi pénz,rákérdeztem hogy írjam le neki esetleg,hogy mennyi csekket fizetek be,mennyibe kerül a gyerekeknek az ovi,bölcsi,a mi megélhetésünk és a rengeteg tankolás amivel ő jön-megy egész nap.


Mióta együtt vagyunk már többször volt munkanélküli,építőiparhoz kötődik a szakmája és voltak már nehéz időszakaink amikor az én bérem volt egyedül ,de akkor régebben még nem volt két gyerekünk és most sokkol a helyzetünk.


A szüleim és ismerőseim nagyon fel vannak háborodva azon ,hogy mit meg nem enged magának a férjem ,hogy attól ,mert én viszonylag tűrhetően keresek és nem halunk éhen attól még nem én vagyok egyedül felelős a gyerekekért.

Meddig terjedjen a tolerancia a mai válságos,munkanélküli világban egy munkanélkülivé vált házastárssal szemben ???


Azt hiszem a végső türelmi tartalékaim is elfogytak már ,nagyon haragszom a férjemre a hatalmas életszinvonal-esésünk miatt,már egy minimálbéres munkának is nagyon örülnék...túl sokáig már nem tudom elnézni,hogy teljesen berendezkedett arra,hogy türelmesen várja ,hogy majd előbb -utóbb valamelyik külföldi munkalehetőség amikkel hitegetik bejön neki.


Én vagyok gonosz,vagy más feleségnek is sok lenne már mindez ?


2013. márc. 26. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Én nem válaszolok, de lemerem fogadni lesznek majd ilyenek, hogy: "ha az én férjem ezt csinálná szedhetné a sátorfáját, dobd ki, költözz a zsüleidhez, ez egy semmirekellő, stb stb"
2013. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Mióta van otthon?

Egyébként nem, nem normális dolog, ennél sokkal, sokkal többet kellene tennie a családjáért! Ez, amit most csinál, hatalmas önzőség és felelőtlenség!

Nagyon kevés olyan embernek hullik az ölébe egy havi 500ezres munka!


(csak hogy nem a levegőbe beszélek: a párom közel másfél éve nem talál "rendes" munkát, pedig 3 diplomája van, munkatapasztalat, nyelvtudás... viszont megcsinálja a kulit, amit utál, de ki tudja belőle fizetni a rezsi rá eső részét. ellátja a háztartást, főz, mos, tereget, bevásárol, mellette tanul is)

2013. márc. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Te azért nem válaszolsz ,mert te már tudod,hogy nem mindig olyan egyszerű a dolog...valóban nagyon nehéz a munkanélküli létből kitörni .


Kettős érzés van bennem is...amellet,hogy haragszom a férjemre ,egyrészt tisztában vagyok vele,hogy ő sem erre vágyik,szeretne ebből kitörni és újra hasznosnak érezni magát.

2013. márc. 26. 18:35
 4/7 A kérdező kommentje:

Január végén jött haza Németországból ahonnan hitegetik ,hogy a jóidő beálltával visszatérhet ,állítólag ki sem jelentették a német cégtől,viszont munka és fizetés nincs .


Itthon kissebb alkalmi munkákat csinált azóta.

2013. márc. 26. 18:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz valóban munkát találni, de akkor meg pláne nehéz ha az ember nem is nagyon keres...Én úgy érzem a Párodnak egyelőre meglehetősen kényelmes a jelenlegi helyzete, hiszen ha nem lenne az akkor már fogta volna magát és az első adódó lehetőséget elfogadta volna amit felkínálnak Neki. Én utálom ezt a "Én nem fogom ennyi meg ennyi pénzért itt dolgozni" szöveget, ugyanis egy családapa és egy családanya sem engedheti meg magának azt a luxust a mai világban, hogy válogasson a fizetések között, hiszen ott vannak a gyerekek akiket etetni, ruházni kell, a rezsi amit ki kell fizetni ... stb.


Mi ugyanebben a helyzetben éltünk idáig, én dolgoztam, tanultam, háztartást vezettem míg a férjem egész nap itthon feküdt. Csak azért toleráltam mert besegített a házimunkába és mert Ő keresett munkát csak sajnos mindenhonnan elutasították. Mostmár hála Istennek van munkahelye de nem is volt olyan sokáig munkanélküli. (4 hónapig)

2013. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Arra hivatkozik,hogy neki van munkahelye csak hószünet van,be is van jelentve és ígérik,hogy mindenképpen visszavárják...több mint két hónapja itthon van...én kezdem feladni,hogy valóban visszamehet .

Egyébként januárban kezdett ennél a német cégnél,bejelentették,kifizették.

2013. márc. 26. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
amúgy az építőiparban tényleg leállás van a téli időszakban... de persze addig is kereshetne több alkalmi munkát. meg ez a szöveg nem tetszik amit előad, hogy te mire mennyit költesz. az én páromnak sincs állandó munkája, de engem ez nem zavar, gyereket is vállalnék, ő meg pont emiatt nem akar. szerintem vezesd a bevételt és a kiadásokat, amit ő is lásson. így lehet, hogy rájön, hogy az a 100e ft is jól jönne. de lehet, hogy ezt csak kimentésként mondta, mert valójában nem talál munkát. ha adódik külföldi munka, akkor is számítsátok ki, hogy mennyi költséggel jár és mennyi haszonnal. lehet, hogy akkor belátja, hogy ez inkább sült galamb, mintsem a valóság.
2013. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!