Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmondanátok apátoknak, ha...

Ti elmondanátok apátoknak, ha tesótok csúnyán becsapja? Vagy megérdemli szerintetek?

Figyelt kérdés

Apámmal élünk, elváltak a szüleink. Apánk előtte nem sokat törődött velünk, külföldön dolgozott, hónapban egyszer hazajött. De nem érdekelte, hogy anyánk hülye, csak az volt neki a lényeg, hogy kint elvolt a nőjével, hazajött, kicsit játszottuk a családosdit. Nem is látta, vagy nem akarta látni, hogy anyánk idegbeteg hülye. Mikor megszűnt a munkája és hazajött akkor látta hogy mi van. Elváltak, mi nála maradtunk (kb. "megvett" minket, otthagyta a házat, ami elég sz.r érzés nekem is). Szóval vele vagyunk, de nem valami jó a kapcsolatunk. Bátyámnak (16 éves) sok a hülyesége, és mindig úgy védi magát, hogy apánknak lelkiismeret furdalása legyen. És bár én is haragszom rá amiért régen kb. lesz.rt, de azért próbálom értékelni, hogy most igyekszik. A veszekedések vége mindig az lesz, hogy ráhagy mindent. Pedig szerintem nem kellene. Látom hogy benne van olyan dolgokba amikbe nem kellene, amiről apám nem tud. Pénzzel is mindig lenyúlja. Ő meg eltűr neki mindent, meg elhiszi amikor bátyám "lelkizik" Pedig felét nem gondolja komolyan annak amit előad. Erről világosítsam fel apámat? Hogy legyen már kicsit keményebb? (mert ok, hogy próbál jófej lenni, velem lehet is, mert nem úgy használom ki mint bátyám, de félek, hogy ő meg tényleg nagyot fog csattanni)

15/F



2013. márc. 26. 21:23
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik, hogy ti megtudnátok neki bocsátani, hogy inkább nőzött, nem érdekelte semmi?
2013. márc. 26. 21:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy látod, hogy testvéred rossz társaságban van mindenképpen beszélj erről apádnak. Ha te ezt érzékeled kamaszként is, akkor tényleg baj lehet velük. Beszélhetsz vele arról is, hogy a tesód manipulálja. Bár lehet ezt tudja, csak nem tud máshogy reagálni rá, hagyja magát (nem tudom mikre gondolsz pontosan). Szerintem tedd fel azt a kérdést magadnak, hogy ha tudná pontosan miket csinál a testvéred azt is engedné e? Ha nem akkor avatkozz bele.

Azt, hogy milyen apukád nem tudom innen megítélni. De ha látod rajta, hogy igyekszik ne rajta akarjatok leverni minden régi sérelmet. Erről nem beszéltetek még nyíltan?

2013. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj apáddal erről,te mit gondolsz az egészről.

A tesód még csak 16-éves de ha mindent így ráhagy,akkor mi lesz 20-éves korábban.Már így is a fejére nőtt!!Úgy látom te értelmesebb vagy mint a bátyád akinek több esze kellene,hogy legyen.Te is látod ez nem jó így,akkor ketten tudnátok valamelyest változtatni rajta.

Az meg,hogy mi volt kint külföldön ő mit csinált,nincs sok jelentősége már.Gondolom megbánta már és visszacsinálni nem tudja,próbálja így kompenzálni a dolgokat.Mindenki követ el hibákat,ne azt nézd,hogy mi volt hanem hogy mi lesz!!

2013. márc. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
próbálj meg beszélni a bátyáddal, hogy ne legyen már ilyen az öreggel, hiszen mégiscsak kihozott benneteket a szarból amikor kellett, és mellétek állt, igaz, kellett neki pár év, hogy rájöjjön. nem kellene most balhéznia olyan dolgok miatt amiket már úgysem tud megváltoztatni, viszont a bajos dolgaival még tönkre is tehet mindannyiótokat a bátyád. meg hát a saját életét is. tudom hogy a legnehezebb a múltbéli sérelmeket elengedni, de ha az apátok megváltozott, akkor meg kell nektek is próbálni, ahogy te meg is tetted. vagy bátyád elmehet az anyuhoz is, ha vele jobban kijön.
2013. ápr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem ha haragszol, magadnak ártasz es telik vele az idő. Kerdezem. Minek kellene történnie amire azt mondod, hogy igen, megbűnhődött, megbocsájtok? Ami történt az már a múlt. Tekints apádra úgy, mint akit még nem ismersz, szerintem ha igyekszik es tisztességes, lehet jó kapcsolatotok, ha kölcsönösek vagytok. Forditva nem nyersz semmit. Az en peldambol: 14 eves korombat elvaltak a szulok, en maradtam anyammal, rossz volt. Evekig haragudtam de hiaba. Azután elvetettem a serelmeket es egyre jobb kapcsolatban voltunk faterommal. Nem volt teljes es hollywoodi családmodell, de konstruktív kapcsolat volt. Ahogy kezdtem megismerni, kezdtem erteni. Senki sem tökéletes. Inkább kérdezz mint ítélj!
2013. jún. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!