Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Hogyan pótolhatn...

Mit tehetnék? Hogyan pótolhatnám az űrt?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve meghalt az apukám. Május 12.-én. Nagyon hiányzik, és egyszerűen nem tudok tovább lépni. Annyira hiányzik az hogy valaki megvédjen és hasonlók ahogyan egy apa viselkedik. Nem tudom mit tehetnék.

2013. márc. 29. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Részvétem az édesapád miatt!!

Hány éves vagy?

Anyukád nem tud segíteni?Barátok,rokonok?

Nincs olyan férfi a családban,aki betöltené

apukád "helyét"?Ha van anyukád,próbálj meg

leülni vele,és beszélgetni erről.Sokat segít,

ha az ember ki tudja beszélni magából a

fájdalmat!Kitartást neked!!

2013. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és az a baj hogy anyának nem szeretném ezt a dolgot felemlegetni, meg néha szoktunk beszélni apáról, de sose mondom neki hogy mennyire fáj. A családban nővérem vőlegénye az akire pótapaként nézhetek, de ő mégsem az igazi :/ hiszen még csak 32 éves. Teljesen más mint apa.
2013. márc. 29. 14:00
 3/6 tetris ***** válasza:

Részvétem. Egy jó apa pótolhatatlan. Mivel vissza már nem hozható, igy csak egy megoldás marad. El kell fogadnod, hogy nélküle kell tovább élned. Ha ez semmiképpen se megy, akkor terápiára kellene járnod, mivel a gyász egy komoly munka a lélek számára. Ha ez a munka folyamatában valahol elakad, akkor segítségre van szükség. Ebben lehet hasznodra egy pszichiáter. Ha ehhez nincs kedved, vagy pénzed, akkor vegyél/kölcsönözzél/keressél egy olyan könyvet, ami a gyász feldolgozásával foglalkozik.

A gyász feldolgozásának fázisait hosszú ideig tanulják a pszichológusok, rengeteg feloldási technikát tudnának tanítani neked.

2013. márc. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az a vicces/nem vicces a dologban, hogy nem volt egészen jó apának mondható, de nekem akkor is nagyon hiányzik.
2013. márc. 29. 14:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Átérzem a veszteségedet, a hiány és űr fájdalmát. Még visld egy ideig, lassan begyógyul. Így legalább úgy ment el apukád, hogy hiányzik valakinek. Tudod, vannak akiket a megkönnybülés kísér ezen az úton. (Na végre nem kínoz többé az apám(az uram, a tesóm), és az sokkal rosszabb.

És aztán majd ha későbbi időre én is javaslok egy olyan pót-apuka félét, aki lehet egy jó tanár, rokon, stb, majd adódik valaki.

2013. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. márc. 29. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!