Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megbocsátanátok ezt nekem,...

Ti megbocsátanátok ezt nekem, vagy jogos lenne, ha örökre távoznék ebből a világból?

Figyelt kérdés

Elég hosszú ez a történet. Véget ért a suli és utána elmentem okj-s képzésre (estire) ami ráadásul még pénzbe is került. Közben kb. nulla szerencsével kerestem munkákat - persze egyik sem jött be.


Aztán bejött az egyik ahol felsültem és azóta megint nincs semmi.


De én itthon bekamuztam, hogy van és már kerestem is az elmúlt 2,5 hónapban 100 ropit (ami persze nem igaz mert nincs) és még ezelőtt az iskolát is otthagytam, hogy ne kelljen kifizetni a fenmaradó részt.


Így viszont se esélyem nincs a jobb életre, se munkám nincs, se jövőm nincs.


És mg hazudtam is itthon, hogy van közben pedig nem volt. Ráadásul a befőttesüvegben lévő aprópénzekből is loptam, mert kellett a pénz buszjegyre.


Ezek után, helyes-e a feltevésem miszerint nekem nagyon sürgősen meg kellene döglenem, hogy ne okozzak több kárt másoknak? Ez a pióca-élet elég undorító és visszataszító is, de munka ami van hát - fogalmazzunk így - nagyon rossz. Le lehet qrni, de a 12 órázás egy 50 Km-re lévő gyárban - hát azt nem! Ahol ráadásul spártai szigor van még brunyálni sem lehet kimenni. Utazással együtt kb. hajnali 4 körül indulnék el itthonról és este 8-ra érnék haza. És ezt a következő 50 évben végig MINDIG. Hát ez nekem nem menne, mert pluszba még nehéz is



Ezek után jogos-e ha kinyírom magamat? Megoldom vele mások anyagi problémáit - és ezek után végül is ez nem "szimpla öngyilkosság" vagyis rendesen megszűnök és "nem ragadok itt" ahogyan az okkultisták meg a vallásosok mondják?



2013. márc. 29. 21:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Tisztára olyan vagy, mint a Füles a Micimackóban.... Á, úgyse fog sikerülni és a kifogásokat keresed, hogy miért nem.

Én sem ismertem itt kint senkit. Nem mindig kellenek a kapcsolatok, anélkül is lehet boldogulni.

2013. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 bumbi02 ***** válasza:

Hány éves vagy már nem azért? Nem igaz, hogy nem tudod megszervezni magadnak, hogy ki menj. Mi a menete.. írsz leveleket álláshirdetőknek, hogy dolgoznál náluk szívesen. Az esetedben a legjobb egy szezonmunka lenne, mert ott szállást és kaját legtöbbször biztosítanak. Aztán ha azt mondják hogy állásinterjú, akkor mész. Ennyire egyszerű. Nincs túl bonyolítva a dolog...


Másrészt pedig. Az embernek le kell mondania dolgokról. persze ismerek meg ide kint is embereket, de attól függetlenül a szüleim, a barátaim otthonról hiányoznak. Sajnos ez van. Ülhetek otthon, dolgozhatok napi 16 órát 6000 forintos napi bérért, és bulizhatok haverjaimmal minden nap, mindeközben egy helyben álldogálhatok, vagy pedig kimegyek, és török előre. Sokan szidják a gazdag embereket, csupán irigységből. Csak azt nem tudják sokan, hogy sokak gazdagságában mennyi munka van, és mennyi lemondás. Az, hogy amíg te itt keseregsz, hogy úgyse menne, addig ő dolgozik. Karácsonyom, szilveszterem nem volt, szülinapom nem volt, a barátnőm ott hagyott. Most 3 hétig itthon vagyok szüleimmel. Aztán dolgozok tovább havi 300 órát. Mert otthon ülve sose jutok előre.

2013. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Hát azt tudom hogy hogyan nem sikerül valami, csak azt nem hogy hogyan igen.


Senki nem tudja elmondani, hogy pontosan hogyan működik is ez - egyfajta modellrendszeben, hogyha "A" dolgot teszed akkor mindenképp "B"-nek kell történnie. Ha "D" dolgot teszed és ügyelsz "E" dologra akkor "H" lesz a végeredmény MINDEN ESETBEN.


Jó lenne ha így műkdöne és nem 1000 felé kellene figyelni, mert nem tudom képes vagyok-e rá vagy mégsem.


Bár néha az az érzésem, hogy elég lenne ha megszabadulnék anyémtól és végre tehetném ahogy nekem tetszik. És ha elcsesezem senki nem ugatna bele.

2013. márc. 29. 23:32
 24/35 A kérdező kommentje:

22! Egyetértek! Még a leqrással is!


Gyenge nyelvismerettel is felvesznek? Nekem nem nagyon megy jól az angol beszéd. Magát a nyelvet ha leírva látom le tudom fordítani, írni is tudok nagyjából, de a beszéd az nem megy. Vagyis csak alapszinten "What' your name" "How are you" "Where are you" "I can't understand it" "Where's the toilet" meg ilyenek.


Nem a barátok hiányáról beszélek, hanem hogy mész és senkivel nem tudsz beszélgetni. Tehát úgy leszel magányos, hogy hiába vagy tömegben egyszerűen nem tudsz egy JÓT beszélgetni. Örülsz ha sikerül érthetően kifejezni magadat. Nemhogy egy hosszabb történetet elmesélni. Kár hogy nincsenek MAGYAR negyedek.

2013. márc. 29. 23:36
 25/35 anonim ***** válasza:

Áhhh.. az élet nem ilyen egyszerű, és nem mindig történnek törvényszerű dolgok. Ez van, fogadd el, és próbálj alkalmazkodni a változásokhoz. Tudod van az a mondás, hogy ha az élet citromot ad, akkor csinálj belőle limonádét.


Anyukáddal kapcsolatosan: nekem a szüleimnél erősebb egyéniség kevés van. Szerintük van egy út az életben, természetesen az amin ők is járnak, minden más hülyeség. Az ő véleményük az ETALON, amihez mindenkinek alkalmazkodni kellene, hiszen az a jó. Szerintük külföldre menni hülyeség, a szép tájakat tévében is meg lehet nézni, nekik ez a visszahúzódó, csendes élet (senki ne jöjjön hozzánk és mi sem megyünk másokhoz) a jó, és mindenki hülye, aki pörgősebb, utazgatósabb. Mielőtt én kijöttem volna két üvöltözős cirkuszolós estén hallgattam hogy mekkora felelőtlen vagyok és tönkreteszem az életemet. Én meg ragaszkodtam a terveimhez, a céljaimhoz, az építő jellegű kritikát és tanácsot mindig elfogadtam, a "te nem vagy normális" beszólásokkal meg nem foglalkoztam. Most ott tartunk, hogy elismerték, hogy jól csináltam.

2013. márc. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Anyám is ilyesmi. Véleménye szerint csak az a jó munkahely ami sz*r. Minél rosszabb annál jobb - lásd mennyire imádja ezt a hülye gyárat is - ahol ő maga dolgozott - az volt a legrosszabb osztály mindig hangulatilag. A saját főnöke (akit előléptettek) érte el, hogy kerüljön másik osztályra ahol lazább stílus van - nesze neked ott is kb. olyan szigor lett mint a fene. Miért? Mert neki ez a mániája, hogy csak a spártai szigor a jó mindenhol. Első munkahelyemen időnként (főnökeimmel megbezélve) volt hogy hamarabb jöttem el - anyám olyat rinyált mindig, hoyg "jáj hát ilyet nem lehet" - mert csak az a jó ahol mindenki megszakad. (Nagyapám is ilyen volt, dédanyám ebbe halt bele - mármint a rengeteg melójába)


Nekem az abajom ha kimegyek hogyan fogok kommunikálni? Hovatalos szervekkel még elmegy, de az átlagemberekkel már nemigen. Alapból komplexusaim miatt "lassú" a kommunikációm (mindent át kell gondoljak, nehogy rosszat-nevetségeset vagy ilyeneket mondjak) - hát még ezt idegen nyelven ahol végig ott az instant bizonytalanság.


Jól elcseszték a világot.

2013. márc. 29. 23:52
 27/35 Missi_Key ***** válasza:

nem olvastam el. nem hinném hogy bármi rosszabb lehet annál mint hogy megszűnsz létezni. és ne gyere a menyországgal azt csak vígasznak találták ki.

és hidd el lenne olyan aaki sirat majd, és nem, az a valaki nem fog megbocsátani.

2013. márc. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, Neked mindenre van valami kifogásod, vagy problémám?


Hogyan fogsz kint kommunikálni, hogyan nem leszel magányos, hogyan fogsz jót beszélgetni stb.?


Hogyan?


Úgy, hogy megoldod! Próbálkozol, ameddig csak tudsz, és amivel csak tudsz, mert minden jobb, mint abban a rohadt gyárban lehúzni a következő 50 éved. ;)

2013. márc. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Hogyan fogsz kommunikálni? Először döcögősen, aztán belejössz. Múltkor voltam fénymásolni, a csajjal közben beszélgettem, 14,50 euró lett volna a másolás, ahogy a pénztárgéphez ért már 14 lett belőle, amikor nyitottam a pénztárcám, már legyintett, hogy adjak egy tizest...

Nekem most már jól megy a nyelv, bármiről tudok dumálni bárkivel, de nem így kezdtem, hanem azzal, hogy öööööö...öööööö és egy mondatban legalább két nyelvtani hiba volt. Csak nem kifogásokat kerestem, hogy miért nem tudok megtanulni kommunikálni.


Na meg nem véletlenül vagyunk itt, ezen a fórumon és máshol is külföldön élő magyarok, azért mégis ez az anyanyelvünk, ezen tudjuk kifejezni magunkat a legjobban. Itt is kiélhetem a kommunikáció iránti igényemet, más fórumokon is, napközben meg dumálok a helyiekkel. Most pl. mindjárt megnézem a neten az otthoni híradót amiről lemaradtam. Amúgy meg sok helyen vannak magyarok, szóval tök egyedül nem lennél sehol. Csak nem a kifogásokat kell keresni.

2013. márc. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

kisfiam, te a kifogásokat keresed a megoldás helyett! ezért jár a pofon, jogosan.


mondok még 1 sikersztorit a többi mellé: haveromnak kb annyi pénze volt, amiből itthon 1 hónapig még elélt volna, aztán i ő is akaszthatta volna magát az első fára. gondolt egyet, fogta a kis motyóját és KISTOPPOLT Írországig. ott 1 éjszakát eltöltött egy szakadt motelban, aztán egyet egy padon. visszament a motelba, h takarításért, valami melóért cserébe alhatna-e ott még egy éjszakát. felvették éjszakai portásnak, kapott szállást is, pénzt is.


most egy menő étteremben pincér valahol Németországban. mosogatással kezdte, de felküzdötte magát. a legrosszabb angolos volt az osztályban, alig lett meg a 3as az érettségin, most kb taníthatná a nyelvet, úgy megtanult. gondolom a német sem megy neki olyan rosszul.


ne pitsogjál, hanem indulj neki a világnak. nem köt ide semmi, nincs hitel amit fizetned kéne, nincs gyereked, aki függ tőled. mégis mi a fütykösre vársz?

2013. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!