Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bele mernétek vágni?

Ti bele mernétek vágni?

Figyelt kérdés

A férjemmel azon gondolkozunk, hogy kiköltözzünk külföldre, Angliába. Huszonévesek vagyunk, gyerekünk nincs, a nyelvet felsőszinten beszéljük mindketten, diplomásak vagyunk. Nyilván eleinte nem a szakmánkban keresnénk állást feltétlenül, hanem szinte bármit elvállalnánk csak legyen belőle pénz.

Itt van egy lakásunk, beköltözne anyósom(az ő lakása amúgy), az övét meg, ahol lakik kiadná bérbe. Az autónkat eladnánk, abból indulnánk el, de valamennyi megtakarításunk is van.

Egy helyen dolgozunk, ami elég szar helyzetben van, csőd szélén, engem biztos, hogy leépítenek hamarosan( jól végzem a munkám, csak így alakult), és őt sem kizárt. Én kerestem kettőnk közül jobban, az ő fizetése baromi kevés, képtelenség megélni belőle ketten. Ebben a kisvárosban, ahol lakunk, szinte semmi esélyes másik munkahelyre, hatalmas a munkanélküliség.


Te bele mernétek vágni ilyen körümények közt? Van kint egy pár ismerősünk, ők mind bíztatnak, de talán elfogultak. Főlek, hogy kijövünk-e majd, ha albérletet is kell fizetni, elég lesz-e a pénz meg félek elindulni az ismeretlenbe, másrészt meg nagyon vágyunk is rá, kicsit belefásultunk ebbe a helyzetbe itt, folyamatosan csak a spórolás, mégse jutunk egyről a kettőre, semmit nem haladunk előre.



2013. ápr. 1. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek, sok sikert kívánok :)
2013. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
ha az ismerősök támogatnak addig amíg nem álltok a saját lábatokra, akkor mindenképp menjetek. és amúgy is. én is elfogok innen menni, de az nem most lesz.
2013. ápr. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Csak akkor hogy ha biztos munkahelyetek lenne kint, mert Angliába mostmár nem mindig éri meg kimenni,a lakbér lenne sokba de szerintem ilyen háttérrel meg lehet próbálni.Mi rosszabb körülményekkel mentünk ki külföldre szinte semmi nyelvtudással, és hidd el majdnemhogy bárhol jobb mint Magyarországon.
2013. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyelőre csak a kenyérbe merek belevágni, sőt, szeletelni.
2013. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Èn 4 és fél éve költöztem ki Ausztriába. Mondjuk én egyedül jöttem ki. Kb. azonnal megismerkedtem 1 sráccal, akivel 2,5 évvel ezelött összeházasodtam, azóta van 1 fiúnk. ùj baráti köröm is van már egy ideje. 2 hét múlva pedig beköltözünk a saját házunkba.

Viszont az elején nagyon nehéz volt, többször fel akartam adni, és visszamenni...


Azóta persze örülök neki, hogy kijöttem, és hogy nem adtam fel.


Tanácsnak azt adnám, hogy az elején ne legyenek nagy igényeitek. Elégedjetek meg akár 1 szobával is, meg akár takarítói állással is.

A másik, nem tudom, hogy honvággyal hogy álltok. Pl., ha a családotokat, barátaitokat csak ritkán láthatjátok. Mert Angliából nem tudtok pl. 1 hétvégére hazaugrani.

Sokan a honvágy miatt adják fel, illetve amiatt nem indulnak útnak...


Mondjuk azt mindenképpen jónak tartom, hogy a lakásotokat megtartjátok. Ha mindketten benne vagytok, szerintem vágjatok bele. Legrosszabb esetben gyakoroljátok pár hónapig a nyelvet anyanyelvi közegben, megnézitek Angliát, aztán bármikor visszamehettek Magyarországra, ha mégsem jönne be a számításotok. Ha ígyis-úgyis elvesztenétek amunkátokat, akkor CSAK NYERHETTEK az angliai próbálkozással!

Ja, és persze min. 1-2 évig ne nagyon akarjatok gyereket. MErt a gyerek sajnos mindenhol hátrány.

Sok sikert!!!!

Majd írj, hogy hogy döntöttetek!

2013. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két gyerekkel, egyedül költöztem ki külföldre...
2013. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!