Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban van egy szívemhez...

Bajban van egy szívemhez közel álló ember. Sok pénz kihúzhatná a bajból, de ennyi pénzem sincs. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Az illető kapott ma egy levelet a Bíróságtól, hogy nem fizetett be x összeget, és azt le kell ülnie.

A levél kelte március 22., viszont a postás csak ma hozta, a borítékon tegnapi dátum volt.

Se egy dátum vagy bármi pontosabb infó, hogy mikor kéne "bevonulnia", vagy mennyi ideje lenne a pénzt összeszedni.

Nekem nincs ennyi pénzem, és nem is tudok ennyit összeszedni.

Az illető csak rám számíthat, én jelentem neki a családját, meg az 5 éves kisfia... :/

Bármiféle tanács hasznos lenne.

A bunkó válaszoktól kíméljetek, köszönöm.


N22


2013. ápr. 4. 14:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Mi ezt innen nem fogjuk kitalálni. Telefonálni kell, biztosan van a levélen telefonszám.


Figyelmesen elolvastad a küldeményt ? Nincs rajta utalás arra, hogy miért kapta a büntetést ?

Ha nincs konkrét dátum, hogy mikor vonuljon be, akkor ez "csak" egy figyelmeztetés, hogy nem fizetett és a legközelebbi nemfizetésnél tényleg börtönbüntetés lehet belőle.

2013. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nincs rajta semmi dátum, csak a levél kelte.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 4. 15:26
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha pénzbírságot kapott valamiért azt fizetheti részletekben is.

Kérni kell, és megadják a lehetőséget.


Sőt mód van arra is, hogy egy részét leülje a másik részét pedig kifizesse. Sőt, miközben bent van, bármikor megszakíthatja a büntetést, ha kifizeti a hátralévő időt.


Naponta 5000Ft-al számolják a büntetést.


Ja és lehetősége van közhasznú munkára váltani és ledolgozni a bírságot.


Be kell menni a bírságot kiszabó szervhez és mindent el fognak mondani.

2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam a levélben említett összeget és hogy hány napot kell leülnie, úgy 2500 ft-ra jön ki egy nap... :/

Közmunka mellett nem dolgozhat akkor? :S

2013. ápr. 4. 15:32
 15/23 Bence_ ***** válasza:
Mennyi pénzre büntették?
2013. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Közmunka mellett nem tud dolgozni, de a közmunka csak akkor megoldás, ha az adott helyen biztosítani is tudnak. Ez ritkaság.
2013. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Közmunkával azt hiszem 5000 Ft dolgozható le naponta, de ez már változhatott.
2013. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem szeretném leírni a konkrét összeget. De nem pár ezer ft-ról van szó.... egy hónap se lenne elég hogy összeszedje..
2013. ápr. 4. 15:42
 19/23 Bence_ ***** válasza:
Azért kérdeztem mert ha pár százezer akkor egy személyi kölcsönnel ki tudod fizetni.
2013. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mennyire áll közel hozzád ez az ember?
2013. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!