Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsek a családomnak vagy sem?

Segítsek a családomnak vagy sem?

Figyelt kérdés

Dióhéjban a történet. Négyen élünk együtt. Anyám, apám, bátyám és én. Anyám nagyon régóta már nem tud dolgozni, leszázalékolt rokkantnyugdíjas. Apámat 1,5 éve kirúgták a munkahelyéről. ő már 58 éves most, és nem talál semmilyen munkát a kora miatt, pedig keres. A bátyám 32 szintén nem dolgozik ő már több mint 2 éve :S A bátyám igazából nem is töri össze magát.

A lényeg, hogy egyedül én dolgozom. Nem kapok sokat átlagban 70-80 ezer Ft nettót. Ők hárman pedig 74 ezret kapnak. Nem valami sok sajna :S A lehetőségekhez képest a Távhőn és a közös költségen kívül minden rezsi ki van fizetve. A távhőnél felhalmoztunk 1,5 év alatt 270 ezer Ft. Most kaptunk levelet a végrehajtótól ha 15 napon belül nem fizetünk visznek a lakásból amit tudnak. Nekem van félretett pénzem kb. pont annyi mint a tartozás. Kifizessem-e a családnak vagy sem? Azért dilemmázom, mert rohadtul mérges vagyok, hogy tesóm csak itthon lógatja a lábát, egész nap a számítógép előtt ül, és nem csinál semmit. Mellette állandóan veszekszem velük, hogy tegyék már le a cigarettát, mert azzal is rengeteg pénz lenne spórolva, de nem rajtam kívül mindhárman cigiznek. Fater ha egy kis pénzhez jut még el is issza. A hívi béremből 40 ezret így is fizetek rezsire (ezért nincs másból elmaradás). Egyedül Anya miatt fizetném ki, mert őt nagyon szeretem. De ezt így nem lehet, hogy rám támaszkodjanak (mármint a bátyám, meg az alkesz apám). Azért gyűjtöttem így is ezt a nyamvadt pénzt, hogy elkezdjem az életem külön. Erre itt van ez... Szóval mit csináljak szerintetek??? Kifizessem vagy szarjak rá??? Bocsánat, hogy hosszú lett.


2013. ápr. 5. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha leteszik a cigit, háromszor annyit fognak másra költeni, leginkább kajára. Tudják, hogy van spórolt pénzed? Megkértek, hogy add oda a távfűtés tartozásra?


Nehéz ügy. :(

2013. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kifizetném, nem lenne kérdés. De anyunak megmondanám, ha a bátyám nem megy el dolgozni akkor ez volt az utolsó segítség.

Neked sem lenne jó ha a lakást ki ürítenék és maradna az egész lakásban az ágyatok meg egy szekrény.

2013. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
Szerintem ne tedd be az egész pénzedet! Nem ismerem sajnos a pontos végrehajtási dolgokat, de szerintem lehetne kérni valamilyen méltányossági dolgot a szolgáltatótól, hogy ne kelljen egyszerre fizetni! Ha mindent kifizetsz, akkor megint semmi nem ösztönzi a családot a munkakeresésre! Ráadásúl igazából nem a lakásból kellene munkát keresni, hanem nekilódúlni és pofátlanúl bekopogni minden olyan helyre, ahol valami cégjelzés van! Tudom, hogy interjú, meg pályázat,stb., de ez nem igazán vezet célra! Na de ez csak egy kis kitérő. Keressétek meg azolgáltatót, mielőtt az egész pénzedet belenyomod ebbe a buliba, mert mi lesz, ha veled is történik valami?
2013. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anya tudja, hogy van spórolt pénzem, de soha nem kérné el tőlem.

A cigire, amúgy relatív nem sok megy el, de kb. 20 ezer Ft havonta, ez pont annyi, amennyi kellett volna a fűtésre...

2013. ápr. 5. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha anyukád sem bírja a dolgot, akkor szerintem a legjobb lenne, ha elköltöznél és magadhoz vennéd anyukádat (gondolom neki is van valami kis jövedelme, mint rokkantnyugdíjas).
2013. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szüleimre nem haragszom, mert Anya ugye nem tud dolgozni. Apám meg iszik-ivott is egész életében, de becsületesen végezte a munkáját mindig, és ha meló volt nem ivott. 40 év munkaviszonya van, és végig nehéz fizikai munkát végzett a fémiparban. Lakatos, betanított munkás ilyesmi. És ha jól tudom, csak 5 év múlva mehet nyugdíjba, addig 22 800 Ft-ot kap. Nagyon jó mi?!


De tesóm... Több mint 10 éve nem tanul. Nem volt még olyan munkahelye, ahol 1 évig kitartott volna. Neki mindig problémája volt a főnökkel, munkatárssal, munkával... Mindegy mivel, de probléma volt, aztán vagy kirúgták vagy ő mondott fel. Aztán munkanélküli segély, majd szociális vagy milyen segély kb. 1 évig. utána el kezdett melót keresni. Büdös a munka neki vagy nem tudom...


Én egyébként 26 éves csaj vagyok, és 19 éves korom óta folyamatosan dolgozom. Mellette elvégeztem az egyetemet, most a jogsit csinálom, aztán nyelvvizsgázni készülök. Most fizettem be a nyelvtanfolyamot is. A nyelvvizsga után megkapom a diplomám, és akkor remélhetőleg több fizut is fogok kapni, aztán a szüleimet szívesen támogatnám a lehetőségekhez képest, de bátyámat.... Hát őt nem. Nem érdemli meg azt gondolom :S

2013. ápr. 5. 17:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Anya 28 400 Ft-ot kap.
2013. ápr. 5. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ki is fizeted, semmi nem fog változni. Bátyád csak azt látja majd, hogy hugi úgyis megoldja. Cigire ugyanúgy elmegy majd a pénz.


Én esetleg egyezkednék a végrehajtóval, hogy fizetek x összeget, és a többit rájuk bíznám. A tesód akár a Mekibe is elmehetne, vagy árufeltöltőnek. Ez a szüleid hibája amúgy, hogy hagyják mereszteni otthon a se.ggét.

2013. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!